Jakie jest najczęściej oglądane wydarzenie sportowe na świecie?

516

Większość fanów sportu w pewnym momencie zastanawiała się, co było najczęściej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii. Finał Pucharu Świata w piłce nożnej? Olimpiada 100m? Super Bowl?

Wiele osób automatycznie zakłada, że ​​Super Bowl jest najczęściej oglądanym wydarzeniem sportowym na świecie, ale według naszych badań nie znajduje się nawet w pierwszej dziesiątce.

Różnice w oglądalności mogą wynikać z wielu różnych przyczyn, ale w dzisiejszym coraz bardziej komercyjnym świecie w interesie wydarzenia jest mieć jak najwięcej widzów. Przyciąga to coraz więcej sponsorów, a tym samym więcej pieniędzy. Poniżej przyjrzymy się temu, co wskazują nasze badania jako najczęściej oglądane wydarzenia sportowe na świecie.

5. Finał Ligi Mistrzów UEFA 2013

Liczba widzów : 360 000 000

Liga Mistrzów UEFA jest najważniejszym klubem w Europie i jest kwestionowana przez najlepsze drużyny na kontynencie. Finał 2005 został rozegrany przez Bayern Monachium przeciwko Borussii Dortmund, dzięki czemu był to sprawa całkowicie niemiecka. Został wyemitowany w ponad 200 krajach, a jego globalny zasięg szacowany jest na 360 000 000 .

4. Finał Pucharu Anglii 2005

Liczba widzów : 484 000 000

Grał na stadionie Millennium w Cardiff między Arsenalem a Manchesterem United, dwoma najlepiej obsługiwanymi klubami nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na świecie. Przyczyniając się również do dużych oglądalności był fakt, że gra zakończył się pierwszy bezbramkowy remis w finale FA Cup przez prawie 100 lat coraz więcej widzów strojenia w kierunku końca gry w oczekiwaniu na rzutach karnych. Gra została ostatecznie wygrana przez Arsenal.

3. Finał Pucharu Świata FIFA 2006

Liczba widzów : 715 000 000

Odbywający się 9 lipca 2006 r. Finał Pucharu Świata w 2006 r. Został zakwestionowany między Włochami a Francją. Gra przeszła do historii z dwóch powodów. Po pierwsze, był to prawdopodobnie największy gracz na świecie, Zinedine Zidane, wysłany za niezwykłe uderzenie głową w przeciwnika. Po drugie, był to dopiero drugi w historii finał Pucharu Świata rozstrzygnięty w rzutach karnych. Stanowią one ogromną liczbę wyświetleń tej gry.

2. Puchar Świata w krykiecie 2015

Liczba widzów : 1 000 000 000

Jeśli nie jesteś fanem krykieta, możesz nie zrozumieć, jak popularna jest ta gra, szczególnie w krajach takich jak Indie i Pakistan. Krykiet jest niemal religią w tych krajach, a drużyny narodowe są wspierane zapałem, który jest niesamowity do oglądania. Tak więc, kiedy Indie grały w Pakistanie w ramach Mistrzostw Świata 2015, nie było zaskoczeniem, że około miliarda ludzi oglądało je z Indiami pokonującymi Pakistan o 76 biegów.

I najczęściej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii jest:

1. Ceremonia otwarcia olimpiady w Pekinie

Liczba widzów : 1 000 000 000+

Zachowaliśmy ostrożność przy szacowaniu liczby widzów podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Chińska agencja informacyjna Xinhua oszacowała łączną oglądalność na prawie 4 miliardy, Bloomberg poszedł z „miliardami”, a Reuters zdecydował się na „ około miliarda ”.

Liczba osób oglądających to wydarzenie była spowodowana tym, że Chińczycy byli znani z tego, że wystawiali takie wystawy, i byli gotowi wydać na ceremonię więcej niż jakikolwiek inny kraj. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem, a oglądający świat nie był rozczarowany.