Bukmacher

162

Bukmacher to ktoś, kto umożliwiaprzyjmowanie zakładów, najczęściej na imprezach sportowych. Bukmacher ustala kursy, przyjmuje zakłady i obstawia zakłady oraz wypłaca wygrane w imieniu innych osób. Celem bukmachera jest utrzymanie równowagi w zakładach poprzez korygowanie kursów na tyle, na ile jest to możliwe, aby liczba osób stawiających na wygraną lub przegraną była równa.

POPULARNI BUKMACHERZY – LISTA

Bukmacherzy – podstawowe informacje

Bukmacherzy zazwyczaj nie zarabiają na zakładach samodzielnie, lecz pobierają opłatę transakcyjną od zakładów swoich klientów, określaną jako “marża”. Bukmacher może być osobą fizyczną lub organizacją. Wraz z ekspansją zakładów sportowych w Polsce, bukmacherzy prawdopodobnie odnotują wzrost aktywności w zakresie zawierania zakładów, podczas gdy oczekuje się, że państwo będzie czerpało dodatkowe dochody z tytułu tej działalności.

Bukmacherstwo jako zawód jest znane od czasów starożytnego Rzymu, kiedy powszechne było obstawianie wyników meczów gladiatorów lub wyścigów rydwanów. We współczesnym rozumieniu tego słowa, bukmacherstwo pojawiło się jednak w Anglii dopiero pod koniec XVIII wieku. W wielu krajach jedyną legalną formą bukmacherstwa, głównie na imprezach sportowych, jest bukmacherstwo za pośrednictwem organizacji państwowych lub nadzorowanych przez państwo.

Bukmacherzy Online – którego wybrać? Podsumowanie

Wygląda na to, że można obstawiać zakłady bukmacherskie na każdej stronie www. Jednak to nie do końca prawda. Po pierwsze, firma zajmująca się zakładami musi działać w sposób legalny. Wtedy wiesz, że bukmacher będzie uczciwy, niezawodny i bezpieczny. Druga rzecz to oferta. Zakłady bukmacherskie różnią się w swojej ofercie: różnorodnością sportów, liczbą lig, pucharów i różnorodnością zakładów. Niektórzy starają się specjalizować w danej dziedzinie (np. e-sporty, żużel). Dla niektórych ważnym czynnikiem przy wyborze buka mogą być kursy. W końcu gracze często zakładają konta na polecenie swoich przyjaciół, kolegów z pracy lub rodziny. Rekomendacje i opinie są ważne przy wyborze prawie każdego produktu i usługi. Stworzyliśmy ranking, którego celem jest wyłonienie firmy oferującej najlepsze zakłady bukmacherskie w polskiej sieci.