Wymiana walut

363

Aby dokonać wymiany waluty większość z nas swoje kroki kieruje przeważnie do banku lub kantorów stacjonarnych. Jeżeli jednak poszukujemy najbardziej korzystnych kursów walutowych, trafimy przeważnie na ofertę kantorów internetowych. Jest to obecnie najkorzystniejsza forma wymiany walutowej z racji tego, że koszt zawarcia transakcji jest najniższy z możliwych. Dowiedz się więcej na temat tego jak dokonać internetowej wymiany walut:

Jak wygląda wymiana pieniędzy w kantorach internetowych?

Aby móc czerpać korzyści podczas korzystania z kantoru internetowego przy wymianie waluty przede wszystkim wymagane jest posiadanie konta w banku, a uściślając dwóch kont – standardowego konta osobistego w walucie narodowej oraz konta walutowego, w walucie wymiany. Każdy kantor internetowy co do zasady ma podobne procedury działania.

Zobaczmy więc, jak wygląda ona na platformie internetowej wymiany walut Kantoris.pl. Podstawowym krokiem przy dokonywaniu transakcji wymiany będzie złożenie dyspozycji operacji walutowej na platformie internetowej udostępinionej przez kantor online. Przy okazji można zapoznać się z aktualnymi, oferowanymi przez kantor internetowy, kursami walut. Po złożeniu dyspozycji w kantorze internetowym, jest ona rejestrowana przez system. Na tym etapie wymagane jest podanie danych konta klienta, na które mają zostać wysłane zakupione przez niego środki walutowe. 

Następnym krokiem przy wymianie waluty w kantorze online będzie wygenerowanie przez kantor, danych do przelewu zakupowego wraz ze wszystkimi danymi potrzebnymi do skutecznej jego realizacji. Zadaniem klienta jest zrealizowanie przelewu w deklarowanym uprzednio banku z danymi dostarczonymi przez kantor internetowy.

Kolejnym etapem jest zrealizowanie transakcji przez bank klienta i wpływ środków do platformy internetowej wymiany waluty. Po zarejestrowaniu wpłaty, platforma generuje dane do zwrotnego przelewu zakupionych przez klienta środków. Czas realizacji transakcji uzależniony jest od banków, w których wcześniej dokonywane były transfery środków pieniężnych. Ostatecznie, kupione przez nas waluty trafiają na nasze osobiste konto walutowe.

Rejestracja na platformie wymiany walut

Większość kantorów internetowych wymaga od klientów rejestracji indywidualnego konta na platformie, za pośrednictwem której będą dokonywane transakcje wymiany walut. W rzeczywistości, wymiana waluty przez internet zawsze odbywa się poprzez realizację przelewu pomiędzy rachunkami bankowymi klientów, a rachunkiem danego kantoru internetowego, z którego korzystamy. Pieniądze na konto klient otrzymuje zazwyczaj natychmiastowo, często szybkość otrzymania środków zależy od tego, w jakim banku ma konto i w jakim banku swój rachunek lub rachunki, mają otwarte kantory. 

W powyższym artykule wyjaśniliśmy pokrótce, że korzystanie z kantoru internetowego nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać i nie wymaga od klientów aktywnego uczestniczenia w procesie wymiany. Praktycznie z każdego miejsca z dostępem do internetu każdy z nas może błyskawicznie dokonać wymiany walut i pozyskania tej, która go obecnie interesuje.Zobacz także: rynek walutowy forexBitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut