Sposoby na poprawę jakości wyników w zakładach bukmacherskich

844

5 najważniejszych bukmacherskich postanowień

  • Dowiedz się, jak zarabiają bukmacherzy
  • Wybierz jedną strategię i się jej trzymaj
  • Oblicz optymalną stawkę na zakład
  • Naucz swój mózg wygrywać
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, a więc to najlepszy czas na poprawę dotychczasowych wyników. Chcesz osiągać stałe zyski z obstawianych zakładów? Trzymaj się tych pięciu postanowień noworocznych i dołącz do klubu graczy cieszących się wysokimi wygranymi.

Postanowienie nr 1: Dowiedz się, jak zarabiają bukmacherzy

Każdy szuka sposobu na pokonanie bukmachera, ale ilu z graczy naprawdę wie, jak pracują bukmacherzy? Można powiedzieć, że aby przełamać pewne ograniczenia, należy najpierw je poznać. Podobna zasada ma zastosowanie w przypadku zarabiania pieniędzy na zakładach sportowych.

Z jakich metod korzystają bukmacherzy w celu osiągnięcia zysków? W jaki sposób zmieniają kursy i dlaczego? Jak obstawiający mogą wykorzystać taką wiedzę? Przeczytaj artykuł Zakłady bukmacherskie od kuchni, aby poznać odpowiedzi na te pytania i znaleźć się o krok przed przeciętnym graczem. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto aspiruje do miana wytrawnego gracza.

Postanowienie nr 2: Wybierz jedną strategię i się jej trzymaj

Benjamin Franklin powiedział kiedyś: „Brak planu oznacza planowanie porażki”. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że ten znany polityk i jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych nie miał na myśli zakładów bukmacherskich. Wydaje się jednak, że podany cytat jest chyba najlepszym sposobem określenia jak istotne znaczenie ma strategia zawierania zakładów dla każdego gracza chcącego zarobić pieniądze na rynkach sportowych.

Dysponując tak bogatym wachlarzem strategii, najważniejsze jest wybranie jednej i konsekwentne jej stosowanie. W tym artykule wymienimy dwie proste strategie obstawiania, które cieszą się wysokim uznaniem wśród profesjonalnych graczy.

Zabezpieczanie zakładów długoterminowych

Zabezpieczanie (ang. hedging) trafiło do zakładów ze świata finansów. Jest to kluczowa strategia stosowana powszechnie przez zawodowych graczy, która pozwala im ograniczać ryzyko i gwarantować wygrane. Zabezpieczanie polega na zawieraniu zakładów na różne wyniki, aby zagwarantować sobie zysk niezależnie od wyniku pierwotnego zakładu. Aby zobaczyć, jak to wygląda w praktyce, zajrzyj do naszego przewodnika po zabezpieczaniu sportowych zakładów długoterminowych. Jeśli interesują Cię zakłady na tenisa, naprawdę musisz go przeczytać.

Obstawianie na kursy powyżej/poniżej w trzech prostych krokach

Wielu obstawiających zakłady piłkarskie poszukuje bardziej zyskownych zakładów niż te w formacie 1X2. Brak bramek czy przypadkowa bramka wyrównująca w końcówce mogą spowodować, że nawet najlepsze decyzje w obstawianiu mogą przynieść przegraną. Oto prosty przewodnik, który pomoże Ci wygrać z bukmacherami na rynku zakładów na liczbę bramek powyżej/poniżej. To lektura obowiązkowa dla obstawiających mecze piłki nożnej.

Postanowienie nr 3: Oblicz optymalną stawkę na zakład

Skoro już wiesz, jak działają bukmacherzy i z jakiej strategii obstawiania chcesz skorzystać, musisz określić stawkę po jakiej będziesz obstawiać zakłady, aby zapewnić sobie zyski. Porównaliśmy pięć popularnych metod obstawiania zakładów, aby ułatwić Ci wybranie tej, która najbardziej Tobie odpowiada i pomoże zwiększyć Twoje fundusze. Przejdź od razu do artykułu Znaczenie metody wyboru stawek w zakładach bukmacherskich i wybierz swoją ulubioną metodę wybierania stawek.

Postanowienie nr 4: Naucz swój mózg wygrywać

Badania wykazały, że doświadczenia związane z zarabianiem pieniędzy przetwarzane są przez mózg dokładnie tak samo, jak chemicznie wywołane stany euforii, natomiast doświadczenia związane ze stratami – jak śmiertelne niebezpieczeństwa.

“Zabezpieczanie (ang. hedging) trafiło do zakładów ze świata finansów. Jest to kluczowa strategia stosowana powszechnie przez zawodowych graczy, która pozwala im ograniczać ryzyko i gwarantować wygrane.”

W roku 1972 Tversky i Kahneman przedstawili światu rewolucyjne, nagrodzone Noblem odkrycie – pojęcie błędów poznawczych, czyli systemowych wzorców odstępstwa od racjonalnej oceny sytuacji.

Od tamtej pory psychologowie sklasyfikowali szeroką gamę tego typu błędnych przekonań. Na przykład ludzie mają tendencję do zawyżania oceny wysokości gdy patrzą w dół, dzięki czemu są bardziej uważni w obliczu ryzyka upadku. Może to nam pomóc przetrwać, ale czym innym jest umiejętność podejmowania obiektywnych decyzji w zakładach bukmacherskich.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak nauczyć swój mózg wygrywania, przeczytaj artykuł Nie dajmy się zwieść błędom poznawczym. Z pewnością dostarczy Ci wielu interesujących informacji.

Postanowienie nr 5: Bierz przykład z profesjonalistów

Na koniec, jeśli chcesz zostać profesjonalistą w świecie zakładów sportowych, zacznij zachowywać się tak, jakbyś już nim był. W Pinnacle wiemy, że doskonałym sposobem na osiągnięcie sukcesu jest podpatrywanie innych, którzy przeszli podobną drogę. Z tego właśnie powodu przeprowadzamy wywiady z zawodowymi graczami i traderami, aby poznać ich sekrety.

W artykule Trzy najważniejsze rady Dana Wetsona dla obstawiających w zakładach sportowych przedstawiamy historię dobrze zapowiadającego się księgowego, który nie potrafiąc znaleźć pracy, zaczął utrzymywać się wyłącznie z zakładów.

wywiadu z Joe Petą dowiesz się, jak potrącenie przez karetkę pogotowia i zwolnienie z pracy w firmie Lehman Brothers sprawiło, że gracz z Wall Street zbił majątek na zakładach na bejsbol.