Kurs Dolara amerykańskiego – ( USD/PLN ) – Wykres, notowania

dolar amerykański kurs

3989

Interesują Cię aktualne kursy walut i cena dolara? Bądź cały czas na bieżąco! Poniżej przedstawiamy aktualne notowania dolara amerykańskiego

USD (dolar amerykański) / PLN (polski płoty)

Market quotes are powered by TradingView.com

Kurs dolara – wykres

Śledź kurs dolara na wykresie i obserwuj trendy. Wykres aktualizuje się w czasie rzeczywistym.

Dolar amerykański USD

Dolar amerykański, czyli United States Dollar (USD), bardzo często nazywany jest nieoficjalną walutą ogólnoświatową, ponieważ pozostaje najczęściej używanym i wymienianym w kantorach środkiem płatności na całym globie. Za jego pomocą wykonuje się również większość transakcji międzynarodowych, a pomimo obecności na rynku finansowym tak popularnych walut jak euro czy jen, status amerykańskiego dolara jako najstabilniejszego systemu pieniężnego pozostaje niezachwiany.

Obecność dolara na świecie

Banknoty dolara rozpoznawalne są na całym świecie, również ze względu na obecne na nich wizerunki znakomitej części amerykańskiej elity. Znajdą się wśród nich nie tylko prezydenci i założyciele Stanów Zjednoczonych, ale także inni politycy i prawnicy zasłużeni dla kraju. Jednak dolar jako waluta oficjalna funkcjonuje nie tylko na terenie USA. Korzystają z niego także mieszkańcy wysp Portoryko i Mikronezji, w tym również Wysp Marshalla, a także położonych w Oceanii Marianów Północnych. Po roku 2000 dolara zaczęto używać także w Panamie, Ekwadorze oraz w Salwadorze. W ostatnich latach dołączył do nich również Timor Wschodni, a także Zimbabwe, Bonaire oraz Saby i Sint Eustatius.

Dolar amerykański w wymarzonej cenie

Do tej pory kupowałeś lub sprzedawałeś dolary po niesatysfakcjonującym kursie? Sprawdź ile kosztuje dolar sprawdzając kurs waluty online. USD to jedna bardziej uniwersalnych z walut na świecie. Jeżeli wybierasz się w podróż, to właśnie dolary powinieneś zabrać ze sobą gdyż zapłacisz nimi w wielu miejscach na świecie. Kurs dolara w zależności od miejsca wymiany będzie się różnić. Jeżeli chcesz sprawdzić jak cena dla pary USD/PLN wygląda w naszym serwisie, przyjrzyj się aktualnym ofertom. Zobacz jak zmieniają się ceny pary walutowej dolara amerykańskiego do złotego polskiego i podejmiesz decyzję bazując na zebranych informacjach. Pamiętaj, że to ty decydujesz o kursie wymiany lub od razu korzystasz z najlepszej oferty rynkowej.

Kupowanie i sprzedawanie  dolara online:

Dzięki brokerom online możesz kupować i sprzedawać dolara amerykańskiego (USD) bezpośrednio w internecie i na żywych wykresach, bez konieczności fizycznego posiadania waluty. Jest to świetny sposób na wykorzystanie zmian kursów, aby zarobić pieniądze samemu podejmując decyzje inwestycyjne czy postawić na wzrost czy na spadek cen dolara.