Dlaczego warto inwestować ?

1097

Pieniądze nie nudzą czyli dlaczego warto inwestować ?

Twoja dzisiejsza rzeczywistość to uderzeniowa dawka pracy, szczypta życia prywatnego i przynajmniej kilka hobby. Pracę da się lubić, częściej jednak kiepsko ją tolerujemy – faktem niestety jest, że pensja znikąd się nie bierze. Życie prywatne próbujesz skleić z pracą wszechobecnym work-life balance tak, aby został ci czas na Twoje hobby. Lubisz być dobry w tym, co jest Twoją pasją. Bieganie to już dziś nie tylko bieganie, ale wiedza na temat treningów, obsługa zegarka z pulsometrem, liczenie kilometrów i kalorii. Gotowanie z pasją to już nie tylko garnek i wyczucie smaku, ale blogi, magazyny kulinarne, skomplikowane sprzęty kuchenne. W każdym Twoim hobby kryje się dziś technologia. Poznajesz tę technologię, czytasz o niej, stajesz się ekspertem w każdej Twojej pasji.

Dlaczego więc wciąż nie jesteś ekspertem w dziedzinie inwestycji, a Twój kapitał tkwi w miejscu, które nie do końca jest Twoim świadomym wyborem? Dlaczego możesz wiedzieć tyle o bieganiu, a nie wiesz kto i jak obraca Twoim kapitałem? W innych dziedzinach jesteś ekspertem. Dlaczego wciąż nie tu, w tak ważnej sferze Twojego życia? Masz zapał do rozwijania swoich umiejętności i gromadzisz wiedzę. Masz wszelkie predyspozycje umożliwiające dołączenie inwestycji do listy Twoich pasji. I będzie to jedyna pasja, która umożliwi ci finansowanie pozostałych hobby. A to już istotny argument.

Twoja świadomość inwestycyjna i myślenie biznesowe

Skoncentrujmy się na moment na dwóch typach przeciwności, z którymi większość z nas żyje. Same pieniądze szczęścia nie dają, ale chcesz je mieć do realizacji Twoich potrzeb, pasji i celów. Prężni biznesmeni to ludzie, którym po cichu zazdrościsz, ale sam być może boisz się podjąć ryzyko prowadzenia biznesu.

Pensja powinna być tylko jednym ze źródeł Twojego dochodu. W dzisiejszych czasach dynamicznych zmian to najbardziej słuszna metoda generowania Twojego majątku. Tak jak rozwijasz swoje pasje, tak powinieneś rozwijać Twoją wiedzę o możliwościach świadomego obracania kapitałem.

Metod na inwestowanie jest wiele. Ja zachęcam do rozpoczęcia nauki przy użyciu CFD. Dlaczego? CFD to inwestycje, które łatwo zrozumieć i gdzie dokładnie widzisz co się dzieje z Twoimi pieniędzmi. CFD to instrument finansowy, którym inwestujesz podobnie jak na giełdzie, ale jednak nieco inaczej – przewidujesz zmiany kursów nie tylko akcji, ale również takich rynków jak waluty, towary (np. złoto, ropa naftowa) czy indeksy. CFD daje ci możliwość zarabiania gdy wartość ceny instrumentów rośnie lub spada. CFD to inwestycje nowoczesne, dostępne gdziekolwiek jesteś. Wystarczy przeglądarka lub aplikacja na smartphone, czy tablet. CFD to możliwość operowania Twoim kapitałem w dowolnym momencie, o dowolnej porze dnia lub nocy, w dowolnym miejscu. Rynki CFD nie śpią. Tu możesz rozwijać swoją pasję non stop. CFD to możliwość, dzięki której będziesz świadomie obracał swoim kapitałem i nauczysz się zarządzać emocjami takimi jak w biznesie. Kto wie co z tego wyniknie, może oprócz inwestowania założysz też własny biznes?

Pieniądze nie nudzą. Pasja do pieniędzy jest rozwiązaniem na dzisiejsze czasy.

CFD to produkt finansowy, który jest ryzykowny. Która inwestycja i który biznes są jednak bezpieczne? Im większy potencjalny zysk, tym większe ryzyko – na pewno znasz tę zasadę. Pieniądze nie nudzą, a większe możliwości to większe emocje. W dzisiejszym świecie dynamicznych zmian powinieneś poznawać metody dbania o rozwój pieniędzy, to one są podstawą do innych Twoich hobby – dietetycznych, sportowych, audiofilskich. Być świadomym swoich pieniędzy to być dziś świadomym siebie. A pasja do rozwoju pieniędzy to jedyna pasja, której efekty dają Ci najwięcej zastosowań.

Izabela Kozakiewicz – Dyrektor regionalna domu maklerskiego XTB na Polskę, Niemcy, Rumunię i Węgry. W XTB od prawie 10 lat. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Finanse i Bankowość. Pasjonatka nowych mediów, dobrej literatury, joggingu oraz trendów w modzie i designie.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut