W jakie akcje warto inwestować?

527
giełda gpw akcje

W jakie akcje inwestować?

Jak już bez wątpienia zauważyłeś, brokerzy proponują bardzo wiele akcji na platformach tradingowych ciężko jest więc wybrać te, na których będzie się spekulowało. W jakie więc akcje warto zainwestować?

Sektor bankowy

Światowy kryzys gospodarczy, który uderzył z wielką siłą w większość międzynarodowych firm jest obecnie w fazie remisji co pozwala przypuszczać dobre perspektywy dla banków.

Banki mogą być w roku 2016 lub dłużej często wybieranym sektorem inwestycyjnym. Najlepiej będzie inwestować w strategie długoterminowe na akcjach dużych koncernów w tym sektorze.

Koncerny naftowe

Wiesz już dobrze, że ceny ropy naftowej znacznie spadają od kilku miesięcy a baryłka ropy sprzedawana jest obecnie powyjątkowo niskiej cenie. Jednak według analityków sytuacja ta, która ciąży na całym sektorze naftowym, jest w trakcie stabilizowania się.

W najbliższych latach powinniśmy więc zaobserwować wzrost cen czarnego złota co sprawia, że rozsądnie będzie już teraz kupować akcje spółek z tego sektora po niskiej cenie.

Odnawialne źródła energii

Codziennie widzimy w wiadomościach, że środowisko jest ważnym tematem dla współczesnego społeczeństwa i jest w samym środku zainteresowań politycznych na całym świecie. To zwiększające się zainteresowanie powinno sprawić, że sektor odnawialnych źródeł energii, które nie zanieczyszczają środowiska, będzie coraz bardziej rentowny.

Inwestując w papiery wartościowe innowacyjnych spółek z tego sektora, masz więc duże szanse osiągnąć zyski w perspektywie średnio i długo terminowej.

Sektor telekomunikacji

Sektor telekomunikacji ma jeszcze wiele do powiedzenia. Wraz z wejściem na rynek co roku nowych urządzeń coraz bardziej nowoczesnych i doskonałych łatwo zrozumieć fascynację klientów tego rodzaju produktami.

Sektor ten jest szczególnie interesujący dla inwestorów, którzy chcą odnieść zyski w krótkim czasie, ponieważ cechuje go niestabilność, w szczególności w chwili wejścia na rynek nowych produktów. Rozsądnie jest więc spekulować na tych akcjach z silnym efektem dźwigni lub używając opcji binarnych.

Spekulowanie na akcjach w innych sektorach może również być interesującelecz jest powszechne, a więc trudniej dostępne niż sektory, które wymieniliśmy.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut