Jak możesz zabezpieczyć się przed ryzykiem na rynkach na pięć sposobów.

358

W 2008 roku Warren Buffet miał jeden z najgorszych lat na rynku. Jego portfel spadł o ponad 30%. Ten sam rok był najlepszy dla Jamesa Simmons – który prowadzi Renesansowe Technologie – zyskując ponad 40%. W ciągu ostatnich 20 lat roczne zwroty Buffeta wyniosły 20%, podczas gdy  Simmonsa ponad 40%.

Obaj są najbardziej udanymi inwestorami naszych czasów. Jednak ich sukces i osiągnięcia zawsze były różnie omawiane. Dzieje się tak dlatego, że Warren uwielbia rozgłos, a Simmons go ucisza. W rzeczywistości, poza Wall Street, niewiele osób go zna.

Ich strategie są różne. Podczas gdy Warren Buffet kupuje akcje i przechowuje je przez dziesięciolecia, Simmons używa technologii do inicjowania i kończenia transakcji w tak zwanych transakcjach o wysokiej częstotliwości. W związku z tym każdego dnia inicjuje setki transakcji. W przypadku transakcji, które spodziewa się podnieść, kupuje i sprzedaje papiery wartościowe. To dobry przykład funduszu hedgingowego. Korzystając z tej strategii, Simmons inwestuje podczas niepewnych ruchów na rynkach.

Należy pamiętać, że artykuł ten ma cel edukacyjny / poglądowy i nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej.

Jako trader możesz również przećwiczyć metody hedgingowe stosowane przez Simmonsa. Możesz to zrobić, stosując strategię znaną jako arbitraż, która jest metodą zabezpieczającą przed ryzykiem.

Pierwsza forma arbitrażu, którą możesz zastosować, nazywa się arbitrażem ryzyka. W tym samym czasie kupujesz i sprzedajesz papiery wartościowe. Są to papiery wartościowe, które mają udokumentowaną korelację. Na przykład, jeśli spodziewasz się, że dolar będzie mocny, możesz kupić indeks dolara. Aby zabezpieczyć się przed ryzykiem słabego dolara, można kupić waluty rynków wschodzących, takich jak lira turecka lub rand południowoafrykański. Historycznie rzecz biorąc, kiedy dolar rośnie, waluty rynków wschodzących zwykle tracą, a gdy dolar osłabnie, waluty EM będą rosły. Dlatego w tym przypadku, kupując indeks dolara, możesz odnieść korzyść, jeśli wzrośnie on wyżej i nieznacznie straci na transakcjach EM.

Po drugie, możesz handlować arbitrażem fuzji w tak zwanej strategii opartej na zdarzeniach. Kiedy firma ogłasza plan przejęcia innej firmy, akcje spółki przejmującej spadają, a firma nabywa tendencję do wzrostu. Dlatego, gdy taka umowa zostanie ogłoszona, możesz zainicjować taki handel i skorzystać z różnic w cenach.

Inną metodą arbitrażu jest arbitraż statystyczny. W tym przedsiębiorcy biorą koszyk niepercypujących par i inny kosz przewyższające pary. Następnie rozpoczynają handel, w którym znoszą pary, które nadprodukują i kupują pary, które nadprodukowano.

Wreszcie istnieje rodzaj arbitrażu zwanego arbitrażem trójkąta. Jest to rodzaj arbitrażu, który ma miejsce, gdy występuje rozbieżność w cenie walut obcych. Zwykle robi się to, gdy notowana stopa rynkowa nie jest równa rynkowej stopie walutowej. W związku z tym wykorzystuje nieefektywność rynku, na którym waluta jest zawyżona na jednym rynku, a niedowartościowana w innym. W nim wymienisz początkową walutę na drugą, drugą na trzecią, a trzecią na pierwszą.

Innym sposobem zabezpieczenia przed ryzykiem jest identyfikacja bezpiecznych przystani, a następnie wykupienie odpowiednich transakcji. Na przykład na rynku wzrostowym, gdzie system VIX jest niski, można zabezpieczyć się przed tym ryzykiem w dół, kupując system VIX, zachowując jednocześnie instrumenty zyskujące popularność.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut