Konto demo dla rynku akcji i na giełdzie

592
Demo
Demo

Konto demo na giełdzie

Spekulowanie na akcjach online jest obecnie dostępne dla każdego za pomocą platformy tradingowej po dokonaniu rejestracji. Brokerzy oferujący taką usługę udostępniają użytkownikom szczególne narzędzia i funkcje pomocne w podejmowaniu decyzji i w nauce.

Co to jest konto demo do spekulowania na akcjach?

„Kontem demo” lub „kontem demonstracyjnym” nazywamy fikcyjny rachunek transakcyjny umożliwiający testowanie platformy i jej działania bez angażowania realnych pieniędzy. Podstawowym celem takiego rachunku jest oczywiście oswojenie się z platformą brokera i jej narzędziami, lecz również umożliwienie trenowania w warunkach rzeczywistych bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka.

Większość kont demo umożliwia wirtualne spekulowanie dzięki fikcyjnemu saldu, którego wysokość jest różna w zależności od brokera. Transakcje wykonywane za pomocą tego konta nie pozwalają więc uzyskać realnych zysków, za to unikniesz ponoszenia realnych strat.

Poza tym konto demo funkcjonuje dokładnie w taki sam sposób jak klasyczne konto transakcyjne. Oznacza to, że wyświetlane kursy i ich zmiany są tymi rynkowymi i wyświetlanymi w czasie rzeczywistym. W ten sposób masz możliwość spekulowania w warunkach rzeczywistych a więc określenia w jaki sposób możesz spekulować na własnym kapitale.

Jakie są zalety konta demo do spekulowania na akcjach?

Tak jak napisaliśmy powyżej, konto demo ma pewne zalety w spekulowaniu na akcjach. Przede wszystkim konta te są zwykle bezpłatne i niezobowiązujące, co pozwala na testowanie platformy przed utworzeniem na niej konta i wpłaceniem pierwszego depozytu. Konto demo daje dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi proponowanych przez brokera, można więc je wypróbować w różnych sytuacjach.

Ponadto, konto demo jest znakomitym sposobem na trenowanie spekulowania przed rzeczywistym zajęciem pozycji na rynku akcji. Ponieważ spekulowanie odbywa się z użyciem fikcyjnych pieniędzy, nie ryzykujesz utraty kapitału zajmując przegrywające pozycje. Możesz więc z tego skorzystać, aby ustalić strategie oparte na różnych metodach analizy i testować je na różnych akcjach celem sprawdzenia, które działają najlepiej.

Jak otworzyć konto demo do spekulowania na akcjach?

Aby otworzyć konto demo u dobrego brokera kliknij w poniższy link i postępuj tak jakbyś chciał otworzyć konto rzeczywiste. W chwili wyboru rodzaju konta, wybierz po prostu tryb \’demo\’.