Praca w Domu

151

Od czego zaczynasz, gdy chcesz zacząć pracę w domu? Od czego musisz zacząć pracować w domu i jak naprawdę zarabiać pieniądze w domu? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak łatwo jest zacząć zarabiać w domu. Przedstawiamy wam nasz istotny “Przewodnik po pracy w domu”.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym spisem treści i zapoznania się z tym, co dokładnie czeka na Ciebie w tym artykule:

 • Poznasz sposoby na pracę w domu
 • Wybierzesz, jakie metody generowania przychodu najbardziej ci odpowiadają i jak chciałbyś zarabiać z domu
 • Odpowiednio dobierzesz i wyposażysz miejsce swojej pracy
 • Upewnisz się, że wiesz, jakie są zalety i wady pracy zdalnej, żeby być stuprocentowo pewnym, że właśnie tego chcesz!
 • Czas zacząć. Bierz się do roboty!

Mamy nadzieję, że zwróciliśmy uwagę na niektóre z korzyści, jakie dostajesz pracując w domu, a mianowicie:

 • Więcej wolności
 • Więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną
 • Większą elastyczność
 • Możliwość pracy gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz
 • Więcej czasu na zajęcie się sobą, swoimi hobby i pasjami

Na tej stronie możesz przeczytać szczegółowy przewodnik o tym, jak rozpocząć pracę w domu i jakie są najlepsze metody, aby to zrobić. W tym przewodniku będziesz mógł przeczytać, co należy zrobić, aby rozpocząć pracę w domu, jakie narzędzia mogą pomóc Ci osiągnąć sukces, a czego absolutnie nie powinieneś robić, jeśli chcesz pracować w domu.

Czego możesz się spodziewać

Zobaczysz również kilka ręcznie wybranych metod zarobkowania, które możesz wykorzystać do pracy w domu, a my powiemy Ci o zaletach i wadach pracy w domu. Pamiętaj, że tutaj na Pengepanel możesz przeczytać o ponad 20 różnych metodach zarobkowania, z których wszystkie mogą być wykonywane podczas pracy w domu.

Obiecujemy, że po przeczytaniu tego przewodnika będziecie gotowi do pracy w domu!

3 najlepsze metody zarabiania na pracy w domu

Zanim zaczniesz pracować i zarabiać pieniądze z domu, musisz oczywiście znaleźć sposób na pracę w domu. Niestety, nie możesz po prostu oczekiwać, że dostaniesz pieniądze za robienie czegokolwiek z domu, a mogą istnieć różnice w sposobach zarabiania, które możesz wykorzystać do pracy w domu. Dlatego właśnie ważne jest, aby dowiedzieć się dokładnie, co chciałbyś robić w pracy. Poniżej możesz zobaczyć metody, które my oceniliśmy jako najlepsze sposoby na pracę w domu.

Zarabiaj pieniądze w domu handlując na giełdzie lub walutami i kryptowalutami

Najlepsza metoda zarabiania

Prawdopodobnie słyszałeś już o cyfrowej walucie Bitcoin, która uczyniła kilku zupełnie normalnych ludzi milionerami! Gdybyś kupił Bitcoina za 5 euro w 2011 roku, miałbyś dzisiaj około 4,4 miliona euro! Przy tak małej inwestycji byłbyś dziś multi-milionerem!

Handel walutami na rynku forex to także dobre pieniądze, które można zarobić handlując zarówno na wzrost jak i spadek kursu waluty.

Handel akcjami na giełdzie jest nieco trudniejszy i można się raczej nastawić na dłuższy termin. Chociaż są firmy takie jak CD Projekt lub Apple. Przy inwestycji rzędu 1000 zł w 2012 roku w 2020 miałbyś około 300.000 tys złotych.

Uwaga: musisz to przeczytać aby zacząć:

a także:

Jak wykorzystać system, aby automatycznie zarabiać pieniądze

Pewnie zastanawiasz się, jak możesz inwestować w waluty , kryptowaluty lub na giełdzie bez głębszej wiedzy na temat tych rynków. Prawda jest taka, że nie musisz być specjalistą, żeby zarabiać w ten sposób! Potrzebujesz tylko systemu, który zrobi dla ciebie wszystko.

To system decyduje, kiedy kupić Bitcoin po niskiej cenie na jednej giełdzie (miejsce w sieci, gdzie ludzie mogą dokonywać transakcji kupna i sprzedaży), a kiedy sprzedać go na innej giełdzie w wyższej. Ty natomiast czerpiesz zyski!

Praca w domu za pomocą płatnych ankiet

Czy wiesz, że możesz zarobić pieniądze z domu tylko wydając swoją opinię? Firmy zawsze starają się ulepszać lub wymyślać produkty i potrzebują badań od potencjalnych konsumentów, aby dowiedzieć się, co należy zrobić. Dlatego właśnie wymyślono płatne ankiety i jak można na nich zarobić!

Za kilka minut Twojego czasu, firma zapłaci Ci za wypełnienie ankiety. Teraz, chociaż nie jest to najbardziej lukratywny sposób na zarabianie pieniędzy z domu, to jednak może się on przyczynić do uzyskania kilku dodatkowych stu dolarów miesięcznie!

Rozpoczęcie pracy z płatnymi ankietami jest naprawdę proste: wystarczy, że zapiszesz się na kilka portali, pozwolisz, aby prośby o ankietę trafiły na Twój e-mail i zaczniesz odpowiadać na nie.

Pracuj w domu jako bloger

Ten sposób pracy w domu jest naprawdę niezależny i wymaga sporo cierpliwości, ale może być najbardziej satysfakcjonujący Blogowanie jest niezwykle popularne z kilku powodów: Po pierwsze, blogowanie jest bardzo fajne i można zyskać ekspozycję dla siebie, swojego CV lub innych rzeczy, jednocześnie zarabiając na tym. 

Po drugie, praca jest niezwykle niezależna i możesz robić ze swoim blogiem, co chcesz, bez ponoszenia odpowiedzialności przed żadnym pracodawcą lub szefem.

Możesz zarabiać dobre pieniądze na blogach, ale wymaga to również sporej wiedzy w różnych obszarach i dużej ilości czasu: musisz dowiedzieć się, jak stworzyć stronę internetową, napisać dobre treści dla witryny, a następnie znaleźć reklamy również za to (tak zarabiasz pieniądze).

Jak już wspomnieliśmy, w dzisiejszych czasach tworzenie strony internetowej jest dość łatwe i zazwyczaj nie zajmuje to dużo czasu. Jeśli potrafisz także dowiedzieć się, jak pisać treści, jesteś na dobrej drodze do rozpoczęcia pracy w domu.

Przewodnik dla początkujących dotyczący pracy w domu

To dlatego nie każdy pracuje w domu

Bardzo wielu ludzi pragnie życia bez stresu, bez zmartwień i przy pełnej kontroli nad sposobem spędzania czasu. Ale w jaki sposób możesz kontrolować swój czas, jeśli musisz wstać o siódmej, aby być w pracy przed ósmą, a nie masz wolnego przed piątym? Czy nie byłoby o wiele łatwiej, gdybyś mógł po prostu pracować z domu?

Nie chcemy malować wszystkich tym samym pędzlem, ale większość ludzi, którzy mają solidną pracę od 9 do 5, marzy, aby mogli kontrolować swój czas, nie będąc związanym pracą. Wielu chciałoby po prostu pracować z domu, a dla zdecydowanej większości byłoby to znacznie łatwiejsze.

Dlaczego więc ludzie nie porzucają bieżącej pracy i nie podejmują decyzji o pracy z domu? Po prostu dlatego, że dla większości ludzi nie jest to takie proste.

Rozpoczęcie pracy z domu jest dla wielu nieco zastraszające i może być trudnym krokiem. Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy w ustalonych ramach, biurze, sklepie lub czymkolwiek innym, w pracy, w której ustalono harmonogram, musisz pracować z domu, gdzie odpowiedzialność i ramy spoczywają na tobie sam może być dla ciebie całkiem obcy. Może się nawet okazać, że ciężko jest cokolwiek zrobić!

Ten rodzaj pracy znacznie zyskał na popularności w ostatnich latach i jest ku temu dobry powód. W miarę, jak Internet stopniowo wkracza w życie wszystkich, młodzi i starzy, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z niesamowitych korzyści i możliwości związanych z pracą w domu.

Ten artykuł może pomóc Ci pogodzić się z tym, co to znaczy pracować w domu, jakie są korzyści, a co najważniejsze, jak pracujesz w domu. Po przeczytaniu tego przewodnika, będziesz bardzo dobrze przygotowany do rozpoczęcia pracy w domu!

Zacznij tutaj!

Na górze tego artykułu można zobaczyć najlepsze metody zarobków do pracy w domu, a te mogą być dobrym początkiem w realizacji swojego pragnienia pracy w domu. Jeśli nie znalazłeś sposobu na pracę w domu, który jest dla Ciebie odpowiedni, poniżej wymieniliśmy kilka innych sposobów na zarabianie pieniędzy z domu.

Zalecamy wybranie więcej niż jednej z metod pracy w domu. W ten sposób rozłożysz swoje zarobki na kilka różnych metod, a Twój potencjał zarobkowy będzie znacznie większy. Jeśli chcesz, możesz oczywiście pójść na 100% za jeden rodzaj pracy.

Zarabiaj pieniądze z domu jako freelancer

Czy wiesz, że możesz wykorzystać umiejętności, które już posiadasz, lub umiejętności, które są bardzo łatwe do opanowania i wykorzystać je do zarabiania pieniędzy z domu tego samego dnia? To prawda!

Firmy potrzebują pracy “jednorazowej”, aby ją wykonać, zatrudniają wykonawców lub freelancerów. Mogą potrzebować pisania artykułów, copywritingu, projektowania stron internetowych, a nawet bardziej specjalistycznych usług wymagających stopni naukowych, takich jak prawo, inżynieria, i tak dalej. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co można robić jako freelancer!

Niektóre z najłatwiejszych umiejętności, z którymi można pracować jako freelancer są:

 • Pisanie artykułów
 • Optymalizacja wyszukiwarek (SEO)
 • Projektowanie stron internetowych (które omówimy szerzej w dalszej części artykułu)
 • Programowanie i rozwój oprogramowania
 • Copywriting (również omówiony w dalszej części artykułu)

Zarabiaj pieniądze z domu za pomocą Instagramu

Instagram jest jedną z najlepszych aplikacji social media teraz, i można zarabiać pieniądze z niego też! Możesz sprzedawać zdjęcia, które już zrobiłeś, tworzyć kolejne i otrzymywać oferty sponsoringowe i wiele więcej.

Nie tylko istnieje wiele historii ludzi idących z niczego do 6-cyfrowych dochodów z Instagram, ale nauka, jak publikować zdjęcia, które przyciągają ludzi jest naprawdę łatwe.

Zarabiaj pieniądze z domu na YouTube

Gdziekolwiek nie spojrzysz, wygląda na to, że jest jeszcze jeden młody człowiek, który został milionerem z YouTube. Ludzie zaczynają od robienia zabawnych filmów, które kochają za darmo. Ale w końcu, zarabiają pieniądze dzięki crowdfundingowi, sprzedaży własnych produktów, ofertom od sponsorów.

To naprawdę szalone, jak szybko można stać się gwiazdą YouTube i zarabiać pieniądze. Możesz również korzystać z sieci Google AdSense, aby zarabiać pieniądze od ludzi, którzy klikają na reklamy, które grają lub pokazują w pobliżu Twoich filmów.

Praca w domu w charakterze tłumacza

Jeśli jesteś dobry w więcej niż jednym języku, możesz zaoferować zarówno firmom, jak i osobom prywatnym usługi tłumaczenia tekstów, stron internetowych, plików audio i innych, i możesz to zrobić w domu, aby uruchomić! Zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe rośnie z dnia na dzień w coraz bardziej zglobalizowanym świecie, i z pewnością możesz na tym skorzystać.

Zasadniczo jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby rozpocząć pracę w domu jako tłumacz, jest komputer i połączenie internetowe. Gdy już je posiadasz, niezliczone strony internetowe ułatwiają kontakt pomiędzy Tobą jako tłumaczem a firmami lub prywatnymi użytkownikami potrzebującymi tłumaczeń. Jest to zdecydowanie dobry sposób na pracę w domu!

Zarabiaj pieniądze z domu jako projektant stron internetowych

Zanim pomyślisz, “Web Designer? Nie mam żadnego przeszkolenia ani wiedzy na ten temat”, powinieneś wiedzieć, że dzisiaj możliwe jest stworzenie strony internetowej w mniej niż 5 minut bez żadnego doświadczenia w kodowaniu.

W ciągu ostatnich kilku lat tworzenie stron internetowych stało się czymś, o czym może się przekonać każdy, kto ma niewielką wiedzę na temat komputerów. Oznacza to również, że wiele osób bez wcześniejszego przeszkolenia w tej dziedzinie jest teraz w stanie z tym żyć i codziennie pracować w domu, robiąc to.

Zapotrzebowanie na strony internetowe jest ogromne, i można z tego łatwo skorzystać. Większość standardowych stron internetowych sprzedaje się za 700$ do 2500$, więc przy zaledwie kilku sprzedaży, może szybko zamienić się w dużo pieniędzy. Aby rozpocząć pracę w domu w ten sposób, po raz kolejny nie trzeba nic oprócz komputera i połączenia z Internetem.

Praca w domu jako przedstawiciel pomocniczy

Kiedy dzwonisz do firmy z prośbą, skargą lub cokolwiek to jest, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy może być duże biuro z maksymalnie kilkoma różnymi przedstawicielami obsługi klienta.

Jednak osobą odbierającą telefon na drugim końcu może być również ktoś, kto pracuje w domu. Coraz więcej firm zatrudnia niezależnych przedstawicieli obsługi klienta do pracy z własnego domu. Oszczędza to firmie wydatków na powierzchnię biurową, a z czasem staje się ona również coraz bardziej popularna. Dla Ciebie jest to po prostu kwestia odbierania telefonów, e-maili i być może rozmów w imieniu firmy, która Cię zatrudnia.

Jak wspomniano wcześniej, praca może być wykonywana z domu, a wynagrodzenie jest często dokładnie takie samo, jeśli nie lepsze, jak przedstawiciele wsparcia, którzy fizycznie pracują wewnątrz firmy.

Praca w domu jako wirtualny asystent

Bardzo popularnym sposobem na pracę w domu jest praca w charakterze wirtualnego asystenta. Wirtualny asystent to po prostu osoba, która funkcjonuje wirtualnie jako asystent jednej lub kilku firm. Jako wirtualna asystentka, możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie, ponieważ cała praca jest wykonywana wirtualnie przez internet, telefon, e-mail, itp. Dlatego to od Ciebie zależy, gdzie chcesz pracować, co sprawia, że jest to świetny sposób na pracę z domu.

O zarabianiu pieniędzy jako wirtualny asystent możesz przeczytać dużo więcej tutaj.

Rzeczy, których potrzebujesz + rzeczy , które musisz mieć:

 • Komputer
 • Połączenie internetowe
 • Zestaw słuchawkowy z mikrofonem
 • Kamera internetowa
 • Skype lub inny program do prowadzenia rozmów wideo
 • Nasz przewodnik po zarabianiu pieniędzy jako wirtualny asystent
 • Pobieranie przez Skype’a
 • Fiverr.com – świetna strona do znalezienia pracy
 • Freelancer.com – strona internetowa do znalezienia pracy

Praca w domu jako copywriter

Jeśli masz talent do pisania tekstów lub po prostu dobry styl pisania, możesz zarobić dobre pieniądze pracując w domu jako copywriter. Zapotrzebowanie na treści tekstowe w Internecie rośnie wraz ze wzrostem liczby stron internetowych. Jeśli dzisiejsze firmy mają zamiar wyprzedzić konkurencję, potrzebują pomocy z zewnątrz, a zatrudnianie copywriterów, którzy pracują w domu do pracy tekstowej jest bardzo popularne.

Nawet ludzie bez dużego doświadczenia mogą być copywriterami, ponieważ normalny i naturalnie pisany język jest często uważany za dobry. Kiedy trzeba pracować w domu tą metodą, wystarczy komputer lub tablet i oczywiście połączenie internetowe. Potencjał zarobkowy jest dość dobry, a wiele osób pracuje w domu jako pisarze.

Mówiąc copywriting mamy na myśli pisanie, które jest ukierunkowane na sprzedaż i marketing. Pomyślmy o e-mailach do klientów, stronach sprzedaży, reklamach i wielu innych. Istnieją unikalne sposoby pisania tych artykułów i są one łatwe do nauczenia się online za darmo!

Nauczanie i praca w domu

Internet umożliwił pomaganie innym ludziom w nauce przez sieć. Zazwyczaj wymaga on niewiele więcej niż komputer z kamerą internetową i prawie obowiązkowego połączenia z Internetem, aby rozpocząć pracę w domu jako “tutor” lub “nauczyciel”.

Możesz nauczyć innych ludzi nieograniczonej liczby rzeczy, a ponieważ wiedza jest jedną z najcenniejszych rzeczy w naszym społeczeństwie, możesz łatwo zarobić dobre pieniądze ucząc.

Jeśli jesteś dobry w grze na gitarze, możesz oferować kursy w tym zakresie. Jeśli jesteś dobry w danym języku, możesz zaoferować zarówno uczniom jak i dorosłym pomoc w jego nauce, a jeśli masz na to ochotę, możesz pomóc uczniom w odrabianiu lekcji. Ten sposób pracy w domu jest bardzo popularny, a w przyszłości prawdopodobnie będzie więcej osób, które będą go oferować i prosić o niego.

Rzeczy, których potrzebujesz + rzeczy do posiadania:

 • Komputer z połączeniem internetowym
 • Dobry zestaw słuchawek
 • Kamera internetowa
 • Materiały dla Twoich “uczniów” do wykorzystania
 • Dobre powiązania:

Oczywisty wybór – zostać samozatrudnionym

Oczywiście, istnieje również oczywisty wybór samozatrudnienia. W ten sposób można zarządzać własnym czasem, a tym samym samemu decydować, czy chce się pracować w domu. Trzeba mieć świadomość, że taki rodzaj pracy w domu może być często bardzo trudny i ryzykowny, ale w wielu przypadkach będzie tego wart.

Kiedy pracujesz na własny rachunek, nie ma maksymalnego wynagrodzenia, a większość dochodów, które generujesz, trafia do Ciebie. Można samozatrudniać się robiąc wiele różnych rzeczy, ale jeśli chce się pracować w domu, nie można po prostu zacząć nic robić. Dobrym pomysłem na to, co warto zacząć robić jako osoba pracująca na własny rachunek, która chce pracować w domu, może być:

 • Założenie własnego sklepu internetowego
 • Fryzjer w twoim własnym domu
 • Masażystka w twoim własnym domu
 • Freelancer
 • Sprzedaż telemarketingowa
 • Artysta
 • Grafik
 • Księgowy
 • Muzyk
 • Jakiś rodzaj konsultanta
 • Tester produktu

Wyżej wymienione metody pracy w domu to tylko kilka pomysłów, a jeśli jesteś trochę bardziej kreatywny, możesz z łatwością znaleźć także inne rzeczy do zrobienia. W rzeczywistości tylko twoja wyobraźnia jest ograniczeniem, jeśli chodzi o pracę w domu!

Konfigurowanie stacji roboczej w domu

Kiedy już zorientujesz się, jak chciałbyś pracować w domu, chodzi tylko o to, aby twoje godziny pracy w domu były jak najlepsze i jak najbardziej produktywne. Musisz mieć dobre stanowisko pracy, odpowiedni sprzęt i musisz być świadomy kilku zupełnie innych rzeczy niż gdybyś pracował na stanowisku 9-5.

