Oczyszczanie organizmu z toksyn za pomocą herbatek ziołowych

2406

Oczyszczanie organizmu za pomocą ziół jest jednym z bardziej popularnych sposobów. Istnieje kilka roślin, które posiadają właściwości detoksykujące i spożywa się je w formie naparów.

Czystek

Jednym z ziół, które bezpośrednio przyczyniają się do oczyszczenia organizmu z toksyn jest czystek. Ma on bardzo silne właściwości moczopędne, dzięki czemu wypłukuje z organizmu szereg szkodliwych substancji, a przede wszystkim przyczynia się do usuwania różnego rodzaju metali ciężkich. Poza właściwościami detoksykującymi wspiera odporność organizmu, zwalcza stany zapalne, a także poprawia krążenie. Jest więc polecany do stosowania tak naprawdę przez wszystkich, nawet osoby w pełni zdrowe.

Rumianek

Rumianek posiada silne właściwości przeczyszczające i przez to pomaga pozbyć się złogów z jelit. Oprócz jednak właściwości detoksykujących wspomaga on leczenie różnego rodzaju dolegliwości żołądkowych i jelitowych. Dzięki zawartym w tej roślinie flawonoidom, działa ona rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit i przewodów żółciowych, zapobiegają wzdęciom, działa przeciwzapalnie na błony śluzowe żołądka, jak również wspomaga trawienie organizmu.

Babka płesznik

Często stosowaną rośliną przy oczyszczaniu organizmu jest babka płesznik. Zioła takie posiadają w sobie kwas uronowy, arabiozę, ksylozę, a także różnego rodzaju tłuszcze roślinne, garbniki, akubinę (glikozyd irydoidowy) i fitosterole. Dzięki wymienionym substancjom, babka skutecznie oczyszcza układ pokarmowy ze wszelkich zanieczyszczeń, powodując ich wydalanie z organizmu człowieka. Oprócz tego roślina ta wspomaga i usprawnia proces trawienia. Pobudza ona perystaltykę jelit, działa osłonowo, zapobiega niestrawności, wzdęciom, zaparciom, a także biegunkom. Jej stosowanie ma zbawienne znaczenie dla organizmu.

Pokrzywa

Ziołowe herbatki zawierające w sobie pokrzywę są znane i stosowane od lat. Poza jednak pozytywnym wpływem pokrzywy na włosy, posiada ona również właściwości oczyszczające organizm. Oczyszcza ona układ trawienny, a także wpływa na prawidłową pracę wątroby, żołądka i trzustki. Ponadto takie herbatki oczyszczające mają również bardzo silne działanie moczopędne. Tym samym umożliwiają one pozbycie się z organizmu takich szkodliwych substancji jak przykładowo złogi kwasu moczowego. Pokrzywa jest jednym z najczęściej stosowanych ziół oczyszczających organizm.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty posiada bardzo silne właściwości odtruwające organizm. Dla wielu osób jest znany pod swoją potoczną nazwą, czyli oset. W swoim składzie posiada on sylimarol, który blokuje gromadzenie się szkodliwych toksyn w wątrobie. Oprócz tego roślina ta posiada właściwości regenerujące. Po długotrwałym oddziaływaniu na organizm szkodliwych toksyn roślina ta przyspiesza jego regenerację.

Podsumowując można powiedzieć, że istnieje wiele ziół za pomocą których możliwe jest przeprowadzenie naturalnego detoksu organizmu. Zaletą stosowania wyżej wymienionych ziół jest to, że nie wywołują one żadnych reakcji alergicznych, ani skutków ubocznych, jeżeli są stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Ponadto jest to również jedno z najtańszych sposobów na oczyszczenie organizmu.