Sprzątanie przemysłowe, sprzątanie biur

1129
Sprzątanie przemysłowe – najważniejsze informację. Opinia, że sprzątać każdy potrafi oczywiście mija się z prawdą i już dawno odeszła do lamusa. Ekipy sprzątające muszą mieć imponującą wiedzę na temat powierzchni wykonanych z różnego typu materiałów oraz całego szeregu środków czyszcząco-pielęgnujących, których  na rynku nie brakuje.

Wielkie sprzątanie

Innego środka należy użyć do umycia pięknej drewnianej podłogi, innego do posadzki marmurowej, a innego do trudnościeralnej nawierzchni przemysłowej. Konkretny preparat sprawdzi się przy powierzchniach szklanych, inny natomiast przy chromowanych. Osoba zajmująca się sprzątaniem powinna doskonale wiedzieć, jakiego preparatu i kiedy użyć. Ważny jest również materiał, z którego wykonana jest ściereczka czy włosie szczoteczki, którymi czyścimy konkretne powierzchnie.

Co istotne, wiele powierzchni oprócz dokładnego wyczyszczenia wymaga również odpowiedniej konserwacji. Brak wiedzy ze strony ekipy sprzątającej może poskutkować zniszczeniem drogiego materiału i oczywiście nieprzyjemnościami ze strony właściciela.

Oprócz obeznania w zakresie środków czystości ekipa sprzątająca musi też wykazać się umiejętnością obsługi maszyn czyszczących, myjek, odkurzaczy, w tym odkurzaczy przemysłowych o dużej mocy i innych urządzeń, dzięki którym sprzątanie przebiegać będzie sprawniej i dokładniej.

Sprzątanie biur

W czystym i pachnącym biurze pracuje się przyjemniej. Usługi sprawdzonej i profesjonalnej firmy sprzątającej często okazują się na wagę złota. Pomieszczenia biurowe, gabinet szefa, pomieszczenie socjalne – wszystko musi lśnić, a przecież w takim obiekcie codziennie przewija się wiele osób. Sprawdzona ekipa sprzątająca z pewnością zadba o czystość biurek, szafek, a także podłogi. Wiele firm zajmuje się również myciem okien metodą alpinistyczną lub z użyciem podnośnika koszowego. W ofertach często mieści się również pranie wykładzin dywanowych oraz mebli tapicerowanych.

Istotne również, aby z usług firm sprzątających korzystać regularnie, większość oferuje stałą współpracę, a swoje usługi świadczy w konkretnych, dopasowanych do danej firmy godzinach,  dzięki czemu nie koliduje w niczyjej pracy.

Fabryki, hale i zakłady przemysłowe

Sprzątanie wielkopowierzchniowych hal i zakładów przemysłowych to duże wyzwanie. Firma sprzątająca musi wykazać się wiedzą i umiejętnościami, powinna też dysponować specjalistycznym sprzętem i odpowiednimi środkami. Wśród najczęściej wykonywanych w obiektach przemysłowych prac wymienić możemy:

  • czyszczenie instalacji
  • czyszczenie i impregnację posadzek
  • doczyszczanie ścian
  • mycie okien
  • ręczne lub maszynowe doczyszczanie silnie zabrudzonych powierzchni, w tym usuwanie smarów, mazi, olejów i innych.

W przypadku tego typu obiektów  sprzątanie musi być nie tylko skutecznie, ale też bardzo sprawnie.

Tereny zewnętrzne

W przypadku biur i zakładów przemysłowych, jak i innych obiektów bardzo istotne jest również sprzątanie terenów zewnętrznych. Mamy tutaj na myśli zarówno zamiatanie chodników, jak i pielęgnację zieleni, grabienie liści czy odśnieżanie. Ważne jest też utrzymanie porządku na parkingu firmowym.

Zakończenie

Oferty firm sprzątających są naprawdę imponujące. Trzeba przyznać, że niektóre z firm zadziwiają swoim przygotowaniem do sprzątania różnego typu obiektów.