Tokenizacja

195
kursy kryptowalut

Tokenizacja jest to forma cyfryzacji biznesu opartej na zdecentralizowanej technologii blockchain. Polega na tworzeniu tokenów bądź kryptowalut i ścisłemu przypisywaniu ich do konkretnego projektu, firmy lub osoby (tokeny personalne). Wraz z rozwojem i adaptacją technologii blockchain, potencjał tokenizacji stał się ogromny dzięki inteligentnym kontraktom i pozwala tokenizować wszelkiego rodzaju aktywa jednocześnie obniżając koszty ich transferu.

Zastosowanie

  • ICO (Initial Coin Offering) – społecznościowa zbiórka kapitału służąca do sfinansowania danego projektu
  • marketing tokenowy – wykorzystanie tokenów jako narzędzia marketingowego (punkty lojalnościowe, nagrody w konkursach, programy partnerskie, systemy motywacyjne)
  • rozliczenia – płatność za dostęp do określonych zasobów, np. w systemach IT
  • odzwierciedlenie stanu posiadania aktywów, np. akcji w spółce

Jaką ilość tokenów można utworzyć?

Nie ma ograniczeń co do ilości tworzonych tokenów. Najczęściej są to wartości od kilkudziesięciu milionów do kilku miliardów. Najpopularniejsza kryptowaluta czyli Bitcoin ma ograniczoną ilość 21 milionów sztuk. Nasze Vertes Coiny zamykają się w liczbie 70 milionów. Ciekawostką jest możliwość używania ułamków kryptowaluty – nawet do 18-go miejsca po przecinku.

Jak wygląda przekazanie kryptowalut?

Tokeny przechowywane są na elektronicznych portfelach. Po wykonaniu zlecenia firma wykonująca usługę przekaże je na wygenerowanym portfelu offline lub przelejemy na wskazany przez Ciebie portfel kryptowalutowy  np. MEW lub hardware’owy Ledger Nano S. Będziesz mógł dysponować nimi w dowolny sposób.

Jak długo trwa tworzenie kryptowalut?

Czas potrzebny na utworzenie tokenów uwarunkowany jest parametrami i funkcjami, które należy wdrożyć w przygotowywanym Smart Kontrakcie. Praca najpierw odbywa się w środowisku testowym, następnie analizowany jest kod Smart Kontraktu a na końcu publikowany zostaje w sieci Ethereum. Proces zazwyczaj zajmuje nie więcej niż 10 dni roboczych.