Jak wyposażyć recepcję? Najlepsze meble do recepcji

3148

Recepcja to najczęściej pierwsze miejsce, w którym klient styka się z firmą. Warto zatem zadbać o to, aby kontakt ten był zawsze udany.

Z recepcjami możemy spotkać się nie tylko w hotelach oraz w innych obiektach noclegowych, ale również są one używane w innych przestrzeniach – w biurowcach, w obiektach handlowo-usługowych, w centrach konferencyjnych. Recepcja tworzona jest z wykorzystaniem odpowiedniego wyposażenia. Zatem, jakie meble do recepcji sprawdzają się najlepiej?

Recepcja – to tu ma miejsce pierwszy kontakt z klientem

Gdy klient wchodzi do obiektu, najczęściej od razu kieruje się w stronę recepcji. Tutaj powinien czekać na niego recepcjonista gotowy do pomocy. Ogólne doświadczenie wynikające z pierwszego kontaktu z daną firmą jest jednak nie tylko zależne od jakości obsługi, ale również od estetyki miejsca, w którym ta obsługa się odbywa.

Jeśli meble do recepcji są podniszczone, pamiętają dawne czasy, nie są estetycznie dopasowane do aranżacji wnętrza, nie są komfortowe w użytkowaniu, na przykład lada recepcji jest zbyt niska albo zbyt wysoka, wówczas klient może nie być zadowolony z jakości obsługi już w momencie pierwszego kontaktu z firmą.

Wobec tego każda firma, która posiada recepcję, powinna wyposażyć ją w taki sposób, aby korzystanie z niej było czystą przyjemnością dla nowych i dla stałych klientów. Atrakcyjnie prezentująca się przestrzeń recepcyjna pozwoli stworzyć korzystny wizerunek firmy już od pierwszego kontaktu.

Dobre meble do recepcji – czyli jakie?

Jak jednak wybrać odpowiednie meble do recepcji, które sprawią, że kontakt z firmą już od pierwszych minut będzie udany? Tutaj przede wszystkim należy wziąć pod uwagę aranżację obiektu oraz funkcjonalność mebli, aby można było uzyskać idealne połączenie elegancji z praktycznością.

Meble recepcyjne to przede wszystkim lada recepcyjna, przy której przyjmuje się klientów. Od strony recepcjonisty lada posiada także osobny blat oraz przestrzeń do przechowywania, na przykład dokumentów, kasy fiskalnej, pieczątek oraz innych przedmiotów. Oprócz tego, za plecami recepcjonisty może znaleźć się również dodatkowy regał lub witryna do przechowywania. Uzupełnieniem mebli recepcyjnych bywają także tablice do zawieszania kluczy w przypadku obiektów noclegowych.

Bardzo ważnym elementem przestrzeni recepcyjnej jest także odpowiednie oświetlenie. Dzięki niemu można uzyskać właściwe podświetlenie lady recepcyjnej, a także stanowiska pracy recepcjonisty. Efektowne oświetlenie pomoże również w nadaniu recepcji bardziej eleganckiego wyglądu.

W stylu klasycznym i nowoczesnym

Meble do recepcji mogą być zrealizowane zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Meble klasyczne najczęściej wykonuje się z wysokiej jakości drewna naturalnego w ciemniejszych kolorach, które jest dekoracyjnie rzeźbione dla luksusowego efektu. Drewno może być także uzupełnione innymi materiałami, na przykład skórzanymi obiciami albo kutymi elementami z metalu.

Z kolei meble nowoczesne bazują przede wszystkim na prostych, czystych liniach bez zbędnych ozdobników. Wykorzystują lakierowane płyty meblowe, szkło, metale chromowane, które dają futurystyczny efekt. Meble te bardzo często uzupełnia się również o oświetlenie ledowe w formie taśm LED.

Meble recepcyjne – gotowe i na zamówienie

Aktualnie meble do recepcji można zarówno zamówić jako gotowe, jak również można zdecydować się na zakupienie tych na indywidualne zamówienie.

Meble gotowe do recepcji sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie do dyspozycji mamy przestrzeń niewymagającą specjalnego dopasowania umeblowania. Są one również chętnie wybierane ze względu na swoje atrakcyjne ceny.

Z kolei meble recepcyjne na zamówienie to już wyższy wydatek, ponieważ firmy stolarskie projektują i realizują je zgodnie z życzeniami klienta – także tymi nietypowymi. Meble do recepcji mogą być wtedy specjalnie dopasowane do posiadanej powierzchni w obiekcie, co likwiduje problem z doborem gotowych mebli, które nie pasują do niej idealnie.