Darmowe zakłady (freebety)

576

Jak działają darmowe zakłady (freebety)

Bonusy stanowią bardzo atrakcyjną ofertę dla graczy decydujących się na wybór bukmachera. Ale jak tak naprawdę działają freebety? Niestety, uważna lektura regulaminów bukmacherów uświadamia nam, że wcale nie mówimy tutaj o darmowej gotówce.

Niniejszy artykuł jest kontynuacją naszej poprzedniej publikacji w której omawialiśmy regulaminy korzystania z freebetów. Tym razem postanowiliśmy przeanalizować rzeczywiste oferty freebetów kilku bukmacherów i odkryć zasadę ich działania oraz ujawnić wady.

Jeden z bukmacherów, nazwijmy go Regret Victor, posiada w ofercie freebet 25 £ dla wszystkich nowych klientów. Haczyk polega na tym, że najpierw należy postawić zakład z wykorzystaniem własnych środków, obejmujący przynajmniej jedną opcję z kursem co najmniej 2,00 (chyba że liczba możliwych wyników wynosi cztery lub więcej). Bukmacher następnie przyzna na konto klienta kwotę równą zakładowi (maksymalnie 25 £).

W rezultacie bukmacher każe Ci postawić zakład za własne pieniądze, zanim cokolwiek otrzymasz. Przy kursie 2,00 lub wyższym, szansa zwycięstwa jest mniejsza niż 50%.

Wady:

  • freebety przeważnie wymagają postawienia identycznej kwoty z własnych środków,
  • bukmacherzy nakłaniają klientów do obstawiania mało zyskownych lub przegrywających zdarzeń,
  • aby wypłacić środki, należy postawić kolejne zakłady.

Po spełnieniu pierwszego warunku, aby wypłacić wygrane uzyskane za pomocą bonusowych środków, należy postawić co najmniej czterokrotność kwoty bonusu i poczekać na rozliczenie zakładów.

Oznacza to, że po otrzymaniu bonusu w kwocie 25 £, musisz postawić zakłady za co najmniej 100 £ z własnych środków, aby móc dokonać jakiejkolwiek wypłaty.

Więcej pieniędzy – więcej warunków

Niektórzy bukmacherzy, jak ten z naszego kolejnego przykładu (nazwiemy go Daddy Power), próbują skusić klientów ogromnymi freebetami w kwocie nawet 250 £.

Należy jednak pamiętać, że nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek prezencie. Aby otrzymać obiecane środki, należy postawić zakład w kwocie 50 £, za który bukmacher przyzna freebet na drugie tyle. Następnie należy postawić jeszcze cztery zakłady w kwocie 50 £, aby otrzymać kolejny freebet 50 £. Za następne pięć zakładów w kwocie 50 £ klient otrzymuje kolejne 50 £, a do otrzymania ostatnich 50 £ i osiągnięcia pełni bonusu w kwocie 250 £ koniecznie jest postawienie jeszcze 10 zakładów w wysokości 50 £.

Łącznie klient musi zainwestować 1000 £ własnych środków, aby otrzymać freebety o wartości 250 £. Co więcej, wszystkie zakłady muszą być stawiane po kursach co najmniej 1,50.

Kolejny bukmacher, nazwijmy go Bet 123, posiada jeszcze inną ofertę dużego freebetu. Obejmuje ona darmowy zakład w kwocie nawet 200 £. Najpierw jednak klient musi wpłacić na swoje konto identyczną kwotę i wykorzystać ją w zakładach z kursem co najmniej 1,50.

Następnie należy trzykrotnie postawić sumę wpłaty i otrzymanego bonusu, aby móc dokonać jakiejkolwiek wypłaty. Oznacza to, że po wpłaceniu 200 £ należy postawić 1200 £ (200 £ wpłaty*3 + 200 £ bonusu*3) przed dokonaniem jakiejkolwiek wypłaty. Co więcej, oferta posiada dodatkowe ograniczenia – zabrania na przykład stawiania handicapów azjatyckich, zakładów goal line i zakładów moneyline na baseball.

Freebety bez ryzyka

Freebety bez ryzyka stanowią pewną alternatywę, ale również mogą być mylące. Prawo do freebetu otrzymujemy dopiero po przegraniu swojego pierwszego zakładu (zakład jest refundowany do określonej kwoty), czyli w rezultacie dostajemy z powrotem nasze własne środki. Nie jest to jednak wcale takie proste. Freebety bez ryzyka najpierw wymagają od klienta postawienia jego własnych środków, po czym żądają postawienia kwoty przekraczającej wartość freebetu, aby umożliwić zrealizowanie wypłaty.

Pewien bukmacher, nazwijmy go DoBog, oferuje freebet bez ryzyka w kwocie 10 £. Najpierw jednak należy postawić z własnych środków zakład w kwocie 10 £ na zdarzenie o kursie co najmniej 2,00. Następnie, przed dokonaniem wypłaty, należy obrócić kwotą bonusu trzykrotnie po kursach 2,00 lub wyższych.

Wniosek: szkoda czasu i pieniędzy

Opisane powyżej pseudopromocje są jedynie stratą czasu i pieniędzy. Aby odzyskać swoje środki, należy poświęcić długie godziny na studiowanie regulaminów. Co więcej, niskie kursy oferowane przez tych bukmacherów na długą metę przynoszą zachęconym promocjami klientom duże straty.

Znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług bukmacherów takich, czyli oferujących niskie marże i w rezultacie wysokie kursy.