Catering na firmowe eventy – jak wybrać najlepszą ofertę?

2361
Wiele firm korzysta obecnie z usług cateringowych na różne firmowe wydarzenia. O czym pamiętać podczas wyboru najlepszej oferty?

Catering to popularna usługa polegająca na przygotowaniu posiłków i dowiezieniu ich na miejsce dla klienta. Usługi cateringowe chętnie wybierane są na różne wydarzenia, między innymi na urodziny, wesela, a także na szereg eventów firmowych – bankiety, piknik, konferencje, szkolenia czy imprezy integracyjne.

W Polsce działa wiele firm cateringowych, które zapewniają swoim klientom dostęp do wyśmienitych posiłków doskonałych na każdą okazję. Jak wybrać najlepszą ofertę spośród wielu?

Przede wszystkim atrakcyjne menu

Aby impreza, podczas której wyżywienie ma zapewniać firma cateringowa, była całkowicie udana, musimy zwrócić uwagę na serwowane przez nią dania. Wobec tego bogate menu oraz jakość serwowanych dań są tutaj kluczowe.

W kartach dań firm cateringowych można znaleźć najróżniejsze propozycje na różne okazje – to między innymi ciasta i ciasteczka, przekąski, dania obiadowe i na kolację, w tym tak zwana zimna płyta. Największym powodzeniem cieszą się tradycyjne dania kuchni polskiej, ale możemy także wybrać firmę cateringową, która specjalizuje się w kuchni międzynarodowej lub w określonych kuchniach świata, na przykład włoskiej, greckiej czy amerykańskiej.

Przy wyborze menu zawsze możemy liczyć na pomoc pracownika firmy cateringowej – może on doradzić, jaki catering sprawdzi się na konkretną okazję, a także jak dobrać odpowiednie potrawy, aby zadowolić każdego gościa.

Wiele firm cateringowych pozwala klientom na zamówienie próbek dań – wtedy możemy samodzielnie ocenić, czy rzeczywiście są one wysokiej jakości. Gdy firma cateringowa nie oferuje takiej możliwości, pamiętajmy o tym, że istnieje ryzyko, że jakość jej potraw może nie być zadowalająca.

Nie tylko pyszna kuchnia – dodatkowe usługi firm cateringowych

Wiele firm prowadzących catering oferuje swoim klientom nie tylko usługi polegające na przygotowaniu i dostarczaniu posiłków pod wyznaczony adres, ale również szereg innych usług, która pozwalają na urządzenie udanego wydarzenia.

Popularna jest obsługa kelnerska – wtedy pracownicy lub współpracownicy firmy cateringowej w eleganckich ubraniach serwują dania gościom. Można skorzystać również z usług polegających na wynajmie wyposażenia takiego jak stoliki, krzesła i inne meble eventowe, a także zastawy stołowej potrzebnej do wyprawienia wydarzenia.

Wybrane firmy cateringowe oferują również inne usługi, między innymi takie jak oprawa audiowizualna wydarzeń, wynajem scen, usługi kompleksowej organizacji i koordynacji wydarzeń na życzenie klienta.

Wobec tego wtedy, gdy wydarzenie firmowe ma być dopięte na ostatni guzik, warto pamiętać o tym, aby sprawdzić, jakie dokładnie usługi posiadamy do dyspozycji w firmach cateringowych. Często dodatkowa pomoc jest dużym udogodnieniem przy organizacji spotkań takich jak bankiety, konferencje czy pikniki na świeżym powietrzu!

Warto sprawdzić opinie!

Aby mieć pewność, że korzystamy z cateringu na najwyższym poziomie, warto poświęcić również chwilę na sprawdzenie opinii na temat wybranych firm cateringowych. Pozytywne referencje będą potwierdzeniem, że rzeczywiście mamy do czynienia z godnym zaufania, rzetelnym partnerem w biznesie.

Opinie dotyczące ofert firm cateringowych możemy znaleźć na ich stronach WWW – warto poszukać zakładki zawierającej referencje albo opinie. Także możemy wyszukać je samodzielnie przez wyszukiwarkę internetową – w tym celu wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę firmy cateringowej, do której można dodać także słowo „opinie”. Informacje tego rodzaju możemy znaleźć głównie w mediach społecznościowych oraz na różnych forach internetowych.

Zatem dobry catering wcale nie musi być trudny w znalezieniu – aktualnie do dyspozycji jest wiele ofert, które wyróżniaj się wyjątkową jakością i będą doskonałym wyborem na różne eventy biznesowe. Warto wykonać rezerwację z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że dana firma będzie mogła poświęcić wtedy swój czas właśnie na nasze wydarzenie!