System 2 z 3, 3 z 4, 5 z 7

4096

System 2 z 3, 3 z 4, 5 z 7

System 2 z 3, 3 z 4, czy choćby 5 z 7 to nic innego jak granie kilku zdarzeń, z których tylko jedno lub dwa mogą być „nietrafione”. Jest to jeden z bardziej popularnych systemów bukmacherskich zarówno w zakładach internetowych, jak i naziemnych.

Najprostszym systemem jest 2 z 3, czyli obstawienie trzech bloków zdarzeń (gdzie wystarczy jedno spotkanie), z których dwa muszą być trafione. Tworzymy różne kombinacje wybranych zdarzeń, ale jeśli przewidzimy wszystkie wydarzenia prawidłowo wtedy zgarniamy „pełną pulę”. Natomiast jeśli w jednym z bloków zakład będzie nietrafiony wtedy wygraną będzie skumulowany kurs tych bloków, które są trafione. Spójrzmy na przykład:

Powstaną trzy kupony/bloki z wydarzeniami:

A – kupon z meczami Irlandii oraz Anglii

B – kupon z meczami Irlandii oraz Belgii

C – kupon z meczami Anglii oraz Belgii

Na każdy z bloków stawiamy 10zł, więc łączna kwota zakładu wyniesie 30zł. Jeśli Irlandia nie wygra pojedynku z Polską to wtedy bloki A i B idą na straty, ale już C jest trafiony. Tracimy 20zł, które zainwestowaliśmy w bloki A i B, jednak 10zł wydane na blok C daje wygraną: 3,4 * 1,5 = 5,1 * 10zł = 51zł. Sumując, zagraliśmy łącznie za 30zł, a wygraliśmy ponad 50zł, pomimo tego, że jeden nasz typ nie był poprawny.

Podobnie ma się sytuacja w systemach 3 z 4 czy nawet 5 z 7, gdzie wkład będzie dosyć znaczący, ale także wygrane pozostaną adekwatnie podwyższone. Na poniższym kuponie widać, że każdy z bloków kosztuje 25zł, czyli wpłacamy łącznie 100zł, ale jeśli wszystkie kursy będą poprawne to z kasy bukmachera wyciągniemy trzykrotność tej sumy.

Granie systemami 2 z 3, czy 3 z 4 to głównie zmniejszenie ryzyka obstawiania, w którym możemy popełnić jeden lub dwa błędy. Niestety to udogodnienie występuje kosztem niższej wygranej. Warto pamiętać, aby rozpis zakładu 2 z 3 był dochodowy powinno się dobierać zdarzenia po minimalnym kursie 1,74. Przy jednym nietrafionym kursie zapewni nam to przynajmniej zwrot kapitału. Wszystkie trafione zdarzenia dają nam natomiast potrojenie wkładu u bukmachera. Istnieje również wiele „wariacji” tego systemu bukmacherskiego. Bardziej skomplikowanymi oraz urozmaiconymi systemami są Trixie, Yankee czy Goliath.

Korzystanie z tego systemu oraz wielu innych jest zapewnione tylko na zaufanych i doświadczonych portalach bukmacherskich.