Twoje stanowisko pracy w domu

Naprawdę nie potrafimy wystarczająco mocno podkreślić, jak ważne jest posiadanie dobrego stanowiska pracy podczas pracy w domu. Szczególnie zalecamy, aby przeznaczyć pokój w domu lub mieszkaniu na biuro i miejsce pracy. Biuro lub dedykowane miejsce pracy sprawi, że będziesz bardziej produktywny i będziesz mógł patrzeć na rzeczy w bardziej profesjonalny sposób.

Upewnij się, że masz dobre krzesło, biurko, trochę muzyki, jeśli to jest twoja sprawa i dobre oświetlenie w pokoju. Mając takie drobiazgi, wkrótce poczujesz, że masz “miejsce pracy” i jest to ważne, ponieważ twój mózg musi być w stanie odróżnić czas pracy w domu od życia prywatnego w domu.

Sposób, w jaki twoje stanowisko pracy powinno wyglądać, zależy oczywiście w dużej mierze od tego, jaką pracę wykonujesz w domu. Istnieją duże różnice pomiędzy tym, jak powinno wyglądać stanowisko pracy artysty, a tym, jak powinno wyglądać stanowisko pracy osoby zarabiającej pieniądze na badaniach konsumenckich. Zasadniczo najważniejszą rzeczą jest to, jak sami czujecie, że pracujecie wydajnie i komfortowo.

Są jednak pewne rzeczy, które najwyraźniej uważamy, że powinieneś posiadać, jeśli chodzi o pracę w domu. Oto kilka rzeczy, które uważamy za ważne, aby mieć:

A biurko

Zalecamy, abyś miał biurko dedykowane tylko do pracy. Wiele osób wybiera po prostu stół w jadalni, a może stolik pod telewizor, kiedy pracuje w domu, ale to zdecydowanie nie jest zalecane. Posiadając własny stół dedykowany do pracy w domu, możesz naprawdę wyjść z pracą! Jeśli wyjdziesz i zainwestujesz w stół tu i teraz, zalecamy, abyś znalazł stolik z regulacją wysokości. Często zdarza się, że praca w pozycji stojącej może być naprawdę przyjemna.

B Dobry komputer

Nie ma po prostu nic gorszego niż wolny komputer z wentylatorem, który jest głośniejszy od samolotu podczas startu. Upewnij się, że masz komputer, nad którym masz ochotę pracować! Często nie możesz zadowolić się iPadem lub tabletem, ponieważ wiele programów w nich jest ograniczonych.

C Stabilne połączenie z Internetem

Zdecydowana większość pracy w domu odbywa się przy użyciu komputera, który oczywiście musi mieć połączenie internetowe, aby móc komunikować się ze światem zewnętrznym. Upewnij się, że masz stabilne połączenie z Internetem, które jest silne na Twoim stanowisku pracy, aby praca w domu nie stała się trudna.

D System nagłośnienia lub para słuchawek

Najprawdopodobniej wykorzystasz kilka godzin na swoim stanowisku pracy, więc upewnij się, że zrobisz to miejsce, w którym chcesz być. Być może zechcesz mieć system nagłośnienia, który będzie w stanie odtwarzać piękną muzykę. Możesz też zadowolić się parą słuchawek, które powinny być również używane do rozmów wideo. Pracując jako wirtualny asystent, freelancer lub w wielu innych zawodach, możesz mieć czas na komunikację przez komputer, więc posiadanie dobrego mikrofonu jako części zestawu słuchawkowego jest również bardzo przydatne.

E Butelka wody

Może wydawać się głupie, że nawet zakradnięcie się jako rekomendacja, ale posiadanie butelki wody przy biurku to naprawdę konieczność. Kiedy pracujesz, często masz tendencję do zapominania zarówno o jedzeniu jak i piciu. Mając zawsze butelkę wody na swoim stanowisku pracy, upewnij się, że podczas intensywnej i skoncentrowanej pracy w domu otrzymujesz dużo płynów.