Co jest potrzebne, aby zostać zawodowym graczem?

1096

Jak zostać profesjonalistą w zakładach bukmacherskich ?

  • Co musisz wiedzieć, aby zostać zawodowym graczem?
  • Na czym polega różnica między obstawianiem zakładów dla rozrywki a traktowaniem ich jako zawód?
  • Co należy wziąć pod uwagę, zajmując się obstawianiem na poważnie?
  • Zobacz także: Jak często zarabiają zawodowi gracze ?

Chociaż niektórzy obstawiają dla rozrywki, to istnieje spora grupa osób, której zamiarem jest utrzymywanie się z zakładów. Podczas ostatniego Dnia Dyskusji na Twitterze zaoferowaliśmy naszą pomoc i fachowość różnych ekspertów tym, którzy dowiedzieć się o niezbędnych warunkach na drodze do zostania profesjonalnym graczem. Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe informacje o udzielonych poradach.

Każdy osoba poważnie myśląca o zakładach wie, że aby zostać zawodowym graczem potrzeba dużo czasu i zaangażowania. Zdobywanie specjalistycznej wiedzy o sporcie i gromadzenie wystarczających środków na inwestowanie w zakłady w pełnym wymiarze, to zaledwie punkt wyjścia do zrobienia kariery dzięki umiejętności pokonywania bukmacherów.

Nawet mając dostęp do informacji, których nie mają inni, a także dysponując udoskonaloną i dokładnie przetestowaną strategią oraz starannie wyliczoną metodą wyboru stawek, droga do sukcesu nadal pozostaje długa. Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania podczas dnia dyskusji wraz z odpowiedziami ekspertów w dziedzinie zakładów.

Jak ważna jest metoda wyznaczania stawek?

Kiedy utrzymujesz się z zakładów, nie zawsze chodzi o kwestię zarabiania pieniędzy. Kluczem do sukcesu jest ograniczanie strat, gdy nie udaje się wygrywać. Nawet graczom notującym najwyższe zyski zdarza się przegrywać, dlatego należy wtedy zastosować właściwą metodę wyboru stawek, która pozwoli zarządzać pieniędzmi w najbardziej efektywny sposób.

Możesz stworzyć idealny model, który pozwala osiągać wyniki lepsze od innych graczy, ale jeśli nie użyjesz odpowiedniej metody wyboru stawek, pozbawisz się wszelkiej posiadanej dotychczas przewagi. Istnieje niezliczona liczba metod obstawiania znana większości graczy. Artykuł Znaczenie metody wyboru stawek w zakładach bukmacherskich testuje kilka z nich i odpowiada na pytanie: która metoda wyboru stawek jest najlepsza?

Zrozumienie znaczenia wartości informacji

Bukmacherzy potrafią skutecznie kupować informacje od graczy, oferując kursy, a następnie wprowadzając korekty w zakładach w zależności od tego, jak cenne są te informacje. Profesjonalni gracze zarabiają na zakładach, przewidując wynik meczu w oparciu o posiadane umiejętności, ale mogą również zrobić to, wykorzystując informacje, którymi nikt inny nie dysponuje. Najbardziej skuteczni obstawiający będą oczywiście korzystać z kombinacji obu elementów.

Na przykład gdy ważny piłkarz jest kontuzjowany, rozgrywający NFL jest zawieszony ze względów dyscyplinarnych lub mamy do czynienia z nagłą zmianą pogody, uzyskanie odpowiedniej informacji jeszcze zanim dotrze ona do innych graczy i odpowiednia reakcja na nią będą miały wpływ na wysokość wygranej.

To coś więcej niż umiejętność przewidywania

Niezależnie od formy przewagi nad bukmacherami, aby zwiększyć zyski konieczne jest posiadanie odpowiedniej metody ustalania stawek. Należy jednak pamiętać, że metoda ta będzie bezwartościowa, jeśli gracz nie potrafi przewidzieć wyniku zdarzenia i obliczyć, czy potencjalny zakład ma dodatnią wartość oczekiwaną.

Zamiast stawiać na wielu rynkach bukmacherskich, lepiej skupić się na jednym konkretnym sporcie. Czasami rynki niszowe, takie jak zakłady na rzuty rożne, oferują lepszą wartość, ponieważ bukmacherzy mogą nie mieć wystarczającej wiedzy. Lecz wciąż można zarabiać dzięki strategii zakładów na NFL lub obstawianiu zakładów powyżej/poniżej w piłce nożnej.

Na jakiej dyscyplinie sportowej warto się skoncentrować?

Jak wspomniano wcześniej, jeśli chcesz zostać profesjonalnym graczem, musisz znaleźć przewagę nad bukmacherem w dowolnym sporcie lub na dowolnym rynku zakładów. Jednak w przypadku niektórych sportów zrobienie kariery może okazać się łatwiejsze.

Artykuły o zakładach publikowane w Pinnacle uczą między innymi jak obstawiać baseball albo jakie są podstawowe typy zakładów na koszykówkę. Poza tym wyjaśniają, w których dyscyplinach sportowych czynniki zewnętrzne mogą mieć większe lub mniejsze znaczenie. Na przykład zakłady golfowe wiążą się z dużym wpływem szczęścia.

Co stanowi miernik sukcesu w zakładach?

Najskuteczniejszym sposobem pomiaru prawdopodobieństwa sukcesu w zakładach jest porównanie osiąganych wyników z kursami zamknięcia (są one odpowiednio skorygowane, a przez to najbardziej dokładne spośród kursów publikowanych przed danym wydarzeniem).

Długoterminowe testowanie wyników obranej strategii przeciwko kursowi zamknięcia ustalonemu przez bukmachera eliminuje ewentualny wpływ szczęścia. Podobnie jak sprawdzanie wiarygodności typera, umiejętność analizowania własnych wyników jest niezbędna dla każdego, kto chce zostać zawodowym graczem.

Jak znaleźć właściwego bukmachera

Chociaż trudno jest zostać specjalistą w konkretnej dyscyplinie, opracować skuteczną strategię i znaleźć właściwą metodę wyboru stawek w celu zmaksymalizowania zwrotów i jednoczesnego ograniczenia potencjalnego ryzyka, to jednak znalezienie odpowiedniego bukmachera może być równie trudne.

Jeśli chcesz zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy na zakładach, aby móc się z nich utrzymywać, musisz skorzystać z usług bukmachera, który konsekwentnie oferuje najlepsze kursy. Ponieważ możliwość postawienia odpowiednio wysokiej sumy pieniędzy ma równie istotne znaczenie, należy znaleźć takiego bukmachera, który oferuje najwyższe limity w Internecie. Zaleca się również korzystać z usług bukmacherów, którzy chętnie witają wygrywających i nie ograniczają ani nie blokują osób zarabiających na zakładach.

Dowiedz się, jak obliczać marże w zakładach, aby je z innymi bukmacherami.

Oprócz powyższych porad dotyczących tego, jak zostać profesjonalnym graczem, istnieją pewne podstawowe zasady, których powinni przestrzegać obstawiający. Staraj się, aby emocje nie wpływały na podejmowane przez Ciebie decyzje, nie daj się zwieść losowości i nie pozwól, aby to błąd optymizmu kontrolował Twoje działania. Jak powiedział światowej sławy gracz Lewis Deyong w wywiadzie dla jednego z bukmacherów: „Nigdy nie stawiaj pieniędzy, których nie możesz stracić”.