Jak działają bukmacherzy ?

418

Jak działają bukmacherzy ?

Istnieją dwie grupy graczy stawiających zakłady – ci, którzy liczą na zwycięstwo, oraz ci, którzy zwycięstwo planują. Zrozumienie zasady działania bukmacherów pozwoli Ci wyliczyć sobie drogę do większych wygranych oraz zamienić porażki w zwycięstwa.

Idea zrozumienia działania bukmacherów leży w wyborze prawidłowego miejsca do postawienia zakładu. Większość nowicjuszy podejmuje niewłaściwe decyzje, ponieważ nie rozumieją zasad, o jakie opiera się działalność bukmacherów.

Bukmacherzy zarabiają, nakładając dodatkowe koszty na oferowane zdarzenia, przez co kurs nie odzwierciedla statystycznego prawdopodobieństwa wystąpienia danej sytuacji.

Na przykład, w rzucie monetą szansa wypadnięcia każdej z jej stron wynosi statystycznie 50/50 (2,00 w kursach dziesiętnych) – orzeł albo reszka. Stawiasz 10 £, aby wygrać 10 £, co daje zdarzenie o wartości 100%.

Bukmacherzy tworzą zdarzenia o wartości przekraczającej 100%, uzyskując w ten sposób przewagę i stwarzając sobie możliwość zarobku.

Dla rzutu monetą bukmacherzy oferowaliby kursy poniżej 2,0. Dla klienta oznacza to konieczność postawienia większej kwoty w celu wygrania 10 £. Gdyby kurs wynosił 1,91, do uzyskania wygranej rzędu 10 £ należałoby postawić 11 £, co daje zdarzenie o wartości 104,7%. Marża bukmachera na takie zdarzenie wynosi więc 4,7%.

Jak działa Pinnacle

Pinnacle ustala wartość zakładów o dwóch możliwych wynikach, na przykład wszystkich zdarzeń pięciu największych europejskich lig piłki nożnej, na 102%. Oznacza to, że oferujemy znacznie lepsze kursy na piłkę nożną niż tradycyjni bukmacherzy, u których marże wynoszą nawet 10%.

Korzystając z przykładu z monetą, aby wyjść na zero u tradycyjnego bukmachera, musiałbyś wygrać 53% wszystkich zakładów. Natomiast w Pinnacle, dzięki kursom o wartości 102%, wystarczy, że wygrasz 51% zakładów.

Na krótką metę różnica rzędu 2% może się wydawać niewielka, ale przy spojrzeniu długofalowym okazuje się naprawdę duża i pozwala Ci wygrywać znacznie więcej.

Spójrz, jak różnice w marżach bukmacherów wpływają na wygrane w całym sezonie, a przekonasz się, jak ważne jest zrozumienie zasady działania marż. Ich wpływ na Twoje potencjalne wygrane jest naprawdę ogromny, a nie jest tajemnicą, że każdy chciałby wygrywać więcej.