Strony internetowe kosztują i to nie mało – co składa się na ich cenę?

985

Żyjąc w dobie wszędobylskiego Internetu, na próżno jest liczyć na osiągnięcie wymarzonego sukcesu, jeśli firma nie istnieje w Sieci. Liczba przybywających do Internetu witryn stale się zwiększa i nie jest wcale tak łatwo przebić się ze swoją ofertą przez tak dużą konkurencję. Posiadanie własnej strony www stało się niemalże koniecznością, jednakże to odpowiednie jej prowadzenie jest w stanie przyczynić się do osiągnięcia realnych zysków.

Porównując oferty dowiesz się, że koszty utworzenia strony internetowej potrafią wahać się między 500 zł a 15 000 zł za tak samo zapowiadający się produkt finalny.T

Żyjąc w dobie wszędobylskiego Internetu, na próżno jest liczyć na osiągnięcie wymarzonego sukcesu, jeśli firma nie istnieje w Sieci. Liczba przybywających do Internetu witryn stale się zwiększa i nie jest wcale tak łatwo przebić się ze swoją ofertą przez tak dużą konkurencję. Posiadanie własnej strony www stało się niemalże koniecznością, jednakże to odpowiednie jej prowadzenie jest w stanie przyczynić się do osiągnięcia realnych zysków. Kluczem do sukcesu jest stworzenie dobrze zoptymalizowanej strony, która będzie generowała ruch i zarabiała na siebie. Bez wątpienia nie każdy jest w stanie takową stworzyć, ale na szczęście jest wiele firm specjalizujących się w tworzeniu profesjonalnych stron internetowych.

Strony internetowe kosztują i to nie mało – co składa się na ich cenę?

Nie jest żadną tajemnicą, że za stworzenie nowoczesnej i funkcjonalnej strony internetowej trzeba sporo zapłacić, jednakże jest to cena adekwatna do jakości otrzymanego produktu. Istnieje wiele darmowych kreatorów stron www, ale w ich przypadku możliwości są mocno ograniczone i nawet prowadzenie takiej witryny nie jest pozbawione wielu dodatkowych kosztów. Ponadto stworzenie samodzielnie witryny w oparciu o podstawowe funkcjonalności wymaga sporej ilości czasu. Dobrze przygotowana strona www kosztuje, gdyż jest ona dogotowana do najnowszych trendów i wyszukiwarek internetowych oraz do indywidualnych wymagań stawianych przez biznes/branżę. Agencje interaktywne tworzą witryny internetowe w oparciu o potrzeby klienta i wypełniony przez niego brief.

Sam proces tworzenia strony jest wieloetapowy. Konieczne jest przeanalizowanie potrzeb i oczekiwań klienta oraz przygotowanie mapy podstron i makiet. Dopiero potem można przejść do przygotowania projektu graficznego i stworzenia kodu HTML. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie testów oraz sprawdzenie i udoskonalenie wybranych elementów. Dopiero po tych wszystkich etapach przychodzi czas na wdrożenie witryny na serwer i przystąpienie do wyplenienia jej pożądaną grafiką i treścią. Na koniec agencja interaktywna zajmuje się optymalizacją stworzonej strony www. W procesie jej tworzenia bierze udział szereg specjalistów w postaci grafików, webmasterów, programistów, analityków, testerów i projekt managera. Zanim witryna zostanie oddana do użytku, jest dokładnie sprawdzana pod każdym kątem.

Tworzenie stron internetowych warto zlecić agencji interaktywnej

W przypadku zlecania stworzenia strony internetowej agencji interaktywnej, można mieć pewność, że zajmą się nią specjaliści z doświadczenie. Klient płaci za jedną usługę, a zyskuje tak naprawdę cały pakiet usług. Nie trzeba bowiem płacić każdej osobie oddzielnie ani też podpisywać z nimi osobnych umów. Agencja interaktywna nie tylko wdroży witrynę, ale również nauczy klienta jej obsługi oraz pokaże w jaki sposób może zostać ona zostać w przyszłości rozbudowana i wykorzystana do promowania biznesu. Klient otrzymuje także gwarancję tego, że witryna jest w pełni sprawna i gruntownie przetestowana oraz odpowiednio zoptymalizowana i przygotowana pod pozycjonowanie. Efektem pracy agencji interaktywnej jest strona www na WordPress, która jest estetyczna, funkcjonalna, nowoczesna i przygotowana zgodnie z obowiązującymi standardami.