Jak zacząć grać u bukmachera ?

713

Jak zacząć grać u bukmachera

Jeżeli jeszcze nie miałeś do czynienia z bettingiem, po przeczytaniu tego artykułu powinieneś dowiedzieć się “czy to cię kręci”. Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy na zakładach bukmacherskich można dobrze zarobić. Odpowiedź brzmi tak, ale…

No właśnie, zawsze jest jakieś “ale”. Wygrywanie wcale nie jest łatwe. Niestety w sporcie istnieje powszechnie znana zasada, która mocno utrudnia życie graczom, mianowicie -“dopóki piłka w grze wszystko się może zdarzyć”. Nigdy nie możesz mieć pewności, że obstawione przez Ciebie spotkanie zakończy się oczekiwanym przez Ciebie wynikiem. Jedyne co możesz zrobić, to minimalizować ryzyko przegranej, co w konsekwencji oznacza maksymalizowanie prawdopodobieństwa wygranej.

Zawsze musisz starać się być sprytniejszym bądź to od bukmachera, bądź, w przypadku giełdy zakładów, od innego gracza. Oznacza to, że powinieneś podejmować mądre, przemyślane decyzje na podstawie pozyskiwanych informacji.

Dobra informacja jest niezmiernie ważna, ale nie wystarczy aby wygrywać. Ważny jest sposób jej przetwarzania. Niektórzy wytrawni gracze często rezygnują z dogłębnej analizy ponieważ, jak twierdzą, mają tzw. “nosa”, są na bieżąco i nie muszą korzystać np. z danych historycznych. Intuicja również jest bardzo ważna. Dlatego najlepiej obstawiaj te dyscypliny, które są Ci najbliższe. Jeżeli jesteś fanem siatkówki, to skoncentruj się właśnie na tej dyscyplinie. Nie zapominaj jednak wspomagać się odpowiednimi badaniami przed wniesieniem zakładu. Oto, co powinieneś wziąć pod uwagę zanim zaczniesz obstawiać.

Na początku przejrzyj ostatnie informacje na temat rozważanych przez Ciebie do obstawienia zdarzeń sportowych. Jeśli chcesz obstawić np. mecz piłki nożnej, dowiedz się, jaka jest forma zawodników, ile meczy drużyna rozegrała w sezonie oraz w ostatnich 2 tygodniach. Jeżeli tych spotkań było dużo, zawodnicy będą bardziej zmęczeni. Sprawdź kontuzje, kartki, ustal prawdopodobne składy. Weź pod uwagę, czy twój faworyt gra na wyjeździe, czy u siebie. Porównaj historycznie wyniki obu drużyn, pozycje w tabeli. Oszacuj, jaki jest trend. Jeżeli np. drużyna Lecha Poznań notuje serię 5 zwycięstw w Orange Ekstraklasie, a drużyna Kolportera Korony Kielce – 5 porażek, to nawet jeśli Korona jest wyżej od Lecha w tabeli, to bardziej prawdopodobne jest, że wygra Lech.

Oto kilka pomocnych wskazówek dla początkujących graczy

  1. Jeżeli chcesz wygrywać, nie kieruj się emocjami, lecz zdrowym rozsądkiem. Chyba, że chcesz zwiększyć swój poziom adrenaliny podczas kibicowania ulubionej drużynie bądź zawodnikowi. Nie licz jednak wtedy na częste i wysokie wygrane.

  2. Przed sprawdzeniem kursów bukmacherów stwórz własną listę wydarzeń sportowych, które chciałbyś obstawić. Nadaj im własne współczynniki kursów, a następnie porównaj swoje kursy z tymi od bukmacherów.

  3. Nie stawiaj na wszystko i wszędzie. Wybierz sobie kilka drużyn, śledź formę ich zawodników i decyduj kiedy obstawiać na nie, a kiedy przeciw nim.

  4. W razie przegranej nie staraj się za wszelką cenę odegrać. Pochopne decyzje, pod presją odzyskania straconych pieniędzy, są najkrótszą drogą do jeszcze większych strat. Przegrane musisz wliczyć w grę, nie unikniesz ich. Powinieneś dążyć do tego, aby w ogólnym rozrachunku Twoje zyski przewyższały straty.

  5. W sporcie często występuje prawo serii. Ile razy wiedziałeś, że dany wynik sportowy padnie i faktycznie tak się potem działo? Np. Adam Małysz w najlepszym swoim okresie wygrywał wszystkie zawody. Pamiętaj jednak, że każda seria ma swój koniec.

  6. Nie licz na szczęście. O ile wynik pojedynczej gry, Twoja wygrana bądź przegrana może zależeć od przypadku, tak w długim okresie szczęście będzie traciło na znaczeniu, a zyskiwać będą takie czynniki, jak zgromadzona wiedza, doświadczenie i poniesiony wysiłek.

  7. Nie wkładaj w jeden zakład wszystkich przeznaczonych na betting środków. Jeżeli wygrasz, część wygranej pozostaw nie ruszoną. Tą część odłożonych pieniędzy będziesz mógł po pewnym czasie wypłacić. Będzie to Twoje wynagrodzenie za grę w zakładach bukmacherskich.

Jak grać – Podsumowanie

Po przeczytaniu powyższej treści artykułu wydaje Ci się pewnie, że proces podejmowania decyzji przy obstawianiu zakładów jest bardzo czasochłonny. Nie jest to do końca prawda, choć pewien wysiłek należy podjąć. Aby uzyskiwać dobre wyniki i czerpać radość z bettingu trzeba po prostu być fanem sportu. Interesować się przynajmniej jedną dyscypliną. Z kolei większość narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia analiz i podejmowania właściwych decyzji znajdziesz w serwisie Betplatform.com. Sprawdź w dziale analizy. Powinieneś opracować swój własny sposób gry. Powyższe wskazówki nie są wyrocznią. Mają jedynie na celu pomóc Ci w początkowej fazie przygody z Bettingiem – jeśli zdecydujesz się wziąć w niej udział.