Ogrodzenia betonowe. Wady i zalety

1010

Właściwie zamontowane betonowe ogrodzenie może stanowić ozdobę każdej posesji. Szczególnie sprawdza się choćby w placówkach publicznych, gdzie istnieje potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa.

Zalety płyt betonowych

Już dawno minęły czasy, kiedy betonowe płyty, kojarzyły się nam z szarymi ogrodzeniami, które bardziej szpeciły, niż ozdabiały daną posiadłość. Dziś na rynku bez problemu znajdziemy ogrodzenia z tego materiału, które są wykonane przy zastosowaniu niezwykle bogatego wzornictwa. Miłośnicy minimalizmu mogą wybrać gładki, prosty mur, który może zostać pomalowany farbą w dowolnym kolorze. Osoby potrzebujące bardziej fantazyjnych wzorów, mogą do woli przebierać w ofertach. Ogrodzenia tego typu są szczególnie chętnie wykorzystywane tam, gdzie teren jest poddany monitoringowi. Ich zastosowanie pozwala bowiem w łatwiejszy sposób śledzić to, co się dzieje na posesji. Szczególne zastosowanie znalazły w sektorze przemysłowym, gdzie ogrodzone zostały magazyny czy też hale produkcyjne. Beton jest ceniony ze względu na swoją wysoką wytrzymałość. Ogrodzenia wykonane z betonowych płyt nie tylko są odporne na wiele uszkodzeń mechanicznych, ale też dobrze znoszą zróżnicowane czynniki atmosferyczne. Dodatkowo beton tłumi dźwięki i hałas pochodzący z ulicy. Co więcej, wykonanie ogrodzenia z płyt betonowych jest stosunkowo niedrogie. Możemy nawet przyjąć, że jest to najprostszy sposób zabezpieczenia danej przestrzeni. Jeśli chodzi o zakup niezbędnych materiałów, wykonanie podmurówki, a także zlecenie usługi montażowej, to koszt wykonania dwudziestometrowego ogrodzenia nie powinien przekroczyć trzech tysięcy złotych. Jeśli zdecydujemy się na ogrodzenie wylewane, to cena będzie wyższa o dwadzieścia procent. Dodatkowo możemy też zdecydować się na samodzielny montaż ogrodzenia betonowego, co pozwoli nam zaoszczędzić środki, które w normalnym przypadku, musielibyśmy wydać na robociznę. Jednak ten zabieg jest proponowany tylko osobom, które mają odpowiednie doświadczenie budowlane, a dodatkowo posiadają specjalistyczny sprzęt i grupę pracowników, którzy są w stanie wykonać montaż samodzielnie. W innym przypadku zaleca się jednak korzystanie z pomocy wyspecjalizowanych firm. Jest to też dużo wygodniejsze, kiedy możemy liczyć na kompleksową usługę.

Wady ogrodzeń z betonu

Beton ma też swoje wady, które jednak należy rozpatrywać w kontekście zysków, jakie osiągamy. Najczęściej podnoszonym zarzutem jest to, że beton sam w sobie nie prezentuje się elegancko. Chodzi tu głównie o porównania względem ogrodzeń kamiennych. Musimy jednak pamiętać, że po pierwsze, większość firm oferuje nam montaż płotu z płytami ozdobnymi, który odpowiednio dobrany, może nadać estetycznych walorów danej lokalizacji. Po drugie ogrodzenia z kamienia są dużo kosztowniejsze. Warto zatem rozpatrywać tutaj jakość w stosunku do ceny. Dodatkowo możemy się też zdecydować na dwustronne ogrodzenia betonowe, które są produkowane w różnych barwach. Takie ogrodzenie z pewnością nie zostanie uznane za nieestetyczne. Wiele zależy tu zatem od firmy, która zajmuje się produkcją oraz montowaniem ogrodzeń .

Artykuł powstał przy współpracy z ogrodzenia-betonowe.com.pl