Pracodawco, zatrudniaj dobrego pracownika bo to on przyciągnie klientów, nigdy odwrotnie.

228
praca pracownik

Zatrudnij najlepszych pracowników

Proces rekrutacji jest jak finalizowanie sprzedaży. Kiedy więc już sprawdzisz umiejętności kandydatów, ustalisz jakie korzyści mogą przynieść twojej firmie, sprawdzasz ich oczekiwania i to, czy jesteś w stanie je zaspokoić .

Zatrudniając nowego pracownika należy pamiętać, by wybrać osobę, która najlepiej wpasowuje się w oczekiwania i to jej zaproponować oferowane stanowisko.

Staraj się utrzymać dobrych pracowników

Korzyści wynikające z dobrze wykonanej pracy nowego pracownika widoczne będą dopiero po jakimś czasie, więc choćby z tego powodu warto zabiegać o to, by zatrudnieni przez firmę specjaliści świadczyli swoje usługi  jak najdłużej. Aby zmaksymalizować wydajność, zarówno ekspertów, jak i pozostałych członków zespołu, należy dbać o aktualizację i rozwój ich umiejętności – zapewniać szkolenia podnoszące kwalifikacje i wydobywające najmocniejsze zalety pracowników, które będą mogli wykorzystać na korzyść firmy.

– Pamiętajmy, że dobrzy pracownicy chcą pracować z najlepszymi. Zależy im na tym, żeby być częścią zespołu, który wzajemnie się inspiruje i rozwija. Jeżeli jedna z osób straci motywację, jej emocje i ocena wpłynie na motywację pozostałych – zauważa Michał Środa.

Warto także dbać o więzi pomiędzy pracownikami i zespołami pracowników, ponieważ zgrany zespół może być jednym z czynników dla których najlepsi nie przejdą do konkurencji.

Barbara Szymańska – Odwiedź mnie na www.motivationcoach.pl

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut