System progresji klasycznej w zakładach bukmacherskich

1256

System progresji w zakładach

Nie wierzcie w bajki: idealny system obstawiania nie istnieje!!! Są jednak sposoby, żeby zwiększyć swoją szansę na wygraną, a tym samym zmniejszyć przewagę, jaką zawsze ma nad graczem bukmacher. Progresja – to jeden z takich sposobów.

Jedni uważają ją za najlepszy sposób obstawiania, drudzy kręcą nosem i wolą grać „płaskimi” stawkami. Progresja to taktyka gry u której podstaw leży założenie, że w przypadku przegranej zawsze należy zwiększyć stawkę i konsekwentnie grać aż do momentu, gdy „wejdzie” nam wynik.

Zobacz system progresji w zakładach bukmacherskich na przykładzie.

Grając najbardziej pierwotną, ortodoksyjną, jak woli, wersją progresji, po każdej przegranej podwajamy stawkę i z uporem godnym lepszej sprawy konsekwentnie obstawiamy, że w meczu wybranej przez nas drużyny padnie remis. Przedstawmy, to na takim przykładzie. Wybieram drużynę. Niech będzie to Górnik Łęczna. Obstawiamy, że w spotkaniu z inną drużyną Łęczna zremisuje. Kurs na remis wynosi 3.0, nasza pierwsza stawka to 30zł. Jeśli spotkanie zakończy się rzeczywiście remisem wygrywamy 90zł. Jeżeli spotkanie zakończy się innym wynikiem w kolejnym meczu, w którym wystąpi Górnik Łęczna znów obstawiamy remis (kurs 2.95). Zwiększamy stawkę dwukrotnie. Tym razem będzie to więc 60zł. Jeśli trafimy, wygrywamy 177zł. Jeżeli po raz kolejny Górnik Łęczna nie zremisuje, gramy ponownie i stawiamy 120 zł (dwukrotność poprzedniej stawki) przy kursie – powiedzmy – 2.80. Jeżeli mamy szczęście i tym razem Łęczna zremisuje wygrywamy 336 zł. Na czysto jesteśmy do przodu 126 zł. Rachunek jest prosty: nasz wygrana minus poprzednie stawki. W tym przypadku będzie to więc: 336-120-60-30=126. W tym momencie kończymy naszą progresję i możemy zaczynać nową. Jeżeli jednak i trzecia próba zakończy się fiaskiem, gramy dalej, a nasza stawka to już 240 zł. I tak dalej, i tak dalej… Podwajając stawkę na zdarzenia, których kurs zbliżony jest do 3,0 w przypadku wygranej zawsze zarobimy. Genialne w swojej prostocie? Niby tak, ale tylko z pozoru. Jeżeli wybrana przez nas drużyna złapie czarną serię, co w tym przypadku oznacza brak remisów, nasze stawki będę przyrastać w gigantycznym tempie. Możliwe więc będą dwa scenariusze: skończy się nam kapitał na grę, albo wejdziemy w tak wysoki próg, że bukmacher nie pozwoli nam obstawić zdarzenia, bo stawka będzie wyższa niż obowiązujący na jeden zakład limit. Takiej ewentualności możemy jednak zaradzić. Wystarczy rozbić stawkę i obstawić kilka jednakowych kuponów najlepiej u różnych bukmacherów.

Grając klasyczną progresją musisz pamiętać o kilku rzeczach

  • rozsądnie wybierz drużynę, na którą będziesz stawiać. Pomocne w tym będę ligowe statystyki, które znajdziesz w naszym serwisie w zakładce „analizy”;
  • stawiaj na remis w każdym ligowym meczu, w którym gra wybrana przez Ciebie drużyna, aż do uzyskania wygranej (czyli remisu!);
  • nie odpuszczaj żadnego ligowego spotkania, bo los bywa przewrotny i zazwyczaj wtedy kiedy darujesz sobie zakład, padnie remis;
  • stawiaj tylko na remisy w lidze, z której wybrana drużyna pochodzi;
  • zawsze podwajaj stawkę na remis „swojej” drużyny i graj aż do skutku;Klasyczna progresja, to metoda dla graczy, którzy mają naprawdę sporo gotówki. Pozostali, czyli większość, nie mogą sobie pozwolić na tak ryzykowną i kapitałochłonną grę. Jest sposób, żeby temu zaradzić. Trzeba zmodyfikować progresję i odpowiednio dobierać stawki i kursy. Oczywiście nie ma przymusu obstawiania wyników tylko jednej drużyny, lub tylko remisów. Można nawet grać AKO, czyli wybrać kilka zdarzeń, dających nam zakumulowany kurs o odpowiadającej nam wysokości. Ważne, żeby w razie porażki, zwiększać stawkę, tak aby w przypadku wygranej zawsze pokryć poprzednie straty i osiągnąć jeszcze minimalny zysk. Możemy założyć na przykład, że na każdym progu chcemy zarabiać powiedzmy 5 zł. Nasz stały zyska możemy określić też procentowo. Pytanie: jak samodzielnie obliczyć wysokość stawek na każdym progu? Nie trzeba się męczyć. W BetPlatform chcemy wam pomagać i dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy specjalny kalkulator. Przy jego pomocy w sposób łatwy, prosty i przyjemny ustalicie wysokość stawek dla waszej progresji.

System progrsji ” na stały zysk”

Jest znacznie bezpieczniejsza od klasycznej. Można na niej sporo zarobić już w pierwszych etapach gry. Doświadczeni gracze uważają ją za jeden z najskuteczniejszych systemów. O czym mowa? O progresji na stały zysk.

 

Progresja jest jednym z najbardziej skutecznych systemów gry w zakładach bukmacherskich. Nic więc dziwnego, że cieszy się po­wszechnym uznaniem wśród graczy. Istnieje co najmniej kilkanaście sposobów gry progresj­ą, a na dodatek każdy z nich może być modyfikowany przez samego grającego. Progresja klasyczna została już opisana wyżej. Dlatego tym razem przybliżymy podstawowe reguły rządzące progresją na stały zysk.

Grając progresją na stały zysk nie odchodzimy daleko od klasycznej progresji. Jedyną różnicą jest sposób, w jaki dobieramy stawki w kolejnych etapach. W klasycznej progresji zawsze podwajamy stawkę. Na przykład, gramy na początku za 2zł, a następnie za 4zł, 8zł, 16zł ,32 zł…i tak dalej i tak dalej. W progresji na stały zysk nasza stawka zależy od kursu na wybrane przez nas zdarzenie, przegranego w poprzednich etapach kapitału, oraz od kwoty jaką systematycznie chcemy zarabiać na każdym z etapów.

Naszą stawkę obliczamy ze wzoru:

I etap: stawka=zysk jaki chcemy osiągnąć/(kurs-1)

Kolejne etapy: stawka=(suma stawek z poprzednich etapów+ zakładany zysk)/(kurs-1)

Poniżej podany jest przykład gry przy założeniu ze chcemy zarobić 50 zł w każdym z etapów.

Zakładany zysk­50,00PLN
PoziomStawkaKursWygranaKosztZysk
122,733,272,7322,7350,00
229,093,5101,8251,8250,00
342,423,4144,2494,2450,00
468,693,1212,93162,9350,00
588,723,4301,65251,6550,00
6125,693,4427,34377,3450,00
7203,493,1630,83580,8350,00
8286,743,2917,57867,5750,00
9417,083,21334,651284,6550,00
10556,103,41890,761840,7650,00

Progresja, którą tu opisujemy pozwala nam na generowanie dużych dochodów na pierwszych etapach gry. Jest to zasadnicza różnica w stosunku do progresji klasycznej, która największe zyski daje, gdy wynik „wejdzie” nam na jednym z dalszych etapów. Dzięki takiej taktyce, nie musimy czekać tygodniami na zarobienie interesującej nas kwoty. Po prostu, jeżeli uda nam się trafić już na pierwszym, lub drugim etapie, w bardzo krótkim czasie osiągniemy zakładany i satysfakcjonujący nas zysk. Jest jeszcze jedna poważna zaleta takiego podejścia do progresji – stawka nie rośnie tak szybko, jak w progresji klasycznej. Pozwala to na grę większej ilości etapów. Dzięki temu automatycznie zwiększamy swoje szanse na odniesienie sukcesu. Również w razie nieudanej progresji porażka nie będzie tak dotkliwa.

Progresja na stały zysk jest bardzo dobrym systemem dla osób, które już grały klasyczną progresją. Wymaga ona od nas skutecznego typowania oraz doświadczenia, bez którego będzie nam ciężej osiągnąć odpowiednią skuteczność gry.

Pomimo wady, jaką jest niewielki procent zwrotu włożonego przez nas kapitału w przypadku przedłużającej się progresji, ta metoda gry w dłuższej perspektywie gwarantuje jednak większe wpływy do portfela niż progresja klasyczna. Wynika to też z tego, że wraz z upływem czasu nasza gra jest coraz lepsza. Doskonalimy sposoby analizy, nabieramy większego doświadczenia, a co za tym idzie zaczynamy trafiać już na wcześniejszych etapach gry.