Duże ryby akwariowe

3510

Podobno, gdy przyśni Ci się naprawdę duża ryba, oznacza to nagły przypływ sporej gotówki, jakiś sukces lub udany interes. Tak naprawdę od zawsze ryby przynosiły ludziom szczęście. Niekiedy były jedyną możliwością utrzymania się przy życiu i zapewne, w niektórych miejscach na świecie, nadal tak jest. Łatwiej jednak jest założyć akwarium i czekać na pomyślność. Im większe ryby w zbiorniku, tym większa gotówka w portfelu? Gdyby wszystko było takie proste… Przy zakładaniu akwarium, nie można liczyć na łut szczęścia! Jeśli już bardzo chcesz, aby los Ci sprzyjał, dowiedz się, jak należy zająć się takimi dużymi rybami!

Pojemność akwarium

Przede wszystkim trzeba zainwestować w naprawdę okazały zbiornik! Im większe ryby, tym więcej musisz zapewnić im miejsca. Oczywiście ma tutaj też znaczenie ilość poszczególnych egzemplarzy. Jeśli chcesz mieć tylko kilka dużych ryb, akwarium powinno mieć pojemność od 100 litrów w górę. Jeżeli jednak ma być ich znacznie więcej, pojemność powinna wynosić od 200 litrów wzwyż. Ryby to żywe stworzenia, dlatego potrzebują mnóstwo miejsca do swobodnego funkcjonowania, w akwariowych warunkach. Wiele gatunków, na przykład tetry kolumbijskie, dobrze czuje się w długich, przejrzystych zbiornikach. Szczególnie, że upodobały sobie pływanie w ławicy. Ten gatunek jest dość aktywny, więc warto zapewnić jego przedstawicielom dużo miejsca. Nie należy zapominać o roślinności, która w zależności od rodzaju ryb, powinna być mniej lub bardziej obsadzona. Oprócz najważniejszej cechy, czyli produkcji tlenu, rośliny w akwarium po prostu ładnie wyglądają i w połączeniu z odpowiednim oświetleniem,  dają niesamowity efekt wizualny.

Grzałki do akwarium

Ze względu na duży rozmiar akwarium, warto zainwestować w dobrą grzałkę. Przyjmuje się, że w przypadku zbiorników powyżej 100 litrów pojemności, na 1 litr wody potrzeba 0,5W mocy grzałki. Musi ona ogrzać bardzo dużą ilość wody, dlatego powinna zawierać w sobie pewne przydatne komponenty. Po pierwsze termostat, który pozwoli na ustawienie temperatury, odpowiedniej dla danego gatunku ryb. Takie urządzenie włącza się automatycznie, kiedy tylko temperatura spadnie poniżej pewnego poziomu. Ponadto wiele grzałek posiada zainstalowany termometr, dzięki któremu z łatwością można odczytać, jaka temperatura panuje w zbiorniku. Grzałkę powinno się instalować bliżej dna akwarium, najlepiej na tylnej ścianie, dzięki czemu woda będzie równomiernie ogrzewana.

Grzałki AQUAEL

Idealne grzałki do dużych zbiorników posiada w swojej ofercie firma AQUAEL. Mają duży wybór urządzeń, dlatego z pewnością dopasujesz odpowiedni model, do rozmiaru akwarium. Ponadto wszystkie grzałki posiadają wyżej wspomniany, automatyczny termostat. Dodatkowo wykonane są z nietłukącego tworzywa. Dzięki temu mogą być bezpiecznie zainstalowane w akwariach z dużymi rybami. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że są bezpieczne dla istot żywych. Nie parzą i nie posiadają elementów, w których mogłoby dojść do zwarcia. Dlatego nadają się do zbiorników, z nawet najbardziej wymagającymi mieszkańcami.

Artykuł został przygotowany przez firmę AQUAEL oferującą zestawy akwariowe i lampy LED najwyższej jakości.