Nowoczesna aranżacja wnętrz

2823

Aranżacja wnętrz wbrew pozorom nie jest taka prosta.

Teoretycznie nie powinno być w tym nic trudnego, bo kolorystyczne dopasowanie do siebie ścian i mebli to coś, z czym mogłoby poradzić sobie dziecko. Jednak aby wystrój całego mieszkania ze sobą współgrał, trzeba się już trochę nad tym pochylić. Nie wystarczy tylko modnie urządzić każdego pokoju wg najnowszych trendów, ale także zadbać o to, by przykładowo kuchnia z salonem do siebie pasowały.

Całość wystroju mieszkania powinno zaczynać się od salonu, ponieważ jest to główne pomieszczenie, w którym spędza się lwią część czasu i to także w tym pomieszczeniu przesiadywać będą zaproszeni goście. Zdecydowanie najpopularniejszym stylem stosowanym w salonie jest skandynawski, który cechuje się prostotą, przestronnością i utrzymany jest w jasnym kolorach. Co ważne, nie wymaga on także potężnych nakładów finansowych. Inne chętnie stosowane style to klasyczny oraz vintage. Ich cechą charakterystyczną są drewniane meble, które są po prostu ponadczasowe i zawsze będą prezentować się dobrze i modnie. Jeżeli chodzi o dodatki, aktualnie panuje trend minimalistyczny, dlatego nie powinniśmy inwestować w zbyt wiele dekoracji.

Coraz częściej kuchnia jest pomieszczeniem otwartym połączonym z salonem, dlatego tak ważne jest, by oba te miejsca ze sobą współgrały. Niezależnie od tego, czy kuchnia jest otwarta, czy osobnym pomieszczeniem, zazwyczaj nie jest zbyt dużych rozmiarów (zwłaszcza w blokach). „Na czasie” są kuchnie urządzone  w jasnych kolorach, a dodatkowo warto zaznaczyć, że styl nowoczesny wypierany przez pomieszczenia o bardziej przytulnym charakterze.

Oryginalny design za to bardzo chętnie stosowany jest w sypialni. Z pewnością jest to pomieszczenie, w którym możemy pozwolić sobie na więcej szaleństwa i nietuzinkowości, niż w przypadku bardziej eksploatowanych za dnia pomieszczeń. Ściany w sypialni często są zasypane wręcz osobistymi zdjęciami i innymi pamiątkami. Dowolność wyboru mamy także w przypadku kolorystyki ścian, co nie oznacza, że wszystko się sprawdzi. Pokój ten przede wszystkim musi być przytulny, ale nie wyklucza to stonowanych ścian w odcieniach błękitu czy zieleni. Dużą rolę także odgrywa światło, które w przypadku sypialni powinno być bardziej żółte, niż białe. Uogólniając, jeżeli chcesz trzymać się jakiegoś konkretnego stylu aranżując sypialnię, rozważ styl prowansalski lub skandynawski.

Dużo osób twardy orzech do zgryzienia ma w przypadku aranżacji łazienki. Jest to zdecydowanie pomieszczenie, które musi być urządzone w nowoczesnym stylu, a przy tym być bardzo funkcjonalna. Z tego względu czasem warto zastąpić pięknie wyglądającą kabinę prysznicową wyłożoną drewnem, w klasycznie zbudowaną z płytek, które są dużo łatwiejsze w utrzymaniu. Jednym z panujących trendów jest zastosowanie kontrastu pomiędzy ścianą a podłogą w łazience. Jeżeli pozwoli Ci na to przestrzeń w łazience, możesz także większą wagę przyłożyć do tego, żeby pomieszczenie nie tylko było łazienką, ale również osobistym SPA. Duża wanna i odpowiednie oświetlenie i układ luster na pewno sprawią, że będziesz się w niej czuł wyjątkowo.