Poker rozbierany – zasady gry

921

Możemy zaobserwować, że oprócz pokera na pieniądze, coraz bardziej popularny jest tak zwany poker rozbierany. Gra się tutaj nie o gotówkę, ale o części garderoby konkretnej osoby. Jest to poker szczególnie popularny on-line, kiedy to możemy zaobserwować po każdej rundzie panią, która zrzuca kolejne fatałaszki. Tą grę najczęściej wybierają ludzie młodzi, kiedy to przeważa ekscytacja płcią przeciwną. Grają oni tym chętniej im bardziej atrakcyjna jest „modelka”. Często takie gry przedstawiają tylko modelki stworzone komputerowo. Jednak zdarzają się i „prawdziwe” kobiety. Jednak żeby wejść na taką stronę, gracz musi potwierdzić ukończony osiemnasty rok życia. Takie gry są przeważnie tylko dla satysfakcji gdyż nie licytujemy własnego ubrania czy pieniędzy, ale gramy z komputerem czy wyimaginowanym graczem. Zasady takiej gry są jednak identycznej jak w prawdziwym pokerze. Żeby więc grać i z sukcesem odkrywać poszczególne części ciała internetowej postaci, musimy znać dobrze reguły gry i umieć licytować. Zdarza się, że co po niektóre osoby, mają ochotę na takiego rozbieranego pokera również w domu. Tutaj jednak zdarza się, że reguły odbiegają nieco od właściwych zasad pokera. Gracze często idą na ustępstwa i liczy się głównie dobra zabawa. Jednak rozbieranie dochodzi jedynie do granic przyzwoitości, czyli zrzucanie garderoby dochodzi do bielizny. Co odważniejsi i bardziej zżyci znajomi decydują się jednak posunąć nieco dalej. Nie wszyscy jednak mają ochotę rozbierać się do „rosołu”, tak więc grę tą najczęściej można spotkać w internecie.

W tym artykule dowiesz się więcej na temat zasad gry w pokera rozbieranego:

  • rozbieranie się dla zaawansowanych
  • na początku ustalić, jak daleko chcecie się posunąć
  • dwie podstawowe odmiany pokera rozbieranego

O ile no-limit Hold’em uznawany jest za cadillaca w pokerze, o tyle poker rozbierany w odmianie Texas Hold’em za wyłożonego pluszowymi matami busika VW.

Poker rozbierany jest czymś więcej niż tylko grą, jest to nastawienie do życia. Komu uda się przekonać swoją wieczorną znajomą z dyskoteki do rundki pokera rozbieranego, ten wie: Tak, jestem dobry.

Artykuł ten ma Cię uświadomić, jak w ogóle jest rozgrywany poker rozbierany. Nie ma bowiem nic gorszego, niż zachęcenie słodkiej zdobyczy do gry, tylko po to, aby następnie trzy godziny dyskutować przy stole na temat reguł.

Przed grą w pokera rozbieranego

Niezbędnym założeniem do pełnego wrażeń wieczoru jest znajomość reguł pokera. Wprawdzie można każdą odmianę pokera zamienić w pokera rozbieranego, jednak Texas Hold’em jest ze względu na swoją popularność najlepszym wyborem do Twojego zamierzenia. Jeśli jednak nie masz opanowanych reguł gry, przeczytaj sobie najpierw artykuł: Podstawowe zasady pokera

Drugim założeniem, jakie musimy przyjąć, aby zagwarantować Ci wieczór pełen sukcesów, jest takie, że znalazłeś/poznałeś przynajmniej jednego przeciwnika i posiadasz talię 52 kart. Znalezienie miejsca do gry pozostawiamy Tobie.

Trzecie, i nie mniej ważne założenie jest takie że uczestnicy na początku gry są ubrani. Tutaj można jak najbardziej pofantazjować, np. kostiumy karnawałowe lub figlarne akcesoria ze sklepu budowlanego, powinieneś jednak zwrócić uwagę na to, że wszyscy gracze mają coś do stracenia. W miarę możliwości wszyscy uczestnicy powinni mieć równą ilość garderoby na sobie.

Nawet jeśli przeważa opinia, że w pokerze rozbieranym chodzi jedynie o całkowite rozebranie się, w rzeczywistości jest trochę inaczej. Dlatego też juz przed grą powinno się ustalić, jak daleko chcecie się posunąć. Inną sprawą jest to, że pewne normy prawne i obyczajowe można naginać przeważnie tylko za pomocą odpowiednich napojów. Jakie to napoje? Nic specjalnego. Sam na pewno poradzisz sobie z wyborem.

Podczas gry

Najczęstszym pytaniem zadawanym przez początkujących jest: Kto się w ogóle kiedy rozbiera? Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Istnieją bowiem dwie wersje podstawowe, jak powinna przebiegać runda licytacji i następujące po niej obnażanie.

Obie wersje i dalsze możliwości omawiamy poniżej. Jednakże od razu należy zaznaczyć, ustalenie przebiegu gry zależne jest od Twojej lub waszej fantazji.

WARIANT 1 – KLASYCZNY

Każdy gracz otrzymuje pewną ilość żetonów. Gra i rundy licytacji przebiegają najpierw według klasycznego wzorca, z blindami, stawianiem zakładów, podbijaniem i wszystkim innym tak jak zwykle. Jeśli jeden z graczy przegrał wszystkie swoje żetony, ma możliwość dokupienia sobie żetonów w zamian za odłożenie jakiejś części garderoby.

Jeśli ktoś stracił już całą swoją garderobę, jest wykluczony z gry i może sobie pozabijać czas rozwiązując krzyżówkę lub wzmocnić sobie muskulaturę pleców ćwiczeniami gimnastycznymi.

Ilość żetonów to narzędzie, którym możesz regulować długość gry. Możesz zaproponować 10 lub 100 żetonów na początek, w zależności od tego, jaki masz cel.

WARIANT 2 – SZYBKA GRA

Odmiana ta jest grana najpierw podobnie jak już wyżej wymieniona. Jest jednak pewna różnica. Każdy gracz, który widzi showdown i przegrywa, musi odłożyć część swojej garderoby. Obojętne jest przy tym, jak przebiegały poprzednie rundy licytacji. Jeśli ktoś chce dojść do showdownu, ryzykuje część swojego ubrania.

Dzięki tej dodatkowej regule gra nabiera tempa, dlatego zaleca się ją tym, którym się bardzo śpieszy.

DALSZE WARIANTY

Spis reguł może zostać dowolnie rozszerzony o kolejne reguły według upodobania i wyobraźni. Rozpowszechniło się na przykład, że gracze mogą wykonać również inne czynności zamiast się rozbierać. Staje się to interesujące w momencie, kiedy poszczególni zawodnicy pozostają bez fantów i w innym przypadku musieliby zakończyć grę. A tak, mogą coś zrobić i grają dalej. 

Możliwe jest również takie zmodyfikowanie reguł, aby gracze mogli swoje rzeczy z powrotem wygrać. Zwycięzca rundy może w takim wypadku ubrać sobie odłożoną część ubrania. Jeśli jego ubranie jest jeszcze kompletne, ma prawo do wyznaczenie innego gracza do rozebrania.

Wasza wyobraźnia jest tu nieograniczona. Ale uwaga: nie koncentruj się tylko na rozbieraniu, lecz także na grze. Zbyt szybka runda, która kończy się po 5 minutach, gdyż wszyscy są nadzy, może łatwo pozostawić po sobie nieprzyjemny posmak.

Podsumowanie

Teraz już wiesz wszystko. Twojej następnej rundzie pokera rozbieranego nie powinno już nic przeszkodzić.

I jeszcze jedno: Jak wygrać taką grę, dowiesz się z naszych artykułów o strategii gry.

Poprzedni artykułReklama natywna
Następny artykułJak wygrać w pokera ?