Dlaczego pracownicy odchodzą z pracy? jak można temu zaradzić?

254
finanse-bankowość-rachunkowość-księgowość

Powodów jest kilka:

Wynagrodzenie: Mediana wynagrodzeń w Polsce wciąż rośnie, ale pamiętajmy o tym, że statystyka bywa zgubna. Zarobki wielu osób nie przekraczają wysokości minimalnego wynagrodzenia, trudno więc oczekiwać od nich zadowolenia z tego powodu. 41,4 proc. osób biorących udział w ankiecie GoWork.pl to właśnie zarobki uznało za najczęstszą przyczynę odejścia z pracy. Jeżeli więc szefowi zależy na pracowniku, powinien zapewnić mu godną pensję, najlepiej nieco wyższą niż ta, jaką może zaproponować konkurencja.

Brak uznania zasług: 17,43 proc. pracowników stwierdziło, że odchodzą z pracy, gdy czują się niedoceniani. Niewiele rzeczy tak negatywnie wpływa na morale pracowników, jak brak uznania. Dobra praca zawsze powinna być zauważona i doceniona. Sposobów na podziękowanie jest wiele – czasem wystarczy osobista pochwała z ust szefa, ale wszelkie dodatkowe premie są mile widziane.

Brak szans na wykorzystanie swoich umiejętności: Pracownicy odczuwają nie tylko satysfakcję, ale i dumę, kiedy mogą pokazać swój talent i umiejętności. Jeżeli mogą się rozwijać poprzez szkolenia i uczestnictwo w różnych aktywnościach, rośnie ich przywiązanie do firmy. W innym przypadku, znajdą firmę, która umożliwi im zdobywanie doświadczenia.

Poznaj więc swoich pracowników i wspólnie zaplanujcie ścieżkę rozwoju.

W tym pomoże Coach, który profesjonalnie przeprowadzi sesje coachingowe, na których pomoże odnaleźć pracownikowi jego predyspozycje i umiejętności oraz ich zastosowanie w miejscu pracy.

Coaching jest coraz modniejszym kierunkiem i sposobem rozwoju Twojego pracownika, więc też rozwoju Twojej Firmy.

www.motivationcoach.pl

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut