Kalendarze – i już nigdy o niczym nie zapomnisz

2199

Jeśli komuś się wydaje, że kalendarze odeszły do lamusa, to jest w dużym błędzie. To wciąż jedna z najpopularniejszych form zarządzania czasem. Owszem, mamy wygodniejsze opcje, czyli wszystkie technologiczne gadżety, jednak nie da się ukryć, że papier wciąż pozostaje najbezpieczniejszym nośnikiem informacji.

Dom jak firma

Każda rodzina przypomina przedsiębiorstwo. Jest hierarchia, każdy ma inne zadania do wykonania oraz każdy specjalizuje się w innej dziedzinie. Dlatego też, aby wszystko miało przysłowiowe ręce i nogi, należy dobrze zaplanować funkcjonowanie domostwa. Należy zatem posiadać odpowiedni organizer, dzięki któremu na wszystko będzie czas i jednocześnie o niczym się nie zapomni.

Współczesny druk kalendarzy pozwala na stworzenie spersonalizowanego projektu, który najlepiej będzie odpowiadał oczekiwaniom domowników. Kalendarze ścienne różnego rodzaju są bardzo dobrym rozwiązaniem przy planowaniu nie tylko kolejnych dni, ale i całego miesiąca. Wystarczy umieścić do w widocznym miejscu i każdy będzie wiedział, co ma do zrobienia. Wystarczy zaznaczyć datę i opisać czynność. Proste!

O matko, zaraz deadline!

Praca potrafi dać w kość. Zwłaszcza ta, w której sami sobie jesteśmy sterem i okrętem. Własna działalność czy coraz popularniejszy freelance to nie są proste zajęcia. Same umiejętności w danej dziedzinie mogą nie wystarczyć do osiągnięcia sukcesu. Jedną z najważniejszych kwestii jest umiejętność zarządzania czasem. Są osoby, które nie mają z tym problemu, jednak dla wielu to prawdziwa gehenna. Kończy się to chaosem oraz może skutkować niedotrzymaniem terminów.

Wszyscy wolni strzelcy, którzy mają problem z organizacją, powinni sięgnąć po pomocne narzędzia. Różnego rodzaju kalendarze będą dobrym wyborem. Książkowe, biurkowe czy każda inna preferowana forma. Oczywiście, można korzystać z wirtualnych organizerów, jednak kiedy jesteśmy skupieni na zadaniu, przeszukiwanie zasobów komputera może nas wybić z rytmu. Dlatego lepiej jest mieć w zasięgu wzroku cały plan zadań na konkretny dzień. Tylko na chwilę odrywamy się od pracy, dzięki czemu cały czas pozostajemy skupieni.

Zorganizuj miejsce pracy

Jest wiele zawodów, które pracują w systemie zmianowym. Przy dużych firmach musi to być organizowane w specjalnych systemach, które poradzą sobie ze sporą ilością danych. Co innego, kiedy mamy do czynienia z niewielką gastronomią, warsztatami czy innego rodzaju usługami. Miejsca, w których jest zaledwie kilka osób, można świetnie zorganizować w prosty sposób. Druk kalendarzy trójdzielnych to świetny pomysł.

Wystarczy wybrać czytelny projekt i powiesić go w kilku miejscach. Widząc trzy miesiące (poprzedni, bieżący i kolejny) można bardzo dobrze rozplanować grafik. Dopasuj kolor do pracownika i przy każdej z dat napisz jego imię oraz godzinę, na którą ma być w pracy. Zawsze można rzucić okiem i sprawdzić, a jeśli chcemy mieć dodatkowo wszystko pod ręką, wystarczy zrobić zdjęcie telefonem. Prosto, tanio i wygodnie!