Indeksy Giełdowe

handel na giełdzie

926
Indeksy giełdowe

Handel Indeksami Giełdowymi

Platformy handlowe  umożliwią Ci dostęp do handlu CFDs na głównych indeksach, towarach rolnych, metalach podstawowych, ropie a także innych produktach energetycznych. Handel na kontraktach Futures podobnie jak na innych instrumentach obejmuje zakup konkretnego towaru po cenie dzisiejszej. Celem kontraktów jest możliwość zarabiania na marży cenowej przed upływem terminu instrumentu. Kontrakty futures są bardzo popularnymi instrumentami w gronie inwestorów o bardziej elastycznym, zróżnicowanym portfolio.

Jedną z największych zalet jest fakt, iż jest to rynek nadzwyczaj płynny. Kontrakty futures są uważane za jedne z najpłynniejszych instrumentów, dzięki ogromnej ilości kupowanych/sprzedawanych futures każdego dnia, otwieranie i zamykanie pozycji jest proste, a egzekucja szybka dzięki nowoczesnym platformom handlowym. Niskie prowizje i niskie depozyty zabezpieczające zwiększa możliwości zarobkowe. Skorzystaj z najszerszej gamy instrumentów i zróżnicuj swoje portfolio handlując na indeksach lub innych kontraktach futures.

Podsumowanie

Indeksy giełdowe to tzw. „koszyki” akcji wybranych spółek z konkretnego kraju, np. największych i najbardziej płynnych spółek  – WIG 20, SP500, DAX .

Indeksy giełdowe u brokerów to: Dostęp do światowych indeksów giełdowych.Jedna z bezpieczniejszych form inwestowania na giełdzie, polecana początkującym graczom. Możliwość wyboru między indeksami opartymi na największych przedsiębiorstwach z danego kraju a indeksami branżowymi. Atrakcyjne warunki transakcyjne.

Rola Indeksów w budowie portfela

Indeksy giełdowe spełniają dużą rolę dywersyfikacyjną. Decydując się na kilka indeksów z róznych krajów i branż, otrzmujemy większe bezpieczeństwo inwestycyjne, jednak w przypadku wzrostów jednej ze spółek, nasz zysk będzie niższy niż w sytuacji, gdybyśmy zainwestowali bezpośrednio w akcje tej spółki.

Co wpływa na cenę

Na cenę indeksów giełdowych wpływają te same czynniki co na akcje giełdowe, czyli m.in. ogólna sytuacja gospodarcza krajowa i światowa, perspektywy branży, bieżące i oczekiwane wyniki spółek wchodzących w skład indeksu, itp.

Horyzont inwestycyjny indeksów giełdowych

Indeksy giełdowe najczęściej wiążą się z długim horyzontem inwestycyjnym, trwającym nawet przez wiele lat.

Korzyści z handlu indeksami giełdowymi

  • Opłacalny i bezpośredni dostęp do głównych indeksów giełdowych takich jak SP500 czy DAX30
  • Natychmiastowy dostęp do gospodarek światowych
  • Spekulacje na zwyżkowych i zniżkowych trendach rynkowych
  • Otwieranie krótkich i długich pozycji w zależności od zmian na rynku
  • Odpowiednie zarówno dla krótko-, jak i długoterminowych strategii inwestycyjnych