Błędy w obstawianiu zakładów sportowych

756

Błędy w obstawianiu zakładów sportowych

Brak wiedzy

Wszystkie zakłady sportowe wymagają jakieś wiedzy na temat swojego typu. Wiele osób obstawia zakład, wybierając konia w gonitwie ze względu na jego nazwę czy sympatię do danej drużyny – to kierowanie się emocjami. Takie postępowanie w długim okresie czasu prowadzi do straty.

Obstawianie wymaga dogłębnej wiedzy na temat oferowanych zakładów przez bukmachera. Gracze powinni wiedzieć, które zakłady są bardziej opłacalne (strzelec pierwszej bramki czy handicapy). Niektórzy bukmacherzy oferują czasem wysokie kursy na zdarzenie, które wydają być prawdopodobne, a w rzeczywistości to pułapki np. wysokie kursy na najlepszego strzelca drużyny, który jest świeżo po kontuzji i najprawdopodobniej mecz obejrzy z ławki rezerwowych lub wejdzie w końcówce spotkania.

To wszystko pociąga za sobą głębokie analizy np. ostatnie mecze miedzy drużynami, grę u siebie/na wyjeździe czy sytuację kadrową w drużynie. Wszystkie te czynniki muszą być brane pod uwagę, jeśli chcemy osiągnąć zysk, a nie tylko przezywać emocję sportowe.

Zakłady na podstawie ostatniej gry

Nie powinno się obstawiać zawodników na podstawie tylko jednego meczu, to zbyt małe spektrum, aby mieć jakąkolwiek wiedze – nie da się ocenić formy drużyny w tak krótkim okresie czasu. Do tego należy uwzględnić inne zmienne: warunki atmosferyczne, nagłe urazy, formacje drużyny i oczywiście przeciwnika.

Zakłady długoterminowe

Zakłady bukmacherskie na długi okres np. na mistrza krajowego. Dla graczy nie mających dużych środków, to zamrożenie środków na koncie na długi okres. Obstawiając tego typu zakład, musimy być bardzo pewni swojego typu. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć podczas całego sezonu i jakie czynniki będą wpływać na formę drużyny (kontuzje, transfery czy zmiana trenera).