Co to jest koparka kryptowalut?

koparki kryptowaluty

1157

Koparka Kryptowalut (kryptokoparka)

Kryptowaluty są pozyskiwane w efekcie wykonywania skomplikowanych obliczeń z wykorzystaniem komputerów podłączonych do sieci. Najpopularniejszym źródłem ich wydobycia stały się kryptokoparki.

Koparka kryptowalut to specjalny komputer o dużej mocy obliczeniowej, która realizowana jest głównie przez układ bardzo wydajnych kart graficznych. Taki “superkomputer” składa się ze wszystkich podzespołów, z których składa się zwykły komputer, ale są one specjalnie dobrane w celu zwiększenia wydajności. Kryptokoparka może funkcjonować jak zwykły komputer. Wydobywanie kryptowalut nie przeszkadza w jednoczesnym używaniu koparki jak komputera do celów domowych czy biurowych.

Wydajność koparek kryptowalut mierzy się w haszach na sekundę (H/s)

Skąd nazwa Koparka Kryptowalut?

Bitcoin (czyli pierwsza kryptowaluta) zyskała miano “złoto internetu”, a jak wiadomo złoto najczęściej wydobywa się w kopalni i proces ten nazywany jest “kopanie złota” lub “wydobycie złota”. Kryptowaluty też się wydobywa/kopie, ale za pomocą wydajnych komputerów obliczeniowych, które wykonują operacje matematyczne polegające na wydobyciu bloku (rozwiązaniu zadania kryptograficznego). Komputer wykonuje obliczenia zmierzające do wydobycia bloku i po jego wydobyciu otrzymuje nagrodę w postaci określonej liczby krypto-monet.

Tak naprawdę jedyne co warto zapamiętać na tym etapie to fakt, że wykopane krypto-monety, to tak naprawdę nagroda za “użyczenie mocy obliczeniowej” Twojej maszyny w celu dokonania obliczeń sprawdzających poprawność wszystkich transakcji łańcucha bloków danej kryptowaluty.

Kryptokoparka to po prostu komputer liczący, które jest nagradzany za dokonywanie obliczeń.

Co właściwie robi Koparka Kryptowalut?

Koparka kryptowalut rozwiązuje zadania kryptograficzne prowadzące do wydobycia bloku i otrzymania wynagrodzenia za jego wydobycie. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że koparka kryptowalut przetwarza energie elektryczną, w moc obliczeniową wykonującą skomplikowane zadania kryptograficzne.

Co odróżnia Koparkę Kryptowalut od zwykłego komputera?

Koparka kryptowalut ma dużo większą wydajność niż zwykły domowy komputer i mimo wyższej ceny odznacza się bardzo wysoką opłacalnością. Wydobycie kryptowalut na zwykłym komputerze domowym zwykle jest nieopłacalne, ale jeśli zdecydujesz się na koparkę kryptowalut to zakup takiego komputera szybko się zwróci i dodatkowo pokryje koszty zużytej energii elektrycznej.

W dużym uproszczeniu, decydując się na zakup kryptokoparki możesz mieć dużo mocniejszy komputer i dodatkowo zarabiać na nim poprzez udostępnianie jego mocy obliczeniowej. Taka maszyna szybko się zwraca i generuje dla Ciebie dodatkowe źródło przychodu.

Koparka kryptowalut zamiast komputera

Często spotykamy się z pytaniem, czy planując zakup komputera do domu lub biura warto rozważyć zakup koparki kryptowalut? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie.

Koparka Kryptowalut vs. Komputer Domowy

Zwykle kiedy rozważasz zakup domowego komputera to ma on służyć Tobie lub Twojemu dziecku do okazjonalnej pracy, gier i multimediów. Zakup taki wiąże się z jednorazowym wydatkiem, komputer zużywa energię elektryczną i regularnie traci na wartości.

Gdybyś zamiast zakupu komputera stacjonarnego zakupił dużo mocniejszą koparkę kryptowalut, która jest w istocie dużo mocniejszym komputerem, to zyskasz:

  • możliwość wydobywania i sprzedaży kryptowalut
  • darmową energię elektryczną – kryptokoparka finansuje koszty zużycia energii elektrycznej
  • zwrot kosztów zakupu kryptokoparki – zakup koparki kryptowalut z czasem się zwróci
  • dochód pasywny – wydobytą kryptowalutę możesz sprzedawać na bieżąco, lub trzymać w portfelu w oczekiwaniu na wzrost jej wartości i sprzedać ją z większym zyskiem

Koparka Kryptowalut vs. Komputer Biurowy

Komputery biurowe zwykle są dużo droższe niż komputery do zastosowań domowych, mają również pełnić rolę tych bardziej wydajnych i niezawodnych. Możesz jednak rozważyć zakup kryptokoparek zamiast zwykłych komputerów biurowych.

Gdybyś zamiast zakupu komputera stacjonarnego zakupił dużo mocniejszą koparkę kryptowalut, która jest w istocie dużo mocniejszym komputerem, to zyskasz:

  • możliwość wydobywania i sprzedaży kryptowalut
  • darmową energię elektryczną – kryptokoparka finansuje koszty zużycia energii elektrycznej
  • zwrot kosztów zakupu kryptokoparki – zakup koparki kryptowalut szybko się zwraca
  • dochód pasywny – wydobytą kryptowalutę możesz sprzedawać na bieżąco, lub trzymać w portfelu w oczekiwaniu na wzrost jej wartości.
  • możliwość zaliczenia takiego zakupu jako koszt uzyskania przychodu – dokładnie tak jak w przypadku zwykłego komputera
  • dysponujesz dużo bardziej wydajnym sprzętem przydatnym w biurze – w szczególności w zakresie projektów architektonicznych, graficznych i video

Podsumowanie

Oczywiście, zakup kryptokoparki może być bardziej kosztowny niż zakup zwykłego komputera, ale naszym zdaniem w perspektywie kilku/kilkunastu miesięcy jest zakupem zdecydowanie bardziej opłacalnym, a w perspektywie następnych lat będzie przynosił dochody pasywne, prawie bezobsługowo. Dzięki możliwości kopania kryptowalut żyjemy w czasach, w których zakupiony sprzęt komputerowy zarabia na siebie.

Źródło: https://kryptokoparka.pl/koparka-kryptowalut-zamiast-komputera/

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut