Dlaczego warto pić soki wyciskane?

1070

Świeżo wyciśnięty sok może stanowić pełnowartościowy posiłek. Doda energii, ugasi pragnienie, zaspokoi głód.

Moc witamin z soku wyciskanego

Nabywając sok w kartonie czy w butelce, zapewne będziemy mieć do czynienia z produktem pasteryzowanym bądź z koncentratu. Nie łudźmy się, bo w takich sokach jest naprawdę niewiele wartościowych witamin i minerałów. Smak jest dobry, ale wraz z nim dostarczamy do naszego organizmu niestety ogrom cukrów prostych.

Zupełnie inaczej kwestie te wyglądają, jeśli samodzielnie przyrządzimy sok, a z pomocą przyjdzie nam wyciskarka do soku hurom czy innej renomowanej marki. Taki sok jest dokładnie tak samo pyszny, do tego pełen witamin i innych cennych substancji. Proces wyciskania soku ze świeżych owoców czy też warzyw (także tych liściastych) nie powoduje utleniania tego, co w nich najbardziej wartościowe.

Łatwość przygotowania soku

Pewnie, że dużo prościej jest kupić sok wątpliwej jakości w osiedlowym sklepie, ale przyrządzanie wartościowego soku ze świeżych warzyw lub owoców także nie powoduje żadnych problemów, do tego mamy wpływ na jakość naszego zdrowia. Przygotowanie soku w wyciskarce zajmuje dosłownie kilka minut, do tego nie jest uciążliwe i nie wymaga od nas ogromu pracy. Co więcej, nowoczesne wyciskarki, takie jak wyciskarka kuvings są też łatwe w umyciu.

Ulubione kompozycje smakowe

Przygotowując samodzielnie sok z wyciskarki, możesz postawić na dokładnie takie produkty i taki smak, jaki najbardziej lubisz. Kompozycja z marchwi, banana i jabłka na śniadanie, a może jarmuż, seler naciowy, pietruszka i szpinak do obiadu? Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodawać ulubione warzywa i owoce, by łączyć ich smaki.

Zmiana nawyków żywieniowych

Decyzja o nabyciu wyciskarki do owoców i warzyw to pierwszy krok to trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Codzienna dawka dobroczynnych witamin i minerałów w formie soku może być początkiem wielkich zmian. Warto też wspomnieć, że dieta sokowa jest przecież jedną z najpopularniejszych w ramach skutecznego zrzucania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Oszczędność w portfelu

Jeśli Twoją lodówkę wypełniało do tej pory mięso oraz nabiał, nastaw się na owoce i warzywa, które w sezonie są nie tylko pyszne i bogate w cenne witaminy i minerały. Są też tanie, co korzystnie wpłynie na stan Twojego portfela. Należy też wspomnieć, że porcja samodzielnie wyciśniętego soku jest tańsza aniżeli ta sama ilość takiego produktu z kartonu czy butelki.

Życie zgodne z obowiązującymi trendami

Nie ma wątpliwości, że zdrowy styl życia jest po prostu modny. W końcu mamy świadomość konieczności jedzenia produktów dobrej jakości, pełnych witamin i dobroczynnych minerałów. Świeżo wyciśnięte soki przyrządza się już nie tylko w większości prywatnych kuchni, ale także w najlepszych lokalach gastronomicznych.