Obsługa i szkolenia BHP w firmie

238

Jednym z wielu warunków sprawnego rozwoju firmy jest działanie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Gdzie możemy znaleźć wysokiej jakości szkolenia i kursy BHP?

BHP – niezbędna część każdego przedsiębiorstwa

BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy, to zbiór zasad dla firmy lub przedsiębiorstwa określający, jak zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki. Kontrolą przestrzegania zasad BHP zajmuje się PIP – Państwowa Inspekcja Pracy.

W celu pozytywnego przejścia weryfikacji firma powinna zadbać o pełen komfort i bezpieczeństwo swoich pracowników. Wiąże się to między innymi z dostarczeniem środków zapewniających ochronę zdrowia i życia w trakcie wykonywanej pracy. Może to być na przykład zamienna odzież, jeżeli istnieje ryzyko zabrudzenia lub uszkodzenia zwykłych ubrań. Warto zadbać przede wszystkim o środki higieny i badania lekarskie. Pracodawca powinien również systematycznie sprawdzać warunki firmy, aby móc na bieżąco informować zatrudnione osoby o zagrożeniach. Należy pamiętać, że pracownik bez zdanego kursu BHP nie może zostać dopuszczony do pracy – szkolenie powinien zapewnić sam pracodawca.

Szkolenia PPOŻ – ważny element w prowadzeniu firmy

Kursy przeciwpożarowe mają za zadanie przygotować pracownika lub pracodawcę na wypadek wybuchu pożaru. Dzięki ścisłemu przestrzeganiu zasad zyskujemy większą szansę na ochronę swojego życia i zdrowia. Możemy także uchronić się przed negatywnymi skutkami dla środowiska, a także samego budynku i posiadanych zasobów. Każdy właściciel firmy powinien zadbać o ochronę przeciwpożarową w miejscu pracy.

Pracodawca ma obowiązek spełnić wymogi określone w ustawach. Należą do nich między innymi odpowiednie wyposażenie firmy w środki przeciwpożarowe oraz ratownicze, zaznajomienie pracowników z przepisami przeciwpożarowymi i zapewnienie bezpiecznej drogi ewakuacji osobom znajdującym się w firmie. Powinniśmy także systematycznie naprawiać zepsuty sprzęt i informować o tym pracowników. Dokładne zasady zarządzania tym aspektem możemy poznać na szkoleniach PPOŻ prowadzonych przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami. 

Oferta TBF dla Ciebie i Twojej firmy

Szkolenia BHP oraz PPOŻ są bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na działalność przedsiębiorstwa i jakość wykonywanych usług lub towarów. Warto zwrócić uwagę na ofertę TBF, w której znajdziemy wiele szkoleń i kursów z zakresu BHP i PPOŻ. Firma stawia na wysoką jakość i innowacyjność swojej pracy.

Klienci TBF mogą skorzystać z coraz to nowszych programów i wskazówek w kwestii rozwiązywania problemów. Dzięki temu liczba wypadków w firmie znacznie się zmniejszy, a tym samym będziemy mogli ograniczyć wydatki na naprawianie szkód. Szkolenia przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami. To osoby z wieloletnim stażem i pracownicy medyczni, którzy znają temat bezpieczeństwa i higieny pracy od podszewki.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy TBF – obsługa i szkolenia BHP.