Interesują Cię aktualne kursy i cena euro? Bądź cały czas na bieżąco! Poniżej przedstawiamy aktualne notowania euro (EUR/PLN)

euro EURpolski złoty PLNEUR (euro) / PLN (polski złoty)

Kurs euro – wykres

Śledź kurs euro na wykresie i obserwuj trendy. Wykres aktualizuje się w czasie rzeczywistym.

Waluta: Euro

Euro (w skrócie EUR) jest walutą krajów należących do Unii Europejskiej. Dziś strefa euro obejmuje 19 państw członkowskich, co jest ogromnym osiągnięciem w kontekście ciągłej integracji europejskiej. Oficjalnie euro znajduje się w obiegu od 1 stycznia 2002 r., ale plany stworzenia uniwersalnych środków płatniczych dla Unii Europejskiej, z których mogłoby korzystać wiele różnych narodowości, sięgają wielu lat wstecz.

Nazwa:euro
Symbol:EUR
Liczba jednostek:1
Kraje:UE – “strefa euro”,
Andora,
Monako,
San Marino,
Watykan

1 euro dzieli się na 100 eurocentów
Waluta oznaczana kodem: EUR
Symbol euro to:

Monety euro mają europejską stronę (wspólną stronę tak zwany awers) i stronę narodową (oddzielną stronę dla każdego państwa członkowskiego). Natomiast banknoty euro wyglądają tak samo w całej strefie.

Gdzie możemy płacić w euro:
• Państwa członkowskie UE: Austria, Belgia, Cypr, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Malta, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Włochy.
• Kraje europejskie używające euro na podstawie formalnego porozumienia ze Wspólnotą Europejską: Monako, San Marino, Watykan.
• Kraje lub terytoria używające euro bez formalnego porozumienia: Andora, Czarnogóra, Kosowo,
• Departamenty zagraniczne, terytoria i wyspy należące do państw członkowskich lub stowarzyszone z nimi: Gujana Francuska, Gwadelupa, Majotta, Martynika, Miquelon, Réunion, Saint-Pierre oraz Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne.

Kupowanie i sprzedawanie waluty euro online:

Dzięki brokerom online możesz kupować i sprzedawać euro (EUR) bezpośrednio w internecie i na żywych wykresach, bez konieczności fizycznego posiadania waluty. Jest to świetny sposób na wykorzystanie zmian kursów, aby zarobić pieniądze samemu podejmując decyzje inwestycyjne czy postawić na wzrost czy na spadek cen euro.