Jak nie stracić przy wymianie walut?

714
kantory internetowe

Wymiana walut w XXI wieku nie musi wiązać się z wysokimi kosztami – jeżeli chcesz zakupić lub sprzedać walutę, w takim przypadku masz do dyspozycji nie tylko standardowe kantory stacjonarne w różnych miastach, ale również możesz skorzystać z wygodniejszego rozwiązania – kantorów internetowych.

Zainteresowanie kantorami internetowymi jest obecnie coraz większe. Przede wszystkim korzystają z nich osoby spłacające zadłużenie w innej walucie, na przykład frankowicze, także kantory te są popularne wśród osób często robiących zakupy przez internet w zagranicznych sklepach, turystów, przedsiębiorców prowadzących handel zagraniczny czy osób zarabiających w innej walucie.

Podczas wymiany w zwykłym kantorze stacjonarnym trzeba ponieść dodatkowe koszty przeprowadzenia transakcji, na której zarabia kantor, a  następnie przeznacza ją na swoją działalność, m.in na wynajem lokalu czy zatrudnienie pracowników. Oczywiście, różnice kursowe pomiędzy różnymi kantorami mogą okazać się dość spore, ponadto w przypadku miejscowości turystycznych czy przygranicznych są one jeszcze większe, gdyż zainteresowanie wymianą jest tam większe i klienci są w stanie zapłacić więcej. W związku z tym wymiana walut w kantorze stacjonarnym nie zawsze jest opłacalna.

Internetowa wymiana waluty

Znacznie korzystniejsza jest internetowa wymiana walut, która odbywa się z wykorzystaniem specjalnych platform specjalizujących się w tej dziedzinie. Aby skorzystać z takiej opcji, klient internetowego kantoru musi posiadać dwa konta bankowe – konto walutowe oraz złotowe lub też dwa konta w obcych walutach w zależności od tego, jakie waluty chce wymienić. Internetowa wymiana walut odbywa się szybko i wygodnie oraz po atrakcyjniejszych kursach niż w kantorach stacjonarnych – spread jest znacznie niższy, co przekłada się na większe oszczędności. Czas wymiany trwa zwykłe około jednego lub dwóch dni z przelewami.

Wiele kantorów oferuje również swoim klientom dodatkowe, bardzo pomocne udogodnienia, na przykład możliwość kupna waluty po ustalonej wcześniej cenie, co powoduje, że wymiana na pewno będzie korzystna.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut