Mnogość oferty na zakłady piłkarskie

675

W piłce nożnej, możliwe są trzy wyniki: wygra, przegra lub remis. Prawdopodobieństwo danego wyniku znajduje swoje odzwierciedlenie w wielkości kursu. Na przykład, jeśli Barcelona miała grać z Levante, to kurs na zwycięstwo Barcelony będzie bardzo mały, co oznacza, że można uzyskać mały zwrot z tego zakładu. Kurs na remis w tym meczu będzie wysoki, tak samo jak kurs na zwycięstwo Levante, gdyż prawdopodobieństwo zaistnienia takich zdarzeń jest relatywnie niskie.

Jednak w takim meczu, raczej nie ma sensu nie ma sensu obstawiać zwycięstwa Barcelony, bo kurs na nie będzie tak niski, że zwrot z niego byłby bardzo mały, zupełnie nie odpowiadający ryzyku niepowodzenia. W związku z tym, można znaleźć wiele innych zdarzeń bukmacherskich, które oferują więcej niż tylko standardowe, zwycięstwo jednej z ekip. Pierwszy strzelec, dokładny wynik, różnica zwycięstwa, czy handicap to tylko niektóre z różnych opcji zdarzeń, na które możemy postawić.

Jednym z najbardziej popularnych zdarzeń meczowych  jest  strzelec pierwszej bramki, gdzie potencjalny gracz może postawić na piłkarza, który według niego zdobędzie pierwszą bramkę w danym meczu. Szanse na trafienie są tym większe, że po założeniu, że gola nie strzeli bramkarz, tylko jeden z napastników lub graczy ofensywnych, pole manewru zawęża się nam do kilku nazwisk.

Inne popularne zakłady na zdarzenia piłkarskie oferowane przez bukmacherów obejmują wynik do przerwy i na koniec meczu. Można w nich umieścić postawić pieniądze na jeden zespół, na to że będzie on prowadził do przerwy ale na drugi, że to właśnie on zwycięży na koniec spotkania. W tym zdarzeniu można również postawić na to że wynik zarówno do przerwy jak i na koniec meczu będzie remisowy, lub do przerwy będą prowadzić gospodarze, a mecz zakończy się remisem, itp.

Jednym z najbardziej popularnych zakładów piłkarskich jest stawianie zakładów w formie akumulatorów. Tutaj prym wiodą zwolennicy zwiększenia potencjalnej stopy zwrotu z ich zakładu przez połączenie kilku kursów, po to aby wygrać, większą sumę pieniędzy.  W przypadku kilku kursów na kuponie, te kursy nie są dodawane lecz mnożone przez siebie i przez stawkę, jaką zdecydowaliśmy się zapłacić bukmacherowi za wniesiony zakład.

Popularnym zdarzeniem jest także to, że obu drużyny zdobędą bramkę. Oznacza się to skrótem BTS, lub BTTS. Gracz wybiera taki mecz lub mecz, w których jego zdaniem obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce. Czasem jest to lepsze rozwiązanie niż obstawienie zwycięstwa którejś z ekip, bo często zdarzają się remisy bramkowe, lub to, że drużyna która nie jest faworytem zwycięży dwa do jednego, lub trzy do dwóch.

Tak więc Jeśli chodzi o zakłady piłkarskie, bukmacherzy oferują obecnie szeroki wachlarz zdarzeń, które pokrywają prawie każdą potencjalną ewentualność tego co może się wydarzyć w danym meczu. Przy tworzeniu swojego kuponu należy zwrócić uwagę na te ewentualności, a na pewno się to opłaci.