Niesamowita japońska kultura

298
Japonia jen
Ludzi od zawsze ciekawiło i intrygowało wszystko to, co odbiegało od ich wyobrażeń świata. To, co było inne, czasami budziło strach, jednak bardzo często mieszał się on z fascynacją odmiennością. Właśnie to może być jednym z wielu powodów, dla których tak dużo osób interesuje się japońską kulturą i sztuką.

Osoby w każdym wieku

Japonią jako taką interesują się zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Często pierwszym momentem, w którym obecne młodsze pokolenia stykają się z japońską kulturą, są oglądane w dzieciństwie bajki. Wśród bajek i seriali pojawiają się również japońskie anime. Młodzież czyta również komiksy – mangi. Właśnie w ten sposób może rozpocząć się zainteresowanie kulturą japońską, które może rozwijać się wraz z wiekiem. Osoby nieco starsze mogą być zafascynowane nie tylko przez kulturę popularną. Japonia jest krajem z dawnymi tradycjami które, w różnej, czasami mniej lub bardzie zmienionej formie, możemy podziwiać do dziś. To właśnie one często budzą zainteresowanie starszych pokoleń.

Teatr, stroje, sztuka

Bogata i egzotyczna dla nas kultura Japonii przez lata zyskała wielu fanów, którzy są zafascynowani wieloma jej aspektami. Jak chociażby teatrem, a także sztuką pięknego pisania, czyli kaligrafią. Intryguje również malarstwo, którego motywy możemy znaleźć obecnie w wielu miejscach i na wielu przedmiotach, w tym na ubraniach. Skoro już mowa o ubraniach, z pewnością również one wzbudzają wielkie zainteresowanie. Szczególnie dotyczy to strojów tradycyjnych, noszony m.in. przez gejsze. Wiele zainteresowania budzi także sam język japoński, na którego naukę decyduje się obecnie całkiem sporo osób. W naszej kulturze popularnej w pewien sposób utarło się również zjawisko „dziwnych japońskich wynalazków”, oznaczające przeróżne przedmioty, produkowane w Japonii, które nam wydają się szokujące.

Cudowne krajobrazy

Mówiąc o Japonii, nie można zapomnieć również o jej geografii i klimacie. Samo zainteresowanie może budzić już fakt, że jest ona państwem położonym na kilku wyspach. Znajdujące się tam wysokie góry (z chyba najbardziej znaną ze wszystkich – Fudżi), tylko dodają uroku krajobrazom tego wyspiarskiego państwa; podobnie zresztą jak kwitnące drzewa. Obsypane malutkimi, różowymi kwiatkami drzewa wiśniowe są kolejnym widokiem, jednoznacznie kojarzonym z Japonią, nie bez powodu nazywaną właśnie krajem kwitnącej wiśni.

Wyjątkowe jedzenie

Tym, o czym bezwarunkowo należy wspomnieć, pisząc o Japonii, jest również tamtejsze jedzenie. Także ono, być może z uwagi na swoją egzotyczność, znajduje wśród nas wielu amatorów. Jedną z potraw, która wielu osobom jednoznacznie kojarzy się właśnie z tym krajem, jest bez wątpienia sushi. Gdy słyszymy to słowo przed oczami widzimy od razu ciasno zwinięte rolki z ryżem, wodorostami nori i najróżniejszymi dodatkami – począwszy od egzotycznych warzyw czy surowych ryb i owoców morza, aż do tych nieco nam bliższych, jak np. ogórek czy biały serek. Potrawa ta już od dłuższego cieszy się naprawdę sporą popularnością, a miejsc, gdzie możemy się w nią zaopatrzyć przybywa.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez Gold Sushi – Sushi dostępne w Warszawie

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut