Ciekawe pomysły na wigilię firmową

1277

Firmowe imprezy świąteczne stają się coraz popularniejszą formą integracji pracowników w tym wyjątkowym okresie w roku. Początkowo były to typowo wigilijne spotkania, podczas których wszyscy mogli podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie zasiąść przy suto nakrytych stołach. Niektórzy pracownicy bardzo chętnie uczestniczą w takich wydarzeń, inni natomiast podchodzą do nich dość sceptycznie. Czy istnieją zatem jakieś sposoby na to, aby wigilia firmowa stała się bardziej atrakcyjna?

Impreza poza biurem

Zorganizowanie wigilii w biurze w godzinach pracy i zamówienie cateringu to z pewnością najprostszy sposób. Trzeba jednak podkreślić, że nie wszyscy pracownicy czują się w takich warunkach dostatecznie swobodnie. A przecież spotkania świąteczne mają wpływać na lepszą integrację całego zespołu i zacieśnienie istniejących więzi. Dlatego dobrym pomysłem może być przeniesienie takiego wydarzenia poza biuro.

Pierwsze co nasuwa się nam na myśl to wynajęcie restauracji, w której przygotowany zostanie obiad lub kolacja. Takie spotkanie nadal będzie miało dość uroczysty charakter, ale jego uczestnicy poczują się na pewno swobodniej spędzając ten czas z dala od swojego miejsca pracy. W związku z tym, że wigilia odbywa się na mieście, w razie potrzeby po posiłku można również zmienić lokal i dalej bawić się w innym klimacie.

Wiele firm, w których pracują młode osoby, rezygnuje jednak z restauracji na rzecz klimatycznych pubów czy klubów. W takich miejscach panuje już zupełnie swobodna atmosfera, dzięki czemu większość osób jest w stanie faktycznie się rozluźnić i miło spędzić czas ze współpracownikami. Bardzo ciekawym pomysłem jest także zorganizowanie imprezy tematycznej w takich miejscach. Impreza w stylu retro, albo z filmem czy bajką jako motywem przewodnim może być świetną okazją do zintegrowania pracowników i oderwania ich od codziennych obowiązków.

Aktywna wigilia firmowa

Kto powiedział, że na wigilii firmowej trzeba tylko siedzieć za stołem i zajadać się smakołykami? Oczywiście, jest to na pewno przyjemne, ale jeżeli chcemy nieco urozmaicić to wydarzenie naszym pracownikom, warto postarać się o zorganizowanie jakieś aktywności.

Niezwykle popularnym w ostatnim czasie wyborem są wszelkiego rodzaju gry miejskie lub terenowe. Podzieleni na grupy pracownicy, rozwiązują w ich trakcie najróżniejsze zagadki i wykonują zadania, aby wygrać. Tego typu gry pozwalają na spędzenie czasu poza biurem, a dobrze zorganizowane są dla nich olbrzymią przyjemnością. Co więcej, jeżeli przeraża nas niesprzyjająca pogoda, wystarczy trochę chęci, zaangażowania i kreatywności, aby taką zabawę zorganizować również na terenie firmy.

Naturalnie, po takim wysiłku umysłowym i fizycznym, wciąż możemy zaplanować wspólny posiłek, czy to w biurze czy też na mieście. Taka aktywność zapewnia wszystkim mnóstwo dobrej zabawy, podczas której pracownicy spędzają wspólnie czas i mogą naprawdę się zintegrować, z dala od codziennych obowiązków zawodowych. Warto zatem nieco się postarać, aby jeszcze bardziej scalić cały zespół i po prostu zgrać go ze sobą.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z https://quadrille.pl/