Największa wygrana i przegrana u bukmachera w Polsce

679

Zakładanie się o rezultaty sportowe (i nie tylko) towarzyszy nam od wieków. Już starożytni Rzymianie lubili zakłady na kości, wyścigi rydwanów i walki gladiatorów. Pierwszym profesjonalnym bukmacherem w naszej cywilizacji jest uważany za Anglika Harry Ogden, który podczas wyścigów konnych w XIX wieku ogłosił, że przyjmie każdy zakład o wygranie dowolnego konia. Inny Anglik – John Moores otworzył swój pierwszy punkt bukmacherski w 1992 roku. To właśnie Wielka Brytania jest uważana za kolebkę bukmacherstwa, a zakłady sportowe są nadal popularne w tym kraju. Słowo “bukmacher” (bukmacher) zostało również wzięte z angielskich słów “book” i “maker” oznacza “bet” i “do”.

Tradycyjny bukmacher jest znany od dawna, ale bukmacherstwo online jest dość świeże. Dopiero w 1996 roku został wysłany pierwszy zakład online. Pierwszym graczem, który skorzystał z takiej okazji był Fin, Jukka Konkavaar, który postawił 50$ na mecz Hereford United z Tottenham Hotspur. Kupon na Jukkę był hitem, a Fin zarobił na nim całe $2…

Kilka statystyk

Zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne od wielu lat i cieszą się dużą popularnością wśród naszych rodaków. Jak pokazują wyniki badania TNS OBOP, 13% Polaków przynajmniej raz w życiu wzięło udział w zakładach wzajemnych. Daje to prawie 5 milionów dorosłych Polaków. Większość z nich to mężczyźni, bo tylko 8% z nich to kobiety.

Rekordowa wygrana w zakładach

Zgodnie z naszymi informacjami, największą wygraną do tej pory był okrągły 1 milion funtów. Zwycięski kupon został złożony przez Freda Craggsa z Yorkshire i odebrany w dniu jego urodzin. Ładny prezent, prawda? Najciekawsze jest to, że Fred przez długi czas nie miał pojęcia, że jego rekordowy kupon został wygrany. Może nie wierzył, że zakłady na tym kuponie mogą być trafione, bo wyglądały naprawdę niewiarygodnie… Anglik postawił na 8 koni, a jego ustawienie zaczęło się od konia “Isn’t That Lucky” (Czyż to nie szczęście?) i skończyło na koniu “A dream come true” (Spełnienie marzeń). Nie wspominając już o tym, że Fred na swój kupon urodzinowy kupił tylko 50 pensów.

Największa wygrana w zakładach bukmacherskich w Polsce

A jak to wygląda w Polsce? Polski kupon jest również imponujący, ponieważ prawdopodobnie największa wygrana, jaką może pochwalić się Polak to 818 000 PLN. Stawka jest jednak znacznie wyższa niż w przypadku kuponu Freda Craggsa, ponieważ wynosiła ona 50 000 zł.

Największa przegrana w zakładach

Kupon obejmował tylko jeden mecz i był to mecz półfinałowy pomiędzy Hiszpanią a Niemcami na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2010. Typer miał nadzieję wygrać 800.000 funtów, ale niestety jego typ nie zadziałał i musiał pożegnać się z astronomiczną stawką 417.000 funtów brytyjskich. Szkoda.