Kosze prezentowe – uniwersalny upominek biznesowy

3358

Wybranie udanego upominku biznesowego nie musi być trudne – w tej roli doskonale sprawdzają się różnorodne kosze prezentowe.

Wręczanie sobie upominków doceniane jest nie tylko w życiu prywatnym, ale również niesie ze sobą szereg korzyści także w sferze biznesowej. Dobranie odpowiednich upominków biznesowych może nastręczać sporo trudności – dobry podarunek powinien być na tyle uniwersalny i nieinwazyjny, aby nie spowodować zakłopotania i dobrze świadczyć o wręczającej je osobie. Aby uniknąć takich sytuacji, warto postawić na sprawdzone rozwiązania – kosze prezentowe.

Kosze prezentowe to kapitalny wybór zarówno na urodziny czy na rocznicę, ale również świetnie sprawdzą się w biznesie. Można podarować je kontrahentowi, ważnemu klientowi czy pracownikom, na przykład z okazji świąt, sukcesów w pracy, zakończonego projektu, udanej współpracy.

Co najczęściej zawierają kosze prezentowe? Jak wybrać najlepszy upominek tego rodzaju w biznesie? Ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Co można znaleźć w koszu prezentowym?

W koszach prezentowych można znaleźć wiele różnych produktów. Głównie są to słodycze, na przykład takie jak cukierki, czekolady, batoniki, praliny, ciasteczka, bakalie czy orzechy w czekoladzie, bombonierki, aby wspomnieć tylko o paru z nich. Na ogół uzupełniane są także o inne podarunki, na przykład herbaty i kawy wysokiej klasy, a także o alkohole – wódki, whisky, wina, nalewki, miody.

W zależności od okazji w koszu prezentowym można znaleźć także inne podarunki, na przykład z okazji Bożego Narodzenia mogą znaleźć się w nich bombki, kartki z życzeniami, a na Wielkanoc kurczaczki i pisanki.

Upominki tego rodzaju doskonale nadają się również dla obcokrajowców – mogą wtedy zaprezentować przekrój polskich specjałów.

Najczęściej wszystkie przedmioty umieszczone są w dekoracyjnym opakowaniu. Stosuje się różne warianty opakowań, na przykład kosze wiklinowe, tekturowe pudełka z nadrukiem, a nawet drewniane skrzyneczki czy metalowe puszki. Aby podarunek wyglądał jeszcze piękniej, w koszach umieszcza się różne wypełnienia, na przykład kolorowe ścinki papieru.

Kosz prezentowy – przygotowany samodzielnie czy kupiony jako gotowy?

Aby podarować kosz prezentowy w biznesie, można zarówno przygotować go samodzielnie, jak również zakupić gotowy upominek. Co jest lepszym rozwiązaniem?

Samodzielne przygotowanie koszów upominkowych pozwala na stworzenie unikatowego zestawu różnych produktów. Warto jednak wskazać, że jego przyszykowanie może zająć sporo czasu. Należy udać się do sklepu, dobrać właściwe produkty, a także wybrać odpowiednie opakowanie oraz dekoracje. Gdy tworzy się jeden czy dwa upominki tego rodzaju, może być to dobre rozwiązanie, ale przy większych liczbach samodzielne przygotowanie koszów staje się bardzo czasochłonne.

Właśnie dlatego wiele firm decyduje się obecnie na zamówienie gotowych koszów upominkowych. Do wyboru mamy szeroką gamę różnych wariantów koszów na rozmaite okazje – do dyspozycji są kosze okolicznościowe, uniwersalne, świąteczne. Firmy oferujące takie podarunki dostarczają je swoim klientom już jako zapakowane, dlatego są także od razu gotowe do wręczenia i nie wymagają żadnych dodatkowych prac.

Zamówienia na gotowe kosze upominkowe można składać nawet całkowicie przez internet – wówczas paczka czy paleta z koszami będzie dostarczona pod wyznaczony adres. To zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, pozwalające firmom na łatwe zamówienie upominków.

Ile kosztują kosze upominkowe?

Na koszt koszów upominkowych wpływa przede wszystkim ich zawartość. W związku z tym można wybrać je również w najkorzystniejszym wariancie cenowym, który będzie mieścił się w wyznaczonym budżecie.

Za małe kosze upominkowe można zapłacić od około 50 do 70 złotych. Te większe, także zawierające alkohole, to koszt od 100 do 150 złotych. Luksusowe, duże kosze upominkowe mogą kosztować nawet powyżej 300 złotych.

W przypadku zamówienia większej liczby koszów prezentowych w niektórych firmach istnieje możliwość uzyskania rabatów.