Forex
Działalność od 2007
Polska wersja językowa TAK
Platformy Online, Mobilne
Średni spread EUR/USD (pips) 3
Dźwignia 1:100
Minimalny depozyt 50$
Min. wielkość pozycji 0.1 lota

eToro opinie

Handel społecznościowy – co to takiego?

W dzisiejszym świecie w dobie internetu powstaje co raz to więcej serwisów społecznościowych, dzięki którym możemy czy to komunikować się z innymi osobami, poszukiwać informacji od innych użytkowników czy też po prostu wymieniać się doświadczeniami z innymi osobami. Celem tego typu serwisów usprawnienie komunikacji pomiędzy zainteresowanymi oraz udogodnić wymianę informacji. Jednym z elementów takiej socjalizacji stał się handel społecznościowy.

Czym właściwie jest handel społecznościowy?

W najprostszym wyjaśnieniu jest to system sygnałów transakcyjnych ułatwiający trading zainteresowanym inwestorom przy użyciu zaawansowanych technologii i przydatnych narzędzi. Social trading skupia wokół siebie zarówno inwestorów z wieloletnim doświadczeniem na rynkach finansowych oraz osoby, które stawiają pierwsze kroki ku inwestowaniu własnych wolnych środków. Tym samym jest strefą, gdzie spotykają się traderzy stosujący różne strategie, różne podejście do instrumentów finansowych oraz co najważniejsze mający zróżnicowaną praktykę rynkową. Handel społecznościowy jest doskonałym narzędziem dla początkujących inwestorów, dla których początki w tak wymagającej materii nie muszą być ciężką przeprawą, kosztującą wiele nerwów i niestety kapitału. Dzięki dołączeniu się do wielowymiarowej społeczności inwestorów uzyskujemy możliwość dostępu do nieograniczonej liczby informacji odnośnie strategii inwestycyjnych, analizy instrumentów, czy też przemyśleń inwestorów z całego świata. Możliwość analizowania posunięć innych inwestorów czy to w transakcjach zyskownych, bądź tym bardziej stratnych jest bezcenna. Zainteresowani zyskują nieoszacowaną edukację nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną. Handel społecznościowy jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób pragnących uczestniczyć w rynku, ale na przeszkodzie stają im prozaiczne powody jak brak czasu na inwestowanie, brak praktyki na rynku czy też dostatecznej wiedzy.

Co zyskuję?

 • Śledzisz zachowanie dużej ilości inwestorów i widzisz jak inwestują
 • Obserwujesz sentyment rynkowy wiesz w co inwestują inni.
 • Możesz analizować szczegółowe statystyki
 • Kopiujesz najlepszych inwestorów
 • Wyłączasz emocje, oszczędzasz czas

Provider

Dostarczasz informacji o decyzjach. Dokonujesz swoich zwyczajowych transakcji, udostępniasz anonimowo informacje o nich i dzięki temu dodatkowo zarabiasz.

LACZEGO WARTO?

 • Dostajesz premię, za każdego Followera
 • Zero dodatkowego wysiłku
 • Anonimowo
 • Bez dodatkowych opłat
 • Wszystko dzieje się automatycznie, nie wykonujesz żadnych oddatkowych czynności

PRZYKŁAD:

Zakładając, że handlujesz na 5 instrumentach i Twoje zagrania na nich są kopiowane przez 30 użytkowiników, będziesz dostawać nawet $2250 miesięcznie!

Wystarczy, że będziesz robić dokłądnie to samo co do tej pory, czyli transakcje – nie musisz wykonywać niczego dodatkowego.

Follower

Wśród setek aktywnych inwestorów, możesz wyselekcjonować tego, który najlepiej radzi sobie na rynku i kopiować, to co robi, lub też znajdź takiego, który ma najgorsze wyniki i ustaw system tak, aby automatycznie kopiował jego decyzje ale w sposób odwrotny!

Co robisz jako Follower?

 • Oceń statystyki inwestorów. Sprawdź portfolio wybranych dostawców informacji
 • Copy – kopiujesz transakcje innych inwestorów
  Contra Copy – dokonuj przeciwnych transakcji wybierając najsłabszych inwestorów
 • Wybierz swojego Dostawcę
 • Wyłącz emocje, system sam będzie działał za Ciebie