Język angielski w biznesie – przyszłościowa inwestycja w karierę

2428
Język angielski to międzynarodowy język biznesu – właśnie dlatego jego znajomość jest ceniona na tak wielu stanowiskach w różnych branżach.

Kiedyś znajomość języka angielskiego była dużym atutem przy poszukiwaniu pracy – kursy angielskiego dla firm nie były tak łatwo dostępne, jak obecnie. Teraz sytuacja jest już zgoła odmienna – angielski to już nie atut, ale wręcz mus, ponieważ bez niego nie znajdziemy zatrudnienia nawet na niższych stanowiskach.

Angielski jako międzynarodowy język biznesu jest pomocny nie tylko w branży handlowej czy usługowej, ale również w wielu innych branżach. Właśnie dlatego tak wiele firm poszukuje dla siebie pracowników z dobrą znajomością tego języka obcego. Pracodawcy mogą również zdecydować się na wysłanie swoich pracowników na kursy angielskiego – to doskonała inwestycja w kadry, która szybko się zwróci!

Kursy angielskiego dla firm – dlaczego warto?

Oczywiście, najlepiej zatrudnić pracownika, który od razu zna angielski na wysokim poziomie, dlatego nie trzeba będzie dodatkowo go przeszkalać. Taki pracownik jednak nie zawsze będzie najlepszym wyborem.

W wielu firmach pracuje jednak sporo wykwalifikowanych pracowników, którzy angielskiego nie znają. W takiej sytuacji pracodawca, który chciałby, aby zaczęli oni posługiwać się tym językiem, może zdecydować się na specjalne kursy angielskiego dla firm.

Zatem w szeregu przypadków pracodawcy bardziej opłaca się wysłać wdrożonych już pracowników na kursy językowe niż zatrudnianie nowych, którzy opanowali już angielski lub inny język obcy.

Inwestycja w kadry jest inwestycją przyszłościową – pracownicy nie tylko mogą wtedy poszerzyć swoje kompetencje, ale również czują się bardziej docenieni, zmotywowani oraz są lepiej związani z firmą, co przekłada się na jej ogólną kondycję i pomaga w jej przyszłościowym rozwoju.

Jak prowadzone są kursy angielskiego dla firm?

Obecnie kursy angielskiego dla firm są bardzo popularne i organizowane są przez różne kursy języków obcych na terenie całego kraju. Do wyboru posiadamy kilka różnych ofert pod kątem typu szkoleń, dlatego też można dopasować je indywidulanie do swoich wymagań.

Szkolenia angielskiego dla biznesu mogą być prowadzone zarówno stacjonarnie, jak również przez internet – z siedziby firmy lub też pracownicy mogą brać w nich udział w swoich domach.

Pierwsza opcja może polegać na nauce w siedzibie szkoły językowej, ale pracownik szkoły może także przyjechać do firmy, aby szkolić pracowników na miejscu. Ta propozycja jest lepszym wyborem, ponieważ pozwala pracownikom na zaoszczędzenie czasu na dojazdy na zajęcia.

Ciekawą ofertą jest także nauka przez internet – może odbywać się w formie e-learningu, czyli z wykorzystaniem specjalnych portali internetowych z kursami językowymi albo z wykorzystaniem komunikatorów internetowych pozwalających na transmisję obrazu i głosu.

Warto też wspomnieć o tym, że kursy angielskiego dla firm mogą być prowadzone różnymi metodami. Najpopularniejsza to metoda klasyczna – nauka przypomina wtedy zajęcia w szkole i kompleksowo obejmuje program nauczania. Druga opcja to przyspieszone kursy, które koncentrują się głównie na rozmowach oraz na czytaniu, aby kursanci zaczęli jeszcze szybciej komunikować się samodzielnie.

Kursy angielskiego dla firm – także z dofinansowaniem

Zajęcia z języka angielskiego mogą być dla przedsiębiorcy sporym wydatkiem. Na szczęście, można korzystać także z różnych dofinansowań, dzięki którym kursy angielskiego dla firm kosztują jeszcze mniej.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się kursy angielskiego dla firm dofinansowane z projektów Unii Europejskiej, na przykład w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania – istnieje możliwość uzyskania aż do 80 proc. dofinansowania na zorganizowanie kursu języka angielskiego dla przedsiębiorstw.

Szkolenia dofinansowane to sprawdzony wybór dla tych przedsiębiorców, którym zależy na przyszłościowej inwestycji w kadry, ale nie dysponują wystarczającymi środkami do organizacji szkolenia. Z ofertami można zapoznać się już teraz on-line.