Co to jest Yield i jak go obliczyć?

1108

Wskaźnik Yield

Zapewne każdy gracz korzystający z zakładów bukmacherskich spotkał się z pojęciem yield, jednak nie każdy wie co ono oznacza i w jaki sposób jest liczony.

Yield w bukmacherce jest to określenie czystego zysku. Wyznacznik yield pozwala nam określić skuteczność typera a pod uwagę bierze się dobrane przez nas stawki oraz kursy na poszczególne zdarzenia które obstawiamy.

Yield zwany inaczej stopą zwrotu to nic innego jak stosunek zarobionych pieniędzy do pieniędzy zainwestowanych. Z matematycznego punktu widzenia, wskaźnik Yield oblicza się za pomocą następującego wzoru:

[(sw–ss) / ss] x 100%

gdzie

  • sw – suma wygranych
  • ss – suma stawek

Dlaczego yield jest taki ważny i do czego jest nam potrzebny

Yield jest najlepszą wizytówką każdego typera i to dzięki niej możemy szybko i bardzo dokładnie określić poziom oraz umiejętności poszczególnych graczy. Jak pokazuje doświadczenie, wielu graczy sięga po mniej lub bardziej wyrachowane źródła ułatwiające im prawidłowe wytypowanie wyniku. W internecie bez żadnego większego problemu znajdziemy strony internetowe gdzie pojawiają się darmowe typy , płatne typy a wskaźnik yield jest doskonałym wyznacznikiem wartości typów graczy, dzięki niemu możemy szybko wyselekcjonować najlepszych graczy(typerów).

Należy pamiętać im większy procent tym gracz jest lepszy. Jak zaobserwowałem najlepsi gracze mogą pochwalić się poziomem yield na granicy 5-15%. Warto dodać, że wskaźnik ten jest miarodajny wyłącznie jeżeli weźmie się pod uwagę dużą ilość zawartych zakładów.