Czy franczyza się opłaca?

1558

Rynek ubezpieczeń w Polsce to rynek stabilny, stwarzający możliwość rozwoju, zwłaszcza multiagencjom ubezpieczeniowym, których rola zyskuje na znaczeniu. Z punktu widzenia klienta, jak i towarzystw ubezpieczeniowych, stanowią one najistotniejszy kanał sprzedaży ubezpieczeń na terenie kraju.

Czym jest franczyza?

Franczyza to model rozwoju, w którym współpracujesz z przedsiębiorstwami, które odniosły uznanie i sukces finansowy w swojej branży. Czerpiesz z ich doświadczenie, wypracowanych metod i standardów, przy minimalnym wkładzie własnym.

Z franczyzą nie zaczynasz od zera

Podmioty, które zdecydują się na prowadzenie swojej działalności w modelu franczyzowym nie muszą zaczynać od zera. Ajent na starcie otrzymuje dostęp do sprawdzonych i efektownych rozwiązań, które zostały dokładnie sprawdzone przez franczyzodawców. Ma wgląd do wiedzy oraz procesów, które mogą usprawnić jego pracę, a co najistotniejsze posługuje się rozpoznawalnym brandem wpływającym na jego rozwój. Prowadzenie takich rozwiązań pozwala franczyzobiorcy zogniskowanie uwagi na kliencie i jego potrzebach oraz na budowaniu struktury własnej działalności.

Rynek ubezpieczeń w Polsce

Niektórzy z franczyzobiorców wyrażają obawy, względem nasycenia rynku. Niepotrzebnie. Rynek ubezpieczeń jest wciąż duży i każdy znajdzie miejsce, aby zagospodarować coś dla siebie. Przedsiębiorca myślący o współpracy franczyzowej może mieć kilka obaw, w początkowym stadium organizowania struktury, jednak do jego dyspozycji jest szereg specjalistów, którzy wyjaśnią mu wszystkie zawiłości i pomogą na każdym etapie działalności.

Z kim warto współpracować?

Jeżeli chodzi o agencje ubezpieczeniowe w Polsce to mamy do czynienia z wieloma dobrze prosperującymi przedsiębiorstwami, jednak jedną z najlepszych ofert franczyzowych ma Dom Ubezpieczeniowy Spectrum. Ich oferta gwarantuje franczyzobiorcą wszechstronne wsparcie na każdym etapie projektu i jeden z najlepiej rozwijających się marek w Polsce. Jego przewagą jest nie tylko szeroka oferta i sprawdzony model biznesowy, ale wysokie standardy w pracy z klientami.

Liczy się osobowość agenta

Franczyza to nie wszystko. Liczą się ludzie. Nie uda się sprzedać ubezpieczeń bez odpowiednich umiejętności personalnych. Możesz otrzymać know how, ale ciągle nie notować zysków. Franczyzobiorca przed uruchomieniem działalności zostaje podany całemu szeregowi szkoleń, które mają poprawić jego umiejętności interpersonalne i sprzedażowe. Po skończonym szkoleniu przedsiębiorca nie zostaje pozostawiony sam sobie, tylko może korzystać ze stałego wsparcia swoich mentorów.

Na czym zarabia franczyzobiorca?

Głównym źródłem zarobku agentów ubezpieczeniowych są produkty związane z ubezpieczeniem na życie i zdrowie (zarówno te indywidualne, jak i grupowe). To ile zarobi franczyzobiorca, zależy głównie od jego umiejętności i przedsiębiorczości.

Artykuł powstał na podstawie materiałów dostępnych na stronie internetowej: dus.net.pl