Deutsche Bank

591

Deutsche Bank jest światowym ekspertem, stawiającym sobie za cel sukces finansowy swoich Klientów.

Nazwa Spółki Deutsche Bank Polska Spółka Akcyjna
Siedziba Spółkiul. Lecha Kaczyńskiego 26,
00-609 Warszawa
Oznaczenie sądu rejestrowegoSąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, KRS 0000022493
NIP676 01 07 416
Kapitał zakładowy2 651 449 384 zł, opłacony w całości
Kurs i cena akcji Deutsche Bank

Zapewnia Klientom indywidualnym, biznesowym i korporacyjnym profesjonalizm oraz międzynarodowe kompetencje, bazujące na wieloletnim doświadczeniu jednej z największych instytucji finansowych na świecie – Grupy Deutsche Bank. Miarą sukcesu Banku jest sukces jego Klientów.

Deutsche Bank Polska S.A. jest członkiem Grupy Deutsche Bank, jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Bank doradza Klientom indywidualnym, małym i średnim przedsiębiorstwom, a także korporacjom i instytucjom finansowym w zakresie innowacyjnych rozwiązań finansowych odpowiadających najwyższym, światowym standardom. Przynależność do globalnej Grupy Deutsche Bank, szerokie doświadczenie, siła finansowa oraz innowacyjne rozwiązania stanowią o unikalności produktów i usług oferowanych przez Deutsche Bank Polska. Bank z sukcesem pomnaża powierzone kapitały, a wysoka jakość i trafność analiz pozwala skutecznie doradzać Klientom. Deutsche Bank stawia na profesjonalne doradztwo, najwyższy standard obsługi w dziedzinie bankowości indywidualnej, korporacyjnej i inwestycyjnej oraz wysoką jakość i różnorodność produktów, pozwalających stworzyć unikalną ofertę dla każdego Klienta. Jednocześnie Bank nieustannie pracuje nad poszerzaniem oferty poprzez współpracę z firmami, które tworzą Grupę Deutsche Bank oraz partnerami zewnętrznymi.

Właścicielem Deutsche Bank Polska S.A. jest największy bank niemiecki – Deutsche Bank AG, którego doświadczenia w dziedzinie bankowości i usług finansowych sięgają 1870 roku. Na rynku polskim Grupa Deutsche Bank prowadzi działalność od 1990 roku. Jako Deutsche Bank Polska funkcjonuje od października 1995 roku. W ramach Bankowości dla Klientów Korporacyjnych Deutsche Bank Polska S.A. obsługuje największe firmy polskie i zagraniczne, koncerny międzynarodowe oraz instytucje finansowe. Oferta obejmuje szeroki zakres produktów i usług z obszaru zarządzania finansami firm; przechowywania, rozliczania i obsługi płatności w oparciu o papiery wartościowe, rozwiązania dla finansowania instytucji, przedsiębiorstw i samorządów oraz emisji instrumentów dłużnych. Bank wspiera i doradza przedsiębiorstwom przy emisji akcji i pożyczek, pozyskiwaniu kapitału, wprowadzaniu na giełdę oraz w finansowaniu udziałów kapitałowych. Proponuje Klientom obrót instrumentami dłużnymi, certyfikatami depozytowymi, handel dewizami i operacje na rynku pieniężnym; nowoczesne instrumenty finansowe, które ułatwiają zarządzanie ryzykiem kursowym i procentowym.

W zakresie Bankowości dla Klientów Indywidualnych Deutsche Bank Polska oferuje dostęp do swoich usług poprzez sieć niemal 150 oddziałów, Centrów Biznesowych i wyspecjalizowanych jednostek Private Banking na terenie całego kraju, a także za pośrednictwem Internetu i Teleserwisu. Integralną częścią oferty jest obsługa przedstawicieli Banku, którzy wspierają Klientów w tworzeniu indywidualnych, długoterminowych programów finansowych.

Zarówno Klientom indywidualnym, jak i biznesowym, Bank proponuje wygodne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe wraz z kartami płatniczymi, stanowiące platformę do dokonywania wszelkich transakcji bankowych, konkurencyjnie oprocentowane depozyty i produkty para-depozytowe, a także instrumenty inwestycyjne, w tym fundusze i produkty strukturyzowane, rozwiązania emerytalne oraz całą gamę kredytów dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Dzięki karcie płatniczej Visa Electron Deutsche Bank, jej Posiadacze dokonują wypłat gotówki bez prowizji na całym świecie oraz we wszystkich bankomatach sieci Euronet w Polsce. Ponadto, Bank oferuje Klientom karty kredytowe wyposażone w dodatkowe usługi typu: assistance, concierge oraz szeroką ofertę rabatów.

Deutsche Bank Polska – jako jeden z pierwszych banków na polskim rynku – wdrożył strategię otwartej architektury w zakresie funduszy inwestycyjnych. Obecnie oferuje ponad 700 lokalnych i zagranicznych produktów – 18 TFI w różnych walutach i klasach, w tym fundusze zarządzane przez renomowane instytucje globalne jak Black Rock czy Franklin Templeton Investments. Bank jest także jednym z liderów w zakresie oferty produktów strukturyzowanych zapewniających pełną lub częściową ochronę kapitału.

Deutsche Bank był wielokrotnie nagradzany w prestiżowym rankingu Awards for Excellence magazynu Euromoney. W latach 2010, 2011, 2013 i 2015 otrzymał najwyższe wyróżnienie w kategorii „Best Investment Bank In Poland”. W roku 2012 Bank zwyciężył w kategorii „Best M&A House in Poland”. Otrzymał także tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2015 rok Bank otrzymał też nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych za największą wartość uplasowanych akcji w 2014 roku. Na początku kwietnia 2015 prezes Deutsche Bank Polska, dr hab. Krzysztof Kalicki został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii Człowiek Roku 2014 bankowości. Bloomberg Businessweek Polska wyróżnił Bank za aktywność w procesie dystrybucji środków unijnych. Deutsche Bank został także laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii Najlepszy Bank Mały i Średni 2015 roku. Nagrodzeni też zostali prezesi Deutsche Bank Polska. Bloomberg Businessweek Polska wyłonił najlepszych menedżerów 2015 roku – na liście TOP20 znalazł się Leszek Niemycki, Wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska. Natomiast dr hab. Krzysztof Kalicki, Prezes Zarządu, został odznaczony Złotym Medalem Kopernika Związku Banków Polskich, będącym wyrazem podziękowania dla osób, które szczególnie przyczyniły się do dynamicznego rozwoju i bezpiecznego funkcjonowania polskiej bankowości. Oferta Deutsche Bank w 2015 r. wielokrotnie zajmowała czołowe miejsca wśród niezależnych zestawień najlepszych kont firmowych (rachunek dbNET biznes), rachunków maklerskich (db Makler) oraz rachunków dla Klientów Private Banking (db Elite). Deutsche Bank znalazł się również w elitarnym gronie najlepszych banków dla Klientów Private Banking wg magazynu Forbes. W rankingu „50 Największych Banków w Polsce” miesięcznika BANK Deutsche Bank Polska już po raz drugi z rzędu został nagrodzony w kategorii consumer finance, zajmując trzecie miejsce wśród najlepszych instytucji finansowych oferujących kredyty konsumenckie w 2015 roku. Na początku 2016 roku Deutsche Bank Polska został doceniony w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii. Innowacyjna platforma online db Navi Invest, umożliwiająca wyszukiwanie i porównywanie funduszy inwestycyjnych oraz tworzenie spersonalizowanego portfela funduszy zgodnie z wybranym stylem inwestowania, otrzymała nagrodę Lider 2015 w kategorii Bankowość i Finanse w konkursie Techno Biznes 2016, zorganizowanym przez Gazetę Bankową.

Historia Banku

Deutsche Bank jest jedną z wiodących, globalnych instytucji finansowych świadczących między innymi wysokiej klasy usługi bankowe w segmencie Klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Będąc liderem w dziedzinie usług finansowych w Niemczech i w Europie, Deutsche Bank systematycznie rozwija swoją działalność w Ameryce Północnej, w Azji oraz na kluczowych rynkach wschodzących. W grupie krajów europejskich, w których Bank realizuje strategię organicznego rozwoju, jest również Polska. Bank oferuje profesjonalne rozwiązania finansowe na całym świecie zatrudniając ponad 100 000 Pracowników w 73 krajach.

Założycielem i właścicielem Banku jest największy bank niemiecki – Deutsche Bank AG, którego doświadczenia w dziedzinie bankowości i usług finansowych sięgają 1870 roku. Na naszym rynku Deutsche Bank Polska S.A. działa od 11 października 1995 roku. Równolegle 1 lipca 2001 roku rozpoczął w Polsce działalność Deutsche Bank 24 S.A. (później Deutsche Bank PBC S.A.) – instytucja finansowa, która powstała na bazie pionu bankowości prywatnej Deutsche Bank Polska S.A. oraz Banku Współpracy Regionalnej S.A. Deutsche Bank Polska S.A. i Deutsche Bank PBC S.A. połączyły się z początkiem lutego 2014, tworząc silny bank uniwersalny.