Czy lajki znikną z Facebooka?

188

Facebook zlikwiduje lajki? Sporo na to wskazuje, że liczba lajków na Facebooku zostanie ukryta.

Firma Marka Zuckerberga potwierdziła, że ​​rozważa takie rozwiązanie, które jest również testowane w przypadku Instagrama. Jaki jest cel tego rozwiązania? Zbyt wiele interakcji pod postem może zniechęcić użytkowników do dalszej aktywności.

Już w kwietniu 2019 r. Instagram zaczął testować ukrywanie całkowitej liczby polubień. Testy są obecnie przeprowadzane w takich krajach jak:

  • Brazylia,
  • Irlandia,
  • Kanada.

Wiele wskazuje na to, że Facebook zmierza w podobnym kierunku. Jane Wong, programistka i inżynier oprogramowania, pisze na Twitterze – Facebook chce, aby liczba polubień nie była widoczna dla wszystkich użytkowników.

Co by się zmieniło? Według wirtualnemedia.pl, według jednej z koncepcji, statystyki polubień byłyby widoczne tylko dla właściciela konta, który opublikował określone treści. Prace nad nowym rozwiązaniem zostały potwierdzone przez przedstawicieli Facebooka w wywiadzie dla serwisów TechCrunch. Wszystko wskazuje, że:

wkrótce na Facebooku rozpoczną się testy ukrywania liczby polubień,
rozwiązanie rozwiąże problem frustracji wśród użytkowników i zachęci ich do większej aktywności w mediach społecznościowych.

Polubienia i interakcje pod postem są dla wielu sposobem na samoocenę, zwiększenie zasięgu lub silną walutę w kontekście działań marketingowych i promocji np. marka lub produkt. Według Facebooka statystyki polubień mogą stać się przyczyną:

  • frustracja i depresja
  • spadek samooceny
  • ograniczenie aktywności użytkowników na stronie.

Wyścig do polubień może być również niezdrowy, ponieważ licznik interakcji jest jedynym wymiernym sposobem na porównanie Twojej popularności z innymi. Ukrywanie licznika polubień to zmieni. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.