5 najważniejszych narzędzi tradera

127

Nie oszukuj się. Jako inwestor giełdowy naprawdę zamierzasz „walczyć” z rynkiem, dlatego musisz być przygotowany jak każdy żołnierz, który zamierza walczyć. Do niezbędnego sprzętu, takiego jak broń, amunicja lub mundur, walczący żołnierz nadal potrzebuje noża używanego w armii szwajcarskiej; to pojedyncze narzędzie ma wiele zastosowań, potencjalnie nawet ratując życie.

Narzędzia tradera

W dzisiejszej lekcji otrzymasz listę rzeczy, których potrzebuje każdy trader, jeśli chce być odpowiednio przygotowany do stawienia czoła rynkowi. Dlatego nie popełniaj tego błędu, każdego dnia przeciwstawiasz się „walce”, gdy szukasz potencjalnych transakcji na rynku, więc MUSISZ być odpowiednio przygotowany. Poniżej znajdziesz 5 niezbędnych narzędzi w broni kupca …

Platforma i wykresy

Pierwszym narzędziem, którego potrzebuje inwestor, jest platforma i wykresy. Nie tylko wykresy, muszą być odpowiednie. Oznacza to, że potrzebujesz wykresu, na którym znajduje się 5 świec dziennie, a zamknięcie dnia następuje po zamknięciu rynku w Nowym Jorku. To bardzo ważne narzędzie, którego nie możesz przegapić w swojej skrzynce odbiorczej, ponieważ jeśli nie masz odpowiednich wykresów, nie masz jasnego i najdokładniejszego spojrzenia na to, co dzieje się obecnie na rynku.

Gdy masz już odpowiednie wykresy, nie zaśmiecaj ich żadnymi wskaźnikami ani Expert Advisors (EAs). Chcę tylko, żebyś używał platformy handlowej z „czystymi” wykresami. To wszystko, czego potrzebujesz, aby właściwie i skutecznie analizować i handlować w oparciu o działania cenowe na dowolnym rynku.

Solidny laptop

Kolejnym narzędziem niezbędnym w twoim arsenale handlowym jest wysokiej jakości laptop. Osobiście polecam ultrabooka, ponieważ jest bardzo mobilny i możesz długo pracować na baterii. To z kolei jest konieczne, jeśli chcesz żyć jak przedsiębiorca „kawiarniany”. Sprawdź jeden podobny do tego, którego używam na co dzień.

Pamiętaj, że nie potrzebujesz stacji roboczej z wieloma monitorami ani superkomputera. Myśl mobilnie, bądź mobilny. Na przykład jestem mobilny, dużo podróżuję i uwielbiam to. Mogę handlować z dowolnego miejsca na świecie io dowolnej porze. Dlatego nie jestem przykuty do konkretnego biurka komputerowego ani żadnego biura.

Chociaż nie popieram handlu na telefonie komórkowym, wiem, że nie każdy ma środki finansowe, aby pozwolić sobie na najnowszego laptopa lub iPada. Abyś mógł przeprowadzić analizę i handlować z aplikacji na smartfona, ale dla jasności nie zachęcam do spędzenia całego dnia na wpatrywaniu się w ekran telefonu, ponieważ widok wykresów na telefonie jest zniekształcony, a ja nie lubię tego osobiście. Na przykład korzystanie z iPada jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż smartfon. Handel przez telefon to ostatnia możliwa opcja, jeśli naprawdę nie można tego zrobić inaczej.

Innym narzędziem, które idzie w parze z laptopem, jest dobre połączenie Wi-Fi lub Internet od operatora komórkowego. Dla mnie posiadanie pakietu danych jest oczywiste ze względu na mobilny styl życia, który prowadzę.

Dziennik inwestora i arkusz kalkulacyjny

Kolejnym narzędziem, którego potrzebujesz, jest dziennik inwestora i arkusz kalkulacyjny do monitorowania postępów. Jednak, jak zauważyłem, wielu traderów nie uważa, że ​​tego potrzebują lub przestają go używać po pewnym czasie, co jest poważnym błędem.

Te dwie rzeczy są tak ważne, ponieważ potrzebujesz czegoś, co pozwoli ci zachować odpowiedzialność i być uczciwym wobec siebie. Handel to zawód samotnych wilków; jesteś tylko ty i monitorujesz ekran / wykresy. Bez zmuszania się do uczciwości i rejestrowania postępów w handlu, to naprawdę tylko kwestia czasu, zanim zaczniesz popełniać głupie błędy. Błędy w handlu stają się jak śnieżka i prowadzą do dalszych błędów, które ostatecznie kończą się wyczyszczeniem konta. Dziennik inwestora jest jak ściana, która oddziela cię od wszystkich tych błędów.

Ryzykowany kapitał

Potrzebujesz kapitału. Może to nie wydawać się oczywiste, ale pieniądze są narzędziem i nie pozwalają nikomu powiedzieć, że tak nie jest. Bez nich nie masz szans odnieść sukcesu ani nauczyć się handlować w prawdziwym świecie. Musisz się tym zająć za wszelką cenę i nie był to zamierzony kalambur.

Istnieje kilka czynników związanych z kapitałem podwyższonego ryzyka:

Musisz nauczyć się zarządzać swoim kapitałem, innymi słowy potrzebujesz planu zarządzania pieniędzmi, a tematy bezpośrednio z nim związane to:

  • Ile ryzyka na transakcji;
  • Ustawienie wielkości pozycji;
  • Wskaźnik ryzyka do zysku.

Dobrze jest spojrzeć na tę kwotę (kapitał podwyższonego ryzyka) na kwartalny lub roczny budżet handlowy, a nie na wydawanie wszystkich pieniędzy. Nie mów sobie: „Mam 10 000 i to wszystko”. Jeśli masz 10 000, nie powinieneś narażać wszystkiego na ryzyko. Traktuj to jak fundusz hedgingowy; nie wkładaj CAŁEJ kwoty na swoje konto handlowe. Spróbuj wdrożyć go co kwartał lub rok. Pieniądze to narzędzie i chcesz z niego korzystać, kiedy jest ono najbardziej potrzebne (na przykład, gdy tworzona jest super oczywista konfiguracja). Upewnij się, że wykorzystałeś kapitał podwyższonego ryzyka na okresy kwartalne lub roczne i że jest on zawsze dostępny. Większość ludzi umieszcza wszystko na koncie handlowym, a następnie szybko je traci. Jedynym sposobem na zapewnienie, że pieniądze jako narzędzie są zawsze dostępne, jest umiarkowana dystrybucja.

Strategie handlowe

Jeśli chodzi o mnie, mam 3 lub 4 główne strategie handlowe lub sygnały wejściowe, których używam. Można to uznać za narzędzie niefizyczne, ponieważ wszystko jest w mojej głowie, ale jest nie mniej ważne niż którekolwiek z namacalnych narzędzi, które omówiliśmy wcześniej. Oczywiście moim zadaniem tutaj jest pomoc w nauce zestawu strategii handlowych i rozwijanie przewagi, aby skutecznie handlować na rynku.

Chcę nauczyć Cię, jak skutecznie handlować, zaszczepiając te same strategie i pomysły handlowe, z których korzystałem od lat i które wciąż wykorzystuję. Nie jest łatwo nauczyć się właściwego sposobu handlu, ponieważ istnieje wiele różnych poglądów i metod.

Mam nadzieję, że ta lekcja dała ci dobry pomysł na temat 5 najważniejszych narzędzi potrzebnych każdemu handlowcowi, który udaje się na wirtualne pole bitwy, jakim jest rynek.