Jak zarobić na dom bez brania kredytu

81

Zdecydowana większość Polaków buduje lub kupuje dom na kredyt. Niestety długoterminowe zobowiązanie wobec banku jest jak pętla na szyję, którą można zacieśnić w dowolnym momencie. Pożyczkobiorca musi mieć świadomość, że w ciągu 20-30 lat obowiązywania umowy pożyczki może się wiele wydarzyć – choroba, utrata pracy, urodzenie innego dziecka lub rozwód niewątpliwie wpłyną na spłatę zobowiązania. W przypadku problemów z płaceniem kolejnych rat bank będzie kontynuował postępowanie egzekucyjne bez żadnych skrupułów, w wyniku czego komornik będzie licytował nieruchomość. Czy boisz się tej perspektywy i nie chcesz być związany z bankiem przez nierozerwalny węzeł kredytowy? Następnie sprawdź, jak zarobić dom.

Oszczędzanie na dom zacznij jak najwcześniej

Pożyczka to najszybszy sposób na uzyskanie 300-500 tysięcy złotych, bo tyle typowy Kowalski wydaje pod swoim własnym kątem. Jeśli jednak zaczniesz odkładać nadwyżki finansowe wystarczająco wcześnie, możesz zarobić na domu nawet przy średniej pensji. Siłą napędową oszczędności jest cel – a jednak wszyscy prędzej czy później chcą żyć samodzielnie. Myślisz, że chcesz przez całe życie wędrować po wynajętych mieszkaniach lub zostać skazanym na 30-letnią pożyczkę?

Dlatego warto systematycznie oszczędzać od 18 roku życia, stopniowo zwiększając zdeponowaną kwotę. Aby odłożyć 300 000 na 15 lat, musiałbyś sfinansować swój skarbonkę w wysokości ok. 1660 PLN co miesiąc. To dużo, ale z czasem możesz zaangażować swojego partnera życiowego w swój cel. Jak zarobić dom oszczędzając? Przede wszystkim musisz napiąć pas bezpieczeństwa i zrezygnować lub ograniczyć kosztowne wydatki, takie jak wakacje za granicą, nowy smartfon lub samochód. Warto również poświęcić i pracować przez 2 lata przez kilka lat lub zarobić dodatkowe pieniądze, realizując zamówienia przez Internet.

Wyjedź za granicę do pracy

Jak zarobić na dom, jeśli pensja ledwo wystarcza na opłacenie czynszu za mieszkanie i wyżywienie? Zamiast myśleć o przekwalifikowaniu lub dodatkowej pracy, możesz wyjechać za granicę. W Niemczech, Holandii i Norwegii zarobisz kilka razy więcej, nawet bez specjalnych kwalifikacji, umiejętności językowych lub doświadczenia. Ty nie wierzysz? Oto kilka przykładowych fizycznych ofert pracy dla wszystkich:

  • Praca przy zbiorach jagód Holandia: od 6000 PLN do 9500 PLN
  • Praca w ogrodzie z kwiatami Norwegia: od 9000 PLN
  • Opieka nad osobami starszymi w Niemczech: od 4 500 do 10 000 PLN

Specjaliści pracujący w branży budowlanej i remontowej (7–18 tys. Zł), mechanicy i lakiernicy (10–16 tys. Zł) oraz zawodowi kierowcy (ok. 9 tys. Zł) mogą zarobić znacznie więcej. W każdym razie, pracując za granicą przez cały rok, możesz łatwo odłożyć 3-5 tys. PLN miesięcznie, co po 5 latach przyniesie Ci kwotę 180-300 tys. PLN – w sam raz na mieszkanie lub mały dom. Jeśli zdecydujesz się pójść ze swoją drugą połówką (w Niemczech jest wiele ofert pracy dla par ze wspólnym zakwaterowaniem), zaoszczędzisz na działce i domu już po 5 latach.

Poprzedni artykułInpingo Sp. z o.o
Następny artykułJak bardzo wzrosły ceny?