Nowe kryptowaluty

77
kursy kryptowalut

W pierwszych miesiącach bieżącego roku, rynek wykazywał pewien niepokój z powodu spadku wartości Bitcoina i Ethereum, dwóch kryptowalut o najmocniejszej dotychczas pozycji. 

Wszystko to miało wpływ na wielu inwestorów, ale ci, którzy naprawdę pracują z technologią, poczuli wielką ulgę. Spadające ceny są niczym więcej, jak tylko możliwością zakupu takich kryptowalut po bardziej przystępnej cenie. 

Niemniej jednak, próba poznania cen, które mogą one osiągnąć, byłaby zadaniem nie do wykonania lub stanowiłaby nieprawidłowe podejście. Jedyne, co masz do dyspozycji, to badanie i rozpoznawanie kluczowych momentów, które decydują o wzroście lub spadku ceny kryptowaluty. Na razie i ze względu na niepewność, zbadaliśmy i odkryliśmy setki innowacyjnych projektów typu blockchain, które są postrzegane jako dobra opcja inwestycyjna do końca tego roku, a dziś chcemy, abyście poznali 10 najbardziej wyróżniających się projektów.

Oyster (PRL)

Opis projektu

Został on przedstawiony jako „przyszłość monetyzacji i przechowywania stron internetowych”. Oyster to łańcuch bloków, który może przynieść coś naprawdę dobrego. Jego założenie opiera się na fakcie, że reklamy online są czasami uszkodzone lub nie działają. Rozwiązaniem, które oferuje jest łańcuch kodowy. 

Protokół Oyster pozwala stronom internetowym na generowanie własnych przychodów, pozwalając ich użytkownikom na wsparcie mocy procesora głównego i części procesora graficznego. Jego łańcuch kodowy umożliwia kontrolę działań w sieci w celu stworzenia całkowicie zdecentralizowanej księgi. Eliminuje to z kolei potrzebę reklam, utrzymując stronę internetową otwartą i dostępną finansowo dla wydawców, którzy chcą płacić w PRL. 

Dlaczego warto rzucić okiem na PRL?

PRL warto rozważyć jako inwestycję z wielu powodów. Przede wszystkim. jego technologia jest solidna i ma wielkie możliwości. Ponadto został on poddany najczęstszym problemom związanym z ochroną prywatności w zakresie wymiany danych i przechowywania danych, w celu znalezienia rozwiązań i zapobieżenia problemom podczas użytkowania. W przypadku nietypowej sytuacji zespół Oyster będzie działać w sposób przejrzysty, aby rozwiązać problem. 

Dodatkowo, oferuje on bezpłatną nawigację reklamową dla odwiedzających oraz bierne dochody właścicielom witryny internetowej. Najbardziej wyróżniającym aspektem jest też dostępność dla szerokiego grona odbiorców, dzięki czemu Oyster i PRL mogłyby zostać szybko i masowo przyjęte. 

Power Ledger (POWR)

Opis projektu

Power Ledger jest platformą umożliwiającą wymianę kryptowalut i surowców energetycznych w oparciu o australijski łańcuch bloków, który pozwala na sprzedaż energii odnawialnej w zdecentralizowany sposób. Innymi słowy, firmy i gospodarstwa domowe, które chcą korzystać z Power Ledger, będą mogły sprzedawać nadwyżkę energii słonecznej w sieci lokalnej i kupować więcej energii od tradycyjnych firm energetycznych, które handlują po niższych cenach. 

Niniejsza platforma wykorzystuje podwójny system tokenów (Sparkz, POWR) w celu utrzymania stabilności. Dlatego więc, gdyby doszło do wahań wartości POWR, całkowity koszt energii elektrycznej nie uległby zmianie. 

Dlaczego warto zainteresować się POWR?

Projekt taki jak Power Ledger nie jest oparty wyłącznie na technologii, ale także na powiązaniach. Jest to powód, dla którego duże wydarzenia nie są planowane na ten rok.

W tym czasie Power Ledger podpisał umowy z ważnymi firmami z branży energii odnawialnej w Tasmanii i Australii, takimi jak: Project Brainstorm i Nest Energy. W tym samym czasie ma rozpocząć testy mikrosieci energetycznej w Indiach i partnerstwo z Instytutem Rozwoju Strategicznego Liechtensteinu, co otworzy mu drzwi do rynku europejskiego. 

O atrakcyjności Power Ledger decydują umowy, które ostatnio zawarł, pierwsza z Greenwood Solutions, w ramach której ogłosił rozpoczęcie komercyjnego projektu, a druga z Helpanswers, w ramach której ogłoszono uruchomienie wielu projektów opartych na ofercie energii odnawialnej w Ameryce Północnej, w tym w Albercie, Chicago, Teksasie, Kalifornii i Nowym Jorku.
Prosty test przeprowadzony na osiedlu mieszkaniowym może być doskonałym przykładem oszczędności pieniędzy i energii oferowanej przez Power Ledger, dzięki czemu mieszkańcy i inne firmy analizują usługę i nie wahają się rozpocząć korzystania z niej.

Cardano (ADA)

Opis projektu

Cardano stworzono na podstawie badań akademickich jako pierwszy projekt typu blockchain oraz publiczną, zdecentralizowaną kryptowalutę typu open source.

Głównym celem jest stworzenie miejsca, w którym zdecentralizowane aplikacje i inteligentne kontrakty mogą być przetwarzane poprzez formalną weryfikację, dzięki testowi matematycznemu, który będzie weryfikował kod. Proces ten wzmocni Cardano jako niezawodną i bezpieczną platformę dla aplikacji o wysokiej wartości. 

Dlaczego warto zainteresować się ADA?

Token Cardano, znany jako ADA, stał się przedmiotem dyskusji w ostatnich miesiącach. Pod koniec listopada 2017 roku Cardano uruchomił zaktualizowany plan działań, który umieściła go na dziewiątym miejscu w rankingu kapitalizacji giełdowej. W tym roku utrzymał on swoją pozycję, co sprawiło, że więcej użytkowników spojrzało na jego projekt i zainwestowało w niego. 

W dodatku Cardano planuje aktualizację swojej obecnej wersji Byrona do Shelley. W tym celu Byron skierował wszystkie swoje wysiłki na budowę bezpiecznej platformy dla tych użytkowników, którzy chcieliby handlować przy użyciu ADA, poprawiając wydajność wymiany w porównaniu do Binance i Bittrex. 

Shelley wykona zaś swój ruch w 3 kwartale. Ta najnowsza wersja oferuje ulepszenia technologii, które przekształcają ją w całkowicie autonomiczny i zdecentralizowany system. Stakepool i Testnets będą pierwszymi funkcjami dostępnymi dla użytkowników ADA, które mogą generować dodatnie wahania. 

Ontology (ONT)

Opis projektu

Ontology to innowacyjny projekt oparty na publicznym blockchainie i wysokiej wydajności. To niezawodna i wspólna platforma dystrybuowana wśród użytkowników, która została stworzona w 2017 roku przez chińską firmę Onchain. Ontology ma na celu wyeliminowanie barier pomiędzy sektorem biznesu a technologią blockchain, umożliwiając rozwój projektów o wszystkich kształtach i rozmiarach. 

Dlaczego warto zainteresować się ONT? 

Mimo że jest to całkiem nowy projekt, pod który dopiero kładzione są podwaliny, jest on wspierany przez ogromną korporację finansową w Chinach, która może pochwalić się bogatym doświadczeniem oraz wspaniałym zespołem ekspertów.

Ontology przyciągnął uwagę wielu inwestorów dzięki uruchomieniu własnej sieci blockchain w 2018 roku. Było to początkiem rozwoju w celu wejścia na giełdę i szczegółowo opisało narzędzia używane do tworzenia zdecentralizowanej aplikacji przez zespół. Powstanie aplikacji rozpoczęło się oficjalnie po uruchomieniu własnej sieci blockchain, co znaczy, że popularność tokena ONT wkróce wzrośnie. 

Od początku swojego istnienia tylko pnie się w górę rankingu. Zespół marketingowy ONT utrzymał zainteresowania subskrybentów, nagradzając ich w styczniu 2018 roku kwotą 1000 ONT za samo subskrybowanie biuletynu. 

ARK (ARK)

Opis projektu

ARK opiera się na systemie zwanym SmartBridge, który umożliwia komunikację między łańcuchami bloków różnych projektów. Głównym celem jest zaoferowanie każdej kryptowalucie wspólnego punktu połączenia, tak aby użytkownicy, którzy są częścią pewnej sieci kryptowalutowej, mogli w niej przechowywać swoje waluty, jednocześnie realizując inteligentne kontrakty na innej platformie. 

ARK z kolei buduje Point. Kliknij. Jest to technologia blockchain, która umożliwi każdemu stworzenie własnego łańcucha bloków, nawet jeśli nie posiada niezbędnej wiedzy z zakresu programowania. 

Dlaczego warto zainteresować się ARK? 

W pierwszych miesiącach tego roku, akurat w rok od uruchomienia własnej sieci blockchain, narosły wątpliwości co do przyszłości ARK. Aktualizacje były rzadkie, token nie wydawał się oferować zbyt wiele w zamian, więc ARK zdecydował się działać. Zespół był odpowiedzialny za korygowanie i poprawę niektórych aspektów, które dały nadzieję na sukces projektu. 

W tym samym roku ARK zdecydował się na przejście z technologii SmartBridge na przycisk Blockchain (Push-button Blockchain) i pracuje nad aktualizacjami technicznymi ARK Core v2. Zawsze trzyma się swojego przekonania, że technologia blockchain dostosowuje się do każdego, kto chce zapuścić się w ten świat i rozwija więcej narzędzi, aby każdy mógł stworzyć swój własny łańcuch bloków. 

Jeśli tak się stanie, stanowiłoby to przełom w sposobie, w jaki opinia publiczna postrzega technologię blockchain i znacznie zwiększyłoby zainteresowanie. Tymczasem będzie nadal postrzegana jako czarna skrzynka pełna niedostępnych kodów, z której pomocą handlować mogą tylko doświadczeni inżynierowie. 

ICON (ICX)

Opis projektu

Projekt ICON opiera się na zdecentralizowanej platformie aplikacji, której celem jest pomoc instytucjom w dzieleniu się danymi bez większego wysiłku i w sposób prywatny. ICON zapewnia niezależne łańcuchy bloków, o ile są one połączone z centralnym łańcuchem i podlegają własnym zasadom. 

ICON jest używany głównie przez firmy ubezpieczeniowe i szpitale. Jeśli na przykład pacjent ma zabieg, który musi pokryć jego ubezpieczenie, szpital musi przesłać konkretne dane osoby korzystającej z łańcucha bloków.

Dlaczego warto zainteresować się ICX?

W 2017 roku ICON skupił się na stworzeniu podstaw swojego projektu. Wśród jego głównych osiągnięć należy wymienić produktywny pierwszy kwartał roku 2018, ICON Mainnet 1.0, portfel na wiele kryptowalut o nazwie ICONex oraz kilka firm z ważnymi rynkami. 

W trzecom kwartale 2018 roku zespół ICON ma skupić się na czterech kluczowych aspektach: bankowości, edukacji, ubezpieczeniach i zdrowiu. Dla każdego z tych obszarów zostaną stworzone spersonalizowane narzędzia, które przyczynią się do ekspansji ICON w nowych sektorach. Jego obecny cel skupia się na zakresie i promocji jego tokena, a nie tylko na jego rozwoju technologicznym. 

Stratis (STRAT)

Opis projektu

Stratis jest platformą blockchain, która została stworzona w celu zapewnienia programistom C# niezbędnych narzędzi do tworzenia własnych, niestandardowych łańcuchów bloków. Ponadto jego głównym celem jest zapewnienie prostych i dostępnych rozwiązań dla podmiotów finansowych, technologicznych i medycznych, które muszą tworzyć i testować aplikacje dapp dla swojej działalności. 

Dlaczego warto zainteresować się STRAT?

Przez cały 2017 rok deweloperzy Stratis pracowali nad wersją beta i wyznaczali nowe cele na rok 2018, w którym opracowali wersję alfa, beta i wersje testnetowe Fullnet Mainnet Beta (w tym graficzny interfejs użytkownika), platformę ICO, protokół ochrony prywatności Breeze Wallet, mechanizmy sidechain i inteligentne kontrakty. 

Mechanizmy sidechain na przykład są uważane za kuszącą ofertę dla nowych podmiotów, które chcą użyć Stratis jako domyślnej platformy zdecentralizowanej. Jeśli więcej użytkowników zdecyduje się na Stratis, więcej tokenów STRAT zostanie skomercjalizowanych, co sprawia, że jest to doskonała opcja inwestycyjna na ten rok.

Nano (NANO)

Opis projektu

Wcześniej znana jako Raiblocks, Nano jest kryptowalutą znaną ze względu na swoją niezwykle wydajną architekturę. W przeciwieństwie do innych projektów kryptograficznych, które kierują większość swoich wysiłków w kierunku skalowalności, stawek i szybkości od momentu ich powstania, Nano dąży do przeprowadzania natychmiastowych transakcji bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo jest walutą nieskończenie skalowalną, więc nie załamie się bez względu na liczbę osób korzystających z sieci. 

Dlaczego warto zainteresować się NANO? 

W miarę jak kryptowaluty zyskują na popularności, ich twórcy zaczynają dostrzegać problemy związanych ze skalowalnością i wydajnością sieci, ale nie stanie się tak w przypadku NANO, ponieważ, jak już wcześniej mówiliśmy, skalowalność tej waluty jest nieskończona. 

Dodatkowo skupiła ona całą swoją uwagę na zmniejszeniu zużycia energii, co jest problemem innych kryptowalut, aby stać się lżejszą i bardziej przyjazną alternatywą dla swoich użytkowników. Plan rozwoju tego łańcucha bloków jest pełen aktualizacji, których celem jest ekspansja komercyjna, transakcje z punktów sprzedaży oraz przechowywanie monet. 

Brak dodatkowych opłat za każdą transakcję jest kolejnym atutem kryptowaluty w oczach wielu inwestorów, którzy nie są jeszcze przekonani, do stawiania na ten projekt. Łatwa do zapamiętania nazwa powoduje, że waluta ta może stać się popularna wśród użytkowników i zanotować szybki rozwój. 

Request Network (REQ)

Opis projektu

Wysyłanie i otrzymywanie płatności cyfrowych jest tylko jednym z wielu problemów, które starają się rozwiązać kryptowaluty. Na przykład, Network of Requests (Request Network) zapowiedział zmierzenie się z tym wyzwaniem i nie zamierza spocząć aż osiągnie ten cel. 

Platforma ta pozwala każdej osobie przesyłać i otrzymywać płatności za usługi bez pośredników. W Request Network nie trzeba martwić się o dodatkowe opłaty. Dodatkowo, jest to zdecentralizowana sieć zdolna do działania na całym świecie. 

Dlaczego warto zainteresować się REQ?

Pod koniec 2017 roku REQ wprowadził nowy minimalnie gotowy do wprowadzenia na rynek produkt, który pokazał opinii publicznej liczne ewentualnie oferowane cechy wersji końcowej, takie jak niskie opłaty transakcyjne, automatyczne fakturowanie, inteligentny audyt, transakcje międzywalutowe oraz ochronę tożsamości swoich użytkowników. Wszystkie te funkcje pozycjonują REQ jako konkurencję dla firm obsługujących karty kredytowe i płatności, takich jak PayPal, z tą różnicą, że REQ oferuje znacznie atrakcyjniejszy pakiet oparty na decentralizacji, bez dodatkowych opłat za przelewy, a tylko minimalną stawką, która zostanie skierowana na proces wydobycia.

Sieć używana przez REQ rozpoczęła działalność w marcu 2018 roku. W swojej pierwszej wersji pozwala użytkownikom na podłączenie wybranego portfela do sieci, jak również wysyłanie i odbieranie zapytań wyrażonych w ETH, aktualizowanie transmisji i zarządzanie wszystkimi żądaniami związanymi z adresem portfela. Ponadto wkrótce zostanie uruchomiona administracja powiernicza, co jest uważane za wielki krok w kierunku przyjęcia REQ jako systemu płatności. 

Innym ważnym wydarzeniem, w które zaangażowany jest REQ, jest stowarzyszenie z PwC France i Francophone Africa. A jakby tego było mało, zespół REQ rozpoczął negocjacje z Bankiem Światowym i MFW, co może oznaczać duże zainteresowanie przyjęciem sieci Request Network i jej tokena, REQ